Vienas populiariausių lyderystės ekspertų pasaulyje, saviugdos knygos „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ autorius konferencijoje susirinkusiems lietuviams prognozavo, jog jeigu jie 66 dienas gyvens pagal jo pasiūlytą ryto rutiną, jie taps produktyvesni, laimingesni ir sėkmingesni, negu buvo anksčiau.
„Yra vienas bendras dalykas, kuris sieja buvusio JAV prezidento žmoną Michellę Obamą, „Apple“ generalinį direktorių Timą Cooką, „Starbucks“ generalinį direktorių Howardą Schultzą ir kitus sėkmingiausius pasaulio vyrus ir moteris – jie visi kėlėsi prieš saulę. Tai, kaip pradedame dieną, drastiškai nulemia jos kokybę“, – tikino R.Sharma.
Energija – svarbiausia
R.Sharma tikina, jog pirmiausia reikia būti atviram idėjai kasdien atsikelti 5 valandą ryto.
„Jeigu netikėsite, galvosite daugybę pasiteisinimų, kodėl to nesiimti, kodėl tai neveikia, tai pradėsite tikėti, kad tie pasiteisinimai yra tiesa. Viskas, kas dabar jums atrodo lengva, kažkada buvo sunku“, – skatino R.Sharma.
Pasak jo, „University College London’’ atliko tyrimą, kuriame teigiama, kad jeigu bet koks naujas įgūdis bus praktikuojamas 66 dienas, po 66 dienų jis pavyks automatiškai.
„Žmogaus genialumo paslaptis ne genetikoje, bet neuroplastiškume – tai, kad smegenų struktūros kinta, kai mes mokomės, prisitaikome“, – aiškino R.Sharma.
R.Sharma tiki, kad jeigu yra valios gyventi pagal tokią rutiną, tada kiekvienas žmogus gali pasiekti didelę sėkmę.
„Turbūt jūs pastebite, kad patys sėkmingiausi verslininkai nebūtinai yra patys protingiausi. Taip yra todėl, kad energija yra vertingesnė negu intelektas. Tas žmogus, kuris turi daugiausia energijos, laimi. Energija įgalina jus realizuoti jūsų idėjas“, – teoriją aiškino knygos autorius.
Trijų dalių rutina
Ryto rutinos formulę 20/20/20 R.Sharma plačiai aprašė knygoje „5 valandos klubas“, o Vilniuje susirinkusiems konferencijos dalyviams pristatė rutinos esmę.
5:00 – 5:20 ryto – Judėk!
„Pirmas 20 minučių po atsikėlimo noriu, kad paprakaituotumėte. Šokinėkite per šokdynę, pabėgiokite, darykite atsispaudimus… Nesvarbu ką, tiesiog pasportuokite. Kai iš pačio ryto paprakaituosite, jūs paspartinsite savo mąstymo gebėjimus, greičiau priimsite informaciją. Mankšta iš pačio ryto atnaujina smegenų ląsteles, kurios buvo pažeistos streso.
Per pirmas 20 minučių nuo atsikėlimo, kada sportuojate, jūsų smegenys gamina dopaminą, kuris atsakingas už įkvėpimą ir motyvaciją, ir serotoniną – laimės hormoną.
Tyrimai rodo, kad efektas, pasiektas po rytinės mankštos, dar tęsis 15 valandų. Turbūt žinote, kad kai jaučiatės laimingesni, darbus atliekate greičiau, lengviau“, – pirmąjį žingsnį pristatė R.Sharma.
5:20 – 5:40 ryto – Reflektuok!
„Šį laiką skirkite reflektavimui. Dauguma žmonių yra reaktyvūs, o ne intencionalūs. Geriausi lyderiai, patys produktyviausi žmonės, veikia sąmoningai ir apgalvotai, jie visada yra sutelkę dėmesį, nesiblaško. Dauguma žmonių, vos atsibudę, pradeda tikrinti telefonus ir visą likusį laiką tiesiog reaguoja į dieną, jie bėga paskui ją. Tačiau aš siūlau šį laiką skirti refleksijai. Šiuo metu galite rašyti dienoraštį. Rašykite apie tai, kuo jūs norite tapti, ko norite pasiekti.
Mokslininkai, analizuojantys žmonių įpročius, vadina tai išankstinio įsipareigojimo strategija. Jei galvojate, kaip pakeisti gyvenimą, tai – pagrindinė taktika. Užsirašykite, kas jums bus svarbiausia būsimą dieną.
Yra trys klausimai, į kuriuos aš siūlau šiuo laiku atsakyti. Pirmas, kas padarys šią dieną puikia? Antras, ką šiandien patobulinsite? Juk jūsų dienos – miniatiūrinis jūsų gyvenimas. Trečias, kam jūs šiandien dėkingas? Psichologai sako, kad patys laimingiausi žmonės pasaulyje praktikuoja sąmoningą dėkingumą.
Jei nenorite rašyti, galite melstis, medituoti – šis laikas skirtas dienos ketinimams, jos pobūdžiui nustatyti“, – vardino R.Sharma.
5:40 – 6:00 ryto – Auk!
„Galiausiai – laikas jūsų augimui. Tam, kad padvigubintumėte pajamas ir jūsų daromą įtaką kitiems, investuokite į du asmeninius aspektus – į asmeninį meistriškumą ir savo profesinius sugebėjimus. Iki šešių ryto skaitykite knygas, mokykitės internetiniuose kursuose, pasiklausykite TED pranešimų, klausykitės audioknygų ar tinklalaidžių. Taip ne tik tobulėsite savo profesinėje srityje, susipažinsite su visomis aktualijomis ir naujovėmis, tačiau ir būsite įkvėpti“, – mokė lyderystės ekspertas.