Tokį sprendimą penktadienį priėmė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Kavos mėginius Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atrinko vykdydami valstybinę maisto produktų saugos stebėsenos programą. Mėginius ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad šios kavos partija užteršta pelėsinių grybų išskiriamu mikotoksinu - ochratoksinu A.
Laboratoriniai tyrimai parodė, kad mikotoksino koncentracija kavoje sudaro 11,3 g/kg ir 1,5 karto viršija nustatytą didžiausią leistiną koncentraciją.
1 tūkst. 536 kg kavos siunta pagaminta pagal įmonės UAB „Daisena“ užsakymą Latvijoje. Įmonė „Daisena“ platina šią kavą Lietuvos rinkoje. Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, bendrovei nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos visą nesaugios siuntos kavą.
VMVT informuoja vartotojus, įsigijusius natūralios vidutiniškai skrudintos maltos kavos „Aroma platinum“ (geriausia iki liepos 12 d., partijos Nr. L282-12), kad jie gali grąžinti ją platintojui ir atgauti sumokėtus pinigus.
Ochratoksinas A yra vėžį sukelianti medžiaga. Jis atsparus karščiui, todėl mažai suyra kavos pupeles skrudinant.
Bendrovė „Daisena“, reaguodama į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informaciją, išima iš prekybos Lietuvoje maltos kavos „Aroma Platinum“ 500g partiją numeriu L282-12, galiojimo laikas - geriausia iki 12-07-2013.
Pirkėjus, įsigijusius pakuotę, pažymėtą numeriu L282-12, kviečiame skambinti tel. 8 613 20 226, kuriuo bus suteikta visa reikiama informacija dėl pinigų grąžinimo arba prekės pakeitimo. Partijos numeris ir galiojimo data yra nurodyti šalia brūkšninio kodo esančiame baltame laukelyje.
Kavos platintoja Lietuvoje ėmėsi visų papildomų priemonių, siekdama užtikrinti produktų kokybę ir vartotojų saugumą. Apie susidariusią situaciją informuotas gamintojas Latvijoje.
Įmonė turi visus reikalingus kavos žaliavos ir galutinės produkcijos kokybę įrodančius sertifikatus, tačiau inicijavo papildomą kokybės patikrinimą įmonės viduje ir prekyboje Lietuvos rinkoje. Bendradarbiaujant su atitinkamomis institucijomis tiriama, kurioje grandyje galėjo įvykti užteršimas pelėsiu.