Lietuvoje registruoti du efektyvūs organų donorai: viltį pasveikti suteikė Lietuvos ir Šveicarijos piliečiams

Organų donorystė – labai jautri sritis, kuri apjungia netektį ir viltį. Reanimacijoje dirbantys gydytojai kovoja dėl kiekvieno paciento gyvybės, tačiau kartais, nepaisant didelių jų pastangų, to padaryti nepavyksta. Tuomet galimybė išgelbėti kito žmogaus gyvybę atitenka mirusiojo artimiesiems – jiems pritarus organų donorystei, sunkūs ligoniai sulaukia vilties pasveikti.

organų donorystė<br>T.Bauro nuotr.
organų donorystė<br>T.Bauro nuotr.
organų donorystė<br>T.Bauro nuotr.
organų donorystė<br>T.Bauro nuotr.
organų donorystė<br>T.Bauro nuotr.
organų donorystė<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Nacionalinis transplantacijos biuras

Nov 21, 2022, 3:56 PM

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Lietuvoje buvo užregistruoti du efektyvūs organų donorai.

Šių žmonių artimieji nusprendė pritarti organų donorystei.

Atlikę visus reikalingus tyrimus medikai nustatė, kad organų transplantacijai yra tinkami pirmojo Donoro inkstai, kepenys, širdis ir plaučiai.

Antrasis Donoras gyvenimo kokybę pagerins dviem žmonėms, mat galėjo būti transplantuojami abu inkstai.

Lietuvoje neradus tinkamo recipiento donorinių plaučių transplantacijai, jos buvo pasiūlytos kitų šalių recipientams. Tarptautinės donorystės esminis principas yra tas, kad užsienio šalims donoriniai organai pasiūlomi tik tuomet, kai savo šalyje gydomiems recipientams dėl medicininių parametrų jie yra netinkami. Į tarptautinės donorystės procesą šį kartą įsijungė Šveicarija, kurios recipientui ir buvo transplantuoti Lietuvos donoro plaučiai.

Šis Donoras iš viso padės penkiems žmonėms grįžti į pilnavertį gyvenimą be nemalonių gydymo procedūrų, baimės planuoti ateitį.

Transplantacijų laukia daugybė žmonių

Organų donorystė ir transplantacija – šiuolaikinis medicinos stebuklas. Tai gali sugrąžinti sveikatą ligoniams tais atvejais, kai visi kiti gydymo būdai jau yra išbandyti.

Vienas efektyvus organų ir audinių donoras po mirties galėtų padėti daugiau nei 7 žmonėms. Inkstų laukiantiems recipientams transplantacija reiškia išsilaisvinimą iš gydymo procedūrų ir gyvenimo kokybės pagerinimą, ragenų laukiantiems – vėl leistų praregėti, o kitiems – tai vienintelė likusi viltis gyventi.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 334 žmonės*: 74 laukia inksto, 36 širdies, 9 plaučių, 5 širdies-plaučių komplekso, 55 kepenų, 155 ragenų transplantacijos. Iš jų – 3 vaikai. Šių žmonių sveikata priklauso tik nuo kitų žmonių gerumo ir pasiryžimo padovanoti savo organus po mirties.

Kviečiame išreikšti pritarimą organų donorystei – tai padaryti galite užpildę prašymą internetu ntb.lt svetainėje arba bet kurioje „Camelia“, „Eurovaistinės“ arba „Gintarinės vaistinės“ vaistinėje.

*2022 metų spalio 31 d. duomenimis

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.