Per ketvirtadienį mirė 12 žmonės. Tarp jų – 11 nepasiskiepiję. Iš viso koronavirusas jau pareikalavo 7727 aukų.
Praėjusią parą 752 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso paskiepyti 9354 asmenys.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 982 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug 100 mažiau nei prieš parą, 91 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta apie 22,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2117,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 26,5 procento.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 132 žmonės – beveik tiek pat, kiek ankstesnę parą.
58 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 907 žmonėms.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.
Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė penki vyresni nei 70-ies, keturi vyresni nei 80-ies metų žmonės. Du mirusieji priklausė 90–99, vienas – 60–69 metų grupėms.
Vienas žmogus, priklausęs 70–79 metų grupei, buvo paskiepytas pilnai.
Iš 7727 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 707. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,6 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota per 1 mln. gyventojų, dar 843,8 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.
Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,3 proc. gyventojų.
Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,4 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,6 procento.
Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,5 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,5 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,36 mln. iš jų.
Testavimo punktuose – spūstys
Drastiškai augant COVID-19 tyrimų skaičiui, mobiliuosiuose punktuose jau kitą savaitę numatomos permainos – planuojama, kad besitikrinantieji galimybių pasui turės atvykti pėsčiomis, sako 1808 karštosios linijos vadovė Greta Beinaravičiūtė.
Pasak jos, dalis punktų jau skelbia ir apie griežtinamą tvarką – kad nebepriims smarkiai vėluojančiųjų atvykti ar atvykstančiųjų per anksti, nes nepataikius į paskirtą laiką susidaro automobilių spūstys.
„Mobilūs punktai turės galimybę ir patys koreguotis tą neabejotinai. Bet iš principo mintis tokia, kad atvažiuojantys tirtis profilaktiškai dėl galimybių paso nevažiuotų į mobilųjį punktą automobiliu, kadangi jie nelaikomi potencialiai sergantys šiuo metu, tad į mobilųjį punktą jie eis pėsčiomis. Bet tai sprendžia tik kamščių problemą gatvėse, ne pačių tyrimų“, – BNS pripažino G. Beinaravičiūtė.
Papildomų pandemijos valdymo priemonių neplanuoja
Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, nors šiuo metu šalyje fiksuojami rekordiniai užkrėtimų skaičiai, apie karantiną ir griežtesnes priemones šiuo metu nesvarstoma. Anot ministro, pagrindiniu rodikliu vis dar išlieka užimtų vietų ligoninėse skaičius.
„Turime vieną pagrindinį kriterijų, tai yra pacientų skaičius reanimacijoje. Jis bent jau šiomis dienomis yra pakankamai stabilus. Jis yra sveikatos apsaugos sistemoje ne tik simbolinis, bet ir labai koreliuoja su apkrovimu.
Mes labai aiškiai žinome, kad jei šimtas pacientų reanimacijoje, tai ne mažiau nei tūkstantis apskritai ligoninėse nuo kovido. Ir tai yra susiję ir su technika, ir su specialistų skaičiumi.
Tai šiandien tas rodiklis nėra pasiekęs kažkokių kritinių ribų, todėl ir nėra numatoma šiandien ar rytoj kažkokių papildomų priemonių“, – ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje kalbėjo A. Dulkys, kartu pridurdamas, kad pagrindinis dėmesys šiuo metu yra skiriamas izoliacijai ir testavimui.
„Orientacija, koncentracija į testavimo ir izoliavimo algoritmus, kad galėtume suvaldyti specialistus ne tik sveikatos apsaugos sistemoje, bet (…) lygiai tas pats gali atsitikti kitose srityse“, – pridūrė ministras.
Specialios priemonės Mažeikiuose
Augant sergamumui koronavirusu, Mažeikiai uždraudžia visus kultūrinius renginius uždarose erdvėse, ketvirtadienį pranešė rajono savivaldybė.
Jos teigimu, renginiai nevyks nuo kito pirmadienio iki kovo 1 dienos.
„Renginiai atvirose erdvėse rajone kol kas nedraudžiami, ar jie vyks, priklausys nuo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų ir epidemiologinės situacijos rajone“, – rašoma savivaldybės pranešime.