Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vakcinų įsigijimo ir utilizavimo kiekių

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar perkant itin didelį COVID-19 vakcinų kiekį ir vėliau dalį jų utilizuojant, nebuvo padaryta nusikalstama veika.

COVID-19 vakcina.<br>123rf.com asociatyvi nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>123rf.com asociatyvi nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>M.Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>M.Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>123rf nuotr.
COVID-19 vakcina.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Generalinė prokuratūra

May 15, 2024, 12:16 PM

Toks sprendimas priimtas susipažinus su Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva atlikto tyrimo medžiaga ir 2024 m gegužės 13 d. priimtu šio prokuroro motyvuotu nutarimu atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Tyrimas dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo tikslingumo buvo pradėtas 2023 m. gruodžio mėn. Jo metu buvo nustatyta, kad Lietuva COVID-19 vakcinas pirko iš penkių skirtingų gamintojų.

Vakcinos pirktos vykdant Europos Komisijos (EK) inicijuotas ir organizuotas centralizuoto pirkimo procedūras, valstybėms iš anksto sutikus įsigyti pagal pro rata (prorcingumo) principą EK paskirtą vakcinų kiekį.

Pasirašiusi atitinkamas sutartis su EK ir vakcinų gamintojais Lietuva įsigijo daugiau kaip 11 mln. vakcinų dozių už daugiau kaip 230 mln. eurų. Iš šio kiekio apie 2,5 mln. dozių vėliau buvo utilizuotos dėl pasibaigusio jų galiojimo termino bei kitų priežasčių. Apytiksli sunaikintų vakcinų vertė – 46,5 mln. Eur.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro sprendimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, t. y. kreiptis į teismą Lietuvoje su civiliniu ieškiniu, motyvuojamas tuo, kad vakcinos buvo įsigytos ir pristatomos pagal Europos Komisijos sudarytas sutartis su gamintojais taikant Belgijos teisę ir nenustačius kitų teisinių pagrindų inicijuoti civilinės teisenos procesą. Nutarime taip pat nurodoma, kad nustatytas tyrimo metu aplinkybes tikslinga įvertinti galimai padarytų nusikalstamų veikų aspektu.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2024 m. gegužės 14 d. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalį dėl piktnaudžiavimo ir 184 straipsnio 3 dalį dėl turto iššvaistymo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.