Istorinė pergalė: Lietuvos beisbolininkai tapo Europos čempionais

Antras kartas nemelavo – antrą kartą iš eilės Europos beisbolo-5 čempionato finale žaidusi Lietuvos rinktinė pirmą kartą istorijoje tapo Europos čempione. Lapkričio 7–11 d. Druskininkuose vykęs Europos beisbolo-5 čempionatas buvo surengtas antrą kartą šios sparčiai populiarėjančios sporto šakos istorijoje.

Lietuvos beisbolininkai tapo Europos čempionais.<br> LBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Nov 12, 2023, 1:31 PM, atnaujinta Nov 12, 2023, 1:35 PM

Europos čempionato finale, Lietuvos beisbolininkai, kaip ir praėjusiame 2020 m. Europos čempionate, dėl aukso kovojo su Prancūzijos rinktine. Nerezultatyviame finale vyko tikras nervų karas. Audringų žiūrovų palaikoma Lietuvos rinktinė laimėjo finalą iki dviejų pergalių 2:0 (2:1 ir 3:1) ir atsirevanšavo prancūzams už pralaimėjimą praėjusio Europos čempionato finale.

Abu Europos čempionato finalininkai užsitikrino ir kelialapius į 2024 m. Honkonge vyksiantį pasaulio čempionatą. Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės Europai atstovavo ir 2022 m. pirmajame pasaulio čempionate Meksikoje. Ten Lietuvos beisbolininkai užėmė 11 vietą.

„Kol kas dar sunku suvokti ką padarėme. Visa komanda yra šoke, nes tai yra pirmasis Europos čempionatų aukso medalis per visą Lietuvos beisbolo istoriją. To norėjome labai ilgą laiką ir dabar kai tai pasiekėme, net sunku suvokti kas vyksta, – po apdovanojimų ceremonijos emocingai kalbėjo naudingiausia Europos čempionato beisbolininke išrinkta Nomeda Neverauskaitė. – Mums labai padėjo žiūrovai. Iškart jautėsi skirtumas, nes kai penktadienį žaidėme su prancūzais, buvo mažiau žiūrovų ir mažiau palaikymo. Finale jei ir nepavykdavo užpulti, mūsų fanai labai padėjo pereiti į stiprią gynybą, kas ir lėmė mūsų pergalę.“

„Žinojome, kad su prancūzais bus labai sunku. Trenerių tikslas buvo mus įtikinti, kad mes aikštelėje mėgautumės žaidimu, kad darytume viską ką galime ir atiduotume visas jėgas, kiek jų dar liko lemiamoms Europos čempionato rungtynėms.

Nors puolime mums jau trūko jėgų ir atsinešėme mažiau taškų, bet labai gerai sužaidėme gynyboje. Gera gynyba ir lėmė mūsų pergalę“, – tikino vienas Lietuvos rinktinės lyderių Napalis Grigas.

Maksimo Burdzino ir Donato Maciulevičiaus treniruojamos Lietuvos rinktinės gretose Europos čempionais tapo N. Neverauskaitė, Ugnė Kučinskaitė, Aistė Paškevičiūtė, Gerda Vikulovaitė, N. Grigas, Gytis Morkūnas, Kristijonas Vičas ir Dovydas Zakaras.

N. Neverauskaitė ir K. Vičas buvo išrinkti į simbolinius Europos čempionato geriausiųjų beisbolininkų ir beisbolininkių penketus.

„Bet kuriai Lietuvos žaidimų komandai toks pasiekimas reiškia labai daug. Esame mažytė šalis. Jeigu palygintume Lietuvos ir Prancūzijos klubų, žaidėjų skaičių, tai mes būtume kone 50 kartų mažesni.

Bet sugebėjome laimėti Europos čempionato auksą. Bet kuri, tokių rezultatų pasiekusi Lietuvos komandinės sporto šakos rinktinė nusipelno aplodismentų, – džiaugėsi Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas. – Beisbolą-5 galima lyginti su krepšiniu trys prieš tris. Pradžioje ši krepšinio rungtis buvo įtraukta į jaunimo olimpinių žaidynių programą, vėliau tapo

ir olimpinių žaidynių dalimi. Panaši situacija ir su mūsų sporto šaka. Beisbolas-5 debiutuos jaunimo olimpinėse žaidynėse 2026 metais Dakare.

Jeigu pasiteisins, Tarptautinis olimpinis komitetas gali įtraukti mūsų sporto šaką ir į olimpinių žaidynių programą.

Tai yra labai patraukli ir dinamiška sporto šaka, kurioje vienoje komandoje žaidžia ir vyrai, ir moterys. Be to, beisbolo-5 varžybose reikia daug mažiau žaidėjų, palyginus su į 2028 metų Los Andželo olimpines žaidynes grįžtančiomis tradicinio beisbolo ar softbolo varžybomis.“

Europos čempionato bronzos medalius iš Druskininkų parsiveš Ispanijos beisbolininkai. Kovoje dėl bronzos ispanai po labai atkaklios kovos 2:1 įveikė Nyderlandų rinktinę.

Antrą kartą surengtame Europos čempionate iš viso dalyvavo 13 rinktinių. Dėl vykstančio karo į Lietuvą negalėjo atvykti Ukrainos ir Izraelio rinktinės.

Nesėkmingai Europos pirmenybėse susiklostė kitoms Baltijos šalims. Dukart laimėjusi Estijos rinktinė užėmė 11 vietą, pergalių neiškovoję latviai liko paskutinėje 13-oje vietoje.