FIBA Čempionų lygos naudingiausiu žaidėju tapo įspūdingą žaidimą demonstravęs 40-ies brazilas V. Spanoulis tapo metų treneriu

Įspūdingą formą visą sezoną demonstravęs Tenerifės „Lenovo“ įžaidėjas 40-metis Marcelinho Huertas išrinktas FIBA Čempionų lygos naudingiausiu žaidėju (MVP), o geriausiu pirmenybių treneriu buvo pripažintas Vassilis Spanoulis, kuris šį sezoną su savo komanda lankėsi Vilniuje.

Marcelinho Huertas<br> FIBA nuotr.

2024-04-27 13:46, atnaujinta 2024-04-27 13:51

Brazilas su Tenerifės ekipa penktadienio vakarą iškovojo bilietą į didįjį turnyro finalą, kur sieks savo karjerą paženklinti dar vienu trofėjumi. Tai – pirmasis brazilo FIBA Čempionų lygos MVP titulas jo karjeroje.

Šį sezoną gynėjas FIBA Čempionų lygoje renka po 16,5 taško (55,8 proc. dvit., 34,4 proc. trit., 91,5 proc. baud.), išskirsto po 7,9 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja po 3,1 kamuolio ir fiksuoja 19,1 naudingumo balo vidurkį.

Geriausią mačą 40-metis brazilas sužaidė „Top 16“ etape prieš Atėnų „Peristeri“, kuomet į varžovų krepšį sumetė 31 tašką (9/14 dvit., 1/2 trit., 10/10 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir sukaupė 33 naudingumo balus.

Be to, penktadienį vykusiame pusfinalyje prieš tą pačią Atėnų „Peristeri“ M.Huertas sužaidė dar vieną galingą mačą, kur pelnė 27 taškus (10/15 dvit., 0/1 trit., 7/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius, išskirstė 7 rezultatyvius perdavimus ir dvikovą baigė su 32 naudingumo balais.

Gynėjas Tenerifės komandoje žaidžia nuo 2019, o 2022 m. su „Lenovo“ M.Huertas tapo FIBA Čempionų lygos nugalėtoju ir buvo pripažintas naudingiausiu finalo ketverto krepšininku.

Žiūrint į pliką statistiką, gynėjas buvo antras naudingiausias turnyro žaidėjas. Už jį naudingesnis buvo tik Izmiro „Pinar Karsiyaka“ centras Vernonas Carey, kuris rinko 17,8 taško, 7,7 atkovoto kamuolio ir 23,3 naudingumo balo per mačą.

Tiesa, Turkijos klubas FIBA Čempionų lygoje savo pasirodymą baigė „Top 16“ etape.

Geriausiu pirmenybių strategu buvo pripažintas Vassilis Spanoulis, kuris „Peristeri“ klubą šį sezoną nuvedė iki FIBA Čempionų lygos finalo ketverto.

Šįmet Graikijos legenda taip pat lankėsi ir Vilniuje, kur jo vadovaujama komanda įveikė Vilniaus „Rytą“ (110:92).