J. Valančiūnas artėja NBA sezono pabaigos link: Oklahomos ekipa trečiąkart įveikė „Pelicans“ Lietuvis trynė suolą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitono Jono Valančiūno atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ klubas patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą NBA atkrintamosiose prieš „Oklahoma City Thunder“ ir balansuoja ties prarajos riba bei sezono pabaiga.

Jonas Valančiūnas<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Apr 28, 2024, 12:55 AM, atnaujinta Apr 28, 2024, 9:03 AM

„Pelicans“ namuose 85:106 (19:23, 27:37, 23:25, 16:21) trečią kartą paeiliui nusileido prieš „Thunder“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių „Pelicans“ atsilieka 0:3, o lemiamas susitikimas, kuriame „Pelicans“ sieks pratęsti sezoną, įvyks balandžio 29-ąją dieną (23 val. Lietuvos laiku).

JV per 12 minučių aikštelėje pelnė 7 taškus (3/4 dvit., 1/2 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Pirmojo kėlinio metu abi komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau aikštelėje kiek geriau atrodė „Thunder“, kurie po 12-os žaidimo minučių pirmavo (19:23).

Antrajame kėlinyje svečiai įjungė aukštesnę pavarą. Ketvirčio pabaigoje tris tritaškius paeiliui sudūrė Luguentzas Dortas, taškus dvitaškiais pridėjo Joshas Giddey, Shai Gilgeousas-Alexanderis, o tai lėmė, kad iš prieš tai turėto 17 taškų pranašumo į ilgąją pertrauką svečiai nešėsi 14 taškų pranašumą (46:60).

Trečiojo ketvirčio metu ir toliau geriau atrodė OKC krepšininkai, kurie kiekvieną „Pelicans“ bandymą priartėti nutraukdavo. „Pelicans“ įpusėjus ketvirčiui pavyko sumažinti svečių pranašumą iki 10 (64:74), tačiau po to atkarpą 5:11 atkarpą laimėjo OKC ir svečiai vėl turėjo solidų pranašumą (69:85).

Lemiamo kėlinio pradžioje OKC susikrovė triuškinamą 23 taškų pranašumą 69:92, o per likusį rungtynių laiką aikštelės šeimininkai taip ir neatsipeikėjo ir NBA atkrintamosiose patyrė trečiąjį pralaimėjimą iš eilės (106:85)

„Pelicans“ gretose geriausiai žaidė Brandonas Ingramas. Puolėjas žaidė 37 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (5/11 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.) ir sugriebė 5 atkovotus kamuolius.

OKC į pergalę vedė Shai Gilgeousas-Alexanderis. Kanadietis per 37 minutes sumetė 24 taškus (7/15 dvit., 1/5 trit., 7/9 baud.), išdalino 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5, perėmė 4 kamuolius ir 3 kartus suklydo.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 19, CJ McCollumas 16 (5/14 dvit., 2/8 trit., 2/3 baud., 7 rez. perd., 5 atk. kam., 6 klaid.), Herbertas Jonesas 15 (3/5 dvit., 1/6 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam.), Trey‘us Murphy 10 (2/7 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam.), Larry Nance‘as 9 (2/4 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud., 13 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 7.

„Thunder“: Shai Gilgeousas-Alexanderis 24, Jalenas Williamsas (6/12 dvit., 3/4 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 3 klaid.) ir Joshas Giddey (4/6 dvit., 4/7 trit., 1/2 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.) po 21, Luguentzas Dortas 12 (4/8 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd.).