Pasižvalgykite: kur ir kaip gyvens naujieji Seimo nariai?

2024 m. lapkričio 20 d. 12:05
Prieš kiek mažiau nei savaitę prisiekus naujajam Seimui, ryškūs pokyčiai atėjo ne tik į parlamento rūmus, bet ir į visai šalia jų esantį Seimo viešbutį. Nors čia kai kur dar kvepia dažais ir vyksta remonto darbai, jau netrukus čia apsigyvens ir naujai į tautos atstovybę išrinkti politikai.
Daugiau nuotraukų (47)
Kaip atrodys naujųjų Seimo narių butai, kokių pageidavimų jie turi ir kaip galiausiai nusprendžiama, kur koks politikas apsistos? Susipažinti su parlamento viešbučio užkulisiais kviečia portalas Lrytas.
Jau atlaisvina vietas
Vėsokais Seimo viešbučio koridoriais pakylame į ketvirtą aukštą. Viename iš čia esančių butų dar visai neseniai gyveno Lietuvos Seimą į Europos Parlamentą (EP) jau iškeitęs valstietis Aurelijus Veryga.
Buvęs A.Verygos butas remontuotas jau senokai – tą išduoda ir kiek parūdiję vamzdžiai, ir bendras vaizdas, šiek tiek primenantis studentų bendrabučius.
O štai paėjus kiek toliau, jau į kitą butą, atsiveria kur kas šviesesnis vaizdas – vienas iš kambarių šviežiai remontuojamas, čia sudėtos naujos grindys, perdažytos sienos, yra net televizorius ir modernesni baldai.
Iki šiol tokiame kambaryje gyveno nuo karo pabėgę ukrainiečiai, kurie iš buto jau išsikraustė.
Kaip portalui Lrytas anksčiau nurodė Seimo kanceliarijos spaudos biuro vadovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė, šiais kadencijų kaitos metais iš viso bus suremontuota 12 parlamento viešbučio butų. Visų jų remontas atsieis apie 200 tūkst. eurų.
Už šias lėšas butai perdažomi, įrengiamos naujos grindys, durys, remontuojami sanitariniai mazgai, keičiama santechnika. Tiesa, kol kas naujieji tautos išrinktieji gyventi čia negali.
„Kadangi remiantis Seimo statutu neperrinktiems parlamentarams suteikiamas 30 dienų laikotarpis nuo įgaliojimų netekimo, kad išsikeltų iš Seimo viešbučio, kol kas nauji Seimo nariai į Seimo viešbutį nesikelia“, – aiškino J.Radzevičiūtė-Laugalienė.
Ar vietos užteks visiems?
Seimo kanceliarijos Paslaugų ir materialinio aprūpinimo skyriaus vedėjas Alvydas Milkevičius antradienį skaičiavo, kad buto Seimo viešbutyje šiuo metu yra užsiprašę 54 naujai į Seimą išrinkti politikai. 
Septyni iš jų pageidauja vieno kambario buto, 35 politikai prašo dviejų kambarių buto, dar 11 norėtų gauti trijų kambarių butą. Tiesa, kam kokie apartamentai atiteks, lems tik burtai.
Seimo viešbutyje iš viso yra 70 butų – 20 iš jų jau yra užimti, nes juose lieka ankstesnėje kadencijoje dirbę, o dabar vėl išrinkti parlamentarai. Verta pastebėti, kad norintieji gyventi parlamento viešbutyje turi atitikti svarbią sąlygą – jie turi neturėti nekilnojamojo turto Vilniuje ir gyventi toliau nei 25 kilometrus nuo Vilniaus ribų nutolusioje vietovėje.
Pasak A.Milkevičiaus, politikų pageidavimai dėl apgyvendinimo sąlygų gana minimalūs, nes butai yra gana gerai įrengti – yra nemažai ir virtuvės, ir miegamojo baldų.
„Kartais būna pageidavimų dėl skalbimo mašinų, indaplovių“, – pridūrė Seimo kanceliarijos Paslaugų ir materialinio aprūpinimo skyriaus vedėjas.
Visgi, pripažino specialistas, kambarius po kadencijos pabaigos tikrai ne visada pavyksta rasti tokius, kokie buvo juos prieš juos skiriant.
„Žinoma, kad ne. Reikia juos sutvarkyti. Sulaužytų baldų nebūna, bet būna, kad reikia ir čiužinį pakeisti, baldus atnaujinti“, – aiškino A.Milkevičius.
Seimo viešbutyje nedraudžiama gyventi ir kartu su augintiniais, bet neaišku, ar kažkas iš politikų pasinaudojo galimybe į sostinę atsivežti savo keturkojus.
Seimo kanclerė Vaida Servetkienė savo ruožtu komentavo, kad kadencijų kaitai kanceliarija ruošiasi gerokai iš anksto – likus maždaug pusmečiui iki Seimo rinkimų.
„Pradedame planuoti darbus, įvertiname, kad prieš kiekvieną kadenciją keičiantis Seimo nariams turėsime aprūpinti gyvenamosiomis patalpomis ir kad tų butų, kuriuos turime Seimo viešbutyje, gali reikėti ir daugiau“, – kalbėjo V.Servetkienė.
Praėjusią kadenciją parlamento viešbutyje buvo laisvų butų, todėl juose apgyvendinti nuo karo pabėgę ukrainiečiai. Tačiau panašu, kad šią kadenciją laisvų apartamentų jau nebebus.
„Kol kas skaičiuojame, kad turėtų pakakti, ir labai tikimės, kad pakaks. Pirmiausia mes turime aprūpinti tuos, kurie pirmąja eile turi teisę į Seimo viešbutį“, – aiškino Seimo kanclerė.
Jei sutalpinti visų norinčiųjų visgi nepavyktų, pasak V.Servetkienės, prireiktų ir specialių Seimo statuto pataisų, nes užtikrinti gyvenamąją vietą parlamentarams būtina.
Nors numatyta, kad neperrinkti parlamentarai viešbutyje dar gali gyventi 30 dienų nuo pirmojo naujojo Seimo posėdžio, pasak V.Servetkienės, raginti išsikraustyti neprireikia – vieni politikai patalpas palieka labai greitai, kiti išsikelia iškart po nurodyto termino.
Visgi, prisiminė kanclerė, anksčiau yra buvę pavienių atvejų, kai politikus tekdavo paraginti išsikraustyti greičiau.
Nors apie Seimo viešbučio reikalingumą diskutuojama jau ne vienerius metus, tvirtų sprendimų dėl jo atsisakymo vis dar nėra. V.Servetkienė svarstė, ar šis klausimas galėtų būti keliamas ir šioje kadencijoje, bet būtinybės atsisakyti tokios paslaugos šiuo metu nemato.
„Atsižvelgiant į rinkos sąlygas, čia yra gana geras ir patogus variantas, įvertinant tai, kad Seimo nariai turi galimybę gyventi labai arti savo darbo vietos“, – kalbėjo Seimo kanclerė.
Paklausta, ar tarp viešbutyje gyvenančių politikų pasitaiko nesutarimų ar pykčių, ji tvirtino, kad nusiskundimus Seimo nariai nebent išreiškia vienas kitam asmeniškai. Tiesa, kartais būna ir nepatenkintų pačiais kambariais, jų būkle.
Įsikraustyti dar negali
Šiuo metu savo butų laukiantys politikai apsistoję komerciniame viešbutyje, esančiame visai šalia parlamento rūmų – J.Jasinskio gatvėje. Laukiama ne tik kol iš Seimo viešbučio išsikraustys parlamentą jau paliekantieji, bet ir remontų pabaigos.
Dabar komerciniame viešbutyje gyvena apie 50 naujai išrinktų Seimo narių – už jų nakvynę moka pats Seimas. Viena para už 1 kambarį be pusryčių ir parkavimo vietos atsieina 45 eurus – tinkamiausias variantas išrinktas remiantis viešųjų pirkimų tvarka.
Kiek anksčiau šią savaitę Seimo kanceliarijos portalui Lrytas pateiktais duomenimis, vietos parlamento viešbutyje paprašė šie Seimo nariai:
Saulius Bucevičius, Tomas Martinaitis, Eimantas Kirkutis, Tadas Prajara, Martynas Gedvilas, Karolis Neimantas, Alvydas Mockus, Agnė Jakavičiutė Miliauskienė, Karolis Podolskis, Vaida Aleknavičienė, Vytautas Grubliauskas, Simonas Kairys, Bronis Ropė, Ingrida Braziulienė, Darius Razmislevičius, Lilija Vaitiekūnienė, Lina Šukytė – Korsakė, Šarūnas Šukevičius, Indrė Kižienė, Daiva Petkevičienė, Saulius Luščikas.
Seimo viešbutyje gyventi taip pat nori Jūratė Zailskienė, Audrius Radvilavičius, Roma Janušonienė, Mantas Poškus, Daiva Žebelienė, Laurynas Šedvydis, Dainius Varnas, Tadas Sadauskis, Linas Urmanavičius, Robertas Kaunas, Birutė Vėsaitė, Rimas Jonas Jankūnas, Petras Dargis, Modesta Petrauskaitė, Jurgita Šukevičienė, Raminta Popovienė, Violeta Turauskaitė, Ramūnas Vyžintas, Martynas Katelynas, Ilona Gelažninkienė, Andrius Busila, Tomas Domarkas, Vitalijus Šeršniovas, Liudas Mažylis, Vitalijus Gailius, Kęstutis Bilius, Tadas Barauskas, Jevgenij Šuklin, Vytautas Jucius, Antanas Nedzinskas, Darius Jakavičius, Paulius Visockas.
Seimo viešbutisSeimasSeimo nariai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.