„Man įdomu, iš kur atsiranda tas papildomas mokestis ir kodėl net 4 eurai už vieno bilieto nusipirkimą. O kodėl ne 6 arba 10? Nes klientas neturi pasirinkimo – nori pirkti bilietą, turi susimokėti jų padiktuotus „iš lempos“ mokesčius“, – klausė Karolis, norėjęs „Tiketoje“ nusipirkti bilietus į koncertą.
Kiek kainuoja?
Vasarą į Vilnių atvyksta grupė „Kings of Leon“. Bilietai į šį renginį platinami per bilietų sistemą 'Tiketa“.
Jei nuspręstumėte su antra puse ar draugu apsilankyti šiame koncerte, du bilietai jums kainuotų 145 eurus. Bent jau taip atrodytų iš pradžių.
„Perki du bilietus – 8 eurų mokestis, o kai nori apmokėti internetu, dar papildomas turi sumokėti 2,29 eurų transakcijos mokestį“, – pasakojo Karolis.
Išties – nors vieno bilieto kaina nurodoma 75 eurai, bandant už jį sumokėti atsiranda įvairių papildomų mokesčių. 2 eurus reikia mokėti „papildomai“, dar 3,15 už „paslaugas“, galiausiai, jei nori mokėti bankiniu pavedimu, 2,29 eurų už tai.
Rezultatas – du bilietai staiga pabrangsta daugiau kaip dešimtimi eurų. Ir nieko negali padaryti, nes kitaip bilieto neįsigysi. Tai ir papiktino Karolį.
„10,3 Eur. mokestis – kažkoks kosmosas“, – sakė jis.
Keisti skaičiavimai
Karolis pasakojo niekaip nesuprantantis „Tiketos“ kainodaros – perkant skirtingus bilietus priskaičiuojami vis kitokie mokesčiai, neatrodantys proporcingi.
Štai pirkdamas bilietus į „Rammstein“ koncertą, Karolis mokėjo ne „papildomai“ bei „už paslaugas“, o tiesiog 1,16 eur. už „papildomas paslaugas“.
„Tai kaip čia gaunasi – vienas bilietas 75 eurai ir mokestis 5,15 eurų, kitas bilietas 49 eurai, o mokestis 1,16 eurų. Kažkaip nesuprantama“, – skaičiavo jis.
Vyras pasakojo, kad kitos bilietus platinančios įmonės ima mažesnius mokesčius: „ „Bilietų pasaulis“ irgi ima mokestį, bet pirkau prieš porą mėnesių bilietus, kurie kainavo 25 eurus, tai mokestis už paslaugą buvo 1,16 Eur. ir jokio transakcijos mokesčio“.
Paaiškino paprastai
Susisiekus su „Tiketos“ vadovu Andriumi Žiauberiu ir paklausus, už ką taikomi papildomi mokesčiai bei nuo ko priklauso jų dydis, jis paaiškino paprastai – mokesčių yra visokių, o jų dydis priklauso nuo įvairių dalykų.
„Įprastai perkantys bilietus „Tiketoje“ moka paslaugos mokestį. Perkantieji taip pat gali mokėti kitus tiksliai įvardintus mokesčius, pavyzdžiui, renginio vietos (arenos, salės), renginio vietos sektoriaus, kortelės įkrovimo ir panašiai“, – teigiama A.Žiauberio atsakyme.
„Tiketos“ vadovas aiškino, kad mokesčių dydis priklauso nuo kelių dalykų: konkretaus renginio pobūdžio, vietos, kurioje vyksta renginys, pasirinkto sektoriaus, bilieto kainos.
„Tokie mokesčiai yra aiškiai nurodomi bilieto užsakymo puslapyje prieš klientui vykdant apmokėjimą“, – sakė A.Žiauberis.