Paryžiuje Verėje prie Marnos tribūnose susirinkę lietuviai, tarp kurių – ir prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene – atsidūrė savotiškame sumišimo burbule.
D.Karalienė ir D.Rimkutė sugrįžta į krantą. Kaip pačios vėliau sako – apsikabina ir verkia.
Net ir užsienio ekspertų prognozių dėl medalių sulaukusios porinės dvivietės irkluotojos jau po paguodos plaukimo baigia olimpines žaidynes. Priblokšta tiek 35-erių Rio de Žaneiro žaidynių bronzos laimėtoja D.Karalienė, tiek 22-ejų žaidynių debiutantė D.Rimkutė. Priblokšti sirgaliai, priblokšti ekspertai.
Tai, kas įvyko, pribloškė ir Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentą Mindaugą Griškonį.
„Man sunku šiandieną apie tai kalbėti. Pagrindinė įgula, iš kurios tikrai tikėjomės medalių – mūsų moterų porinė dvivietė Donata Karalienė ir Donata Rimkutė. Kas įvyko, pats nelabai suprantu. Kalbėsimės su treneriais, sportininkėmis“, – jau aprimus emocijoms ir kanale pasirodžius dviviečių irkluotojams Kamilei Kralikaitei ir Ievai Adomavičiūtei bei broliams Domantui ir Dovydui Stankūnams, kalbėjo M.Griškonis.
Netrukus jis pasako žodžius, kurie po lietingų poros dienų nuskamba tarsi žaibas iš saulėto ir žydro Paryžiaus dangaus, koks šįkart apdovanojo žaidynių dalyvius ir žiūrovus.
„Prieš olimpines žaidynes viena iš sportininkių turėjo didelių sveikatos problemų. Galbūt netgi ir dabar turi. Mes to neafišavome, nes tikėjomės, kad viskas bus gerai. Bet yra kaip yra – sportas yra sportas“, – atvirai pasakė jis.
38-erių Lietuvos irklavimo žvaigždė net kelis kartus pakartojo, kad tokios lemties nesitikėjo niekas.
Tai akivaizdžiai pasakė ir D.Karalienė, ir D.Rimkutė, kai šiek tiek nuraminusios skausmą ir emocijas atėjo iki žurnalistų. Čia sportininkės kalbėjo atvirai, o netrukus D.Rimkutė jautriai pravirko. Gerokai labiau patyrusi D.Karalienė ją ramino ir pabrėžė, kad šis rezultatas jų neapibrėžia kaip žmonių, o gyvenimo realybė yra šalia, bet ne tai, kas įvyko.
D.Rimkutė kalbėjo apie pasitikėjimą savimi, D.Karalienė – apie pastaruoju metu kritusius rezultatus.
„Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį mūsų sportininkės iki pusės distancijos buvo konkurencingos su kitomis, o likusią dalį jos tiesiog „dairkluodavo“ iki finišo. Jos yra praėjusių metų pasaulio vicečempionės, šių metų Europos vicečempionės ir taip baigti olimpiadą – tikrai netikėta joms ir mums, tiek visai irklavimo bendruomenei“, – kalbėjo M.Griškonis.
Jis gerai žino, ką reiškia svaiginančios pergalės ir tie kartūs pralaimėjimai, kurie visada užklumpa netikėtai ir kerta skaudžiausiai. 7 Europos čempionatų ir du pasaulio čempionatų medalius savo kolekcijoje turintis M.Griškonis 2016 metais Rio de Žaneiro žaidynėse ne tik pats iškovojo sidabrą, bet ir stebėjo, kaip tai padaro D.Karalienės ir Mildos Valčiukaitės duetas.
Tokijo žaidynėse D.Karalienė ir M.Valčiukaitė buvo labai arti bronzos, bet galiausiai liko ketvirtos.
Kai M.Valčiukaitė baigė karjerą, D.Karalienė buvo kuriam laikui atsitraukusi, bet vėliau sugrįžo į sportą ir sėdo į valtį kartu su D.Rimkute.
Per porą metų jos spėjo nukalti tvirtą vardą, dėl kurio net ir užsienio žiniasklaida joms prognozavo medalius.
Būtent apie prognozes ir viltis po skaudžios nesėkmės kalbėjo ir D.Karalienė, pabrėžusi, kad emocinis krūvis buvo išties didelis.
Pasak M.Griškonio, toks lūkesčių slėgis gali šiek tiek paveikti, bet tai nėra svarbiausia priežastis.
„Donata yra labai patyrusi. Jai tai ketvirtosios olimpinės žaidynės, todėl jos tikra tai neišmušė iš vėžių. Galbūt šiek tiek jos porininkę, nes Dovilė debiutavo olimpiadoje, bet nemanau, kad tai – pagrindinė priežastis, kodėl joms nepavyko savęs realizuoti, – kalbėjo M.Griškonis. – Daugiau tai – sveikatos problemos.“
Kai sekmadienį tribūnoje sėdėdamas šalia G.Nausėdos ir netoliese esančio Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos stebėjo D.Karalienę ir D.Rimkutę, jis po 1000 m suprato, kad situacija – labai bloga.
„Kai prasidėjo antrasis kilometras, kuo toliau, tuo labiau atrodė, kad joms olimpinės žaidynės baigsis šiandieną“, – atvirai sakė jis.
D.Karalienė ir D.Rimkutė distanciją įveikė per 7 min. 15 sek.
Olimpinėse žaidynėse dabar irkluotojų viltys – ant kitų sportininkų pečių. Į kitus etapus pateko vienvietininkai Viktorija Senkutė, Giedrius Bieliauskas, dviviečių irkluotojai Dovydas ir Domantas Stankūnai, Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė.
„Nenorėčiau nieko eskaluoti, kuri įgula geresnė, kuri turi didesnį potencialą patekti į finalą ir kovoti dėl medalių. Bet tikiuosi, kad visi keliaus taip ir toliau. Viliuosi, kad finale pamatysime vieną ar dvi įgulas. Tokia būtų mano svajonė ir visos federacijos tikslas“, – sakė M.Griškonis.
Jam tai – pirmosios olimpinės žaidynės, kur varžybas stebi iš šalies.
„Aš jaudinuosi galbūt netgi labiau nei būdamas sportininkas. Dabar jaudinuosi už visus mūsų sportininkus. Matau, kaip jie apšilinėja, ruošiasi, nervinasi. Man tai kainuoja daug nervų, įtampos, bet gera būtų prie sporto, kuriam atidaviau visą gyvenimą“, – teigė jis.