Lietuvos sporto savaitė: „Sūduvos“ žygdarbis ir krepšininkų pralaimėjimas

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ketvirtąjį kartą tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempione, o su komandos draugėmis džiaugėsi dar ir šių varžybų bronza, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai netikėta pergale pradėjo Europos lygos atrankos trečiojo etapo mačą.

Marijampolės komanda išvykoje nugalėjo Izraelio čempionus.<br>S.Čirbos (fksuduva.lt) nuotr.
Laura Asadauskaitė-Zadeprovskienė tapo Europos čempione.<br>M.Ambrazo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 12, 2019, 3:27 PM

Tuo tarpu Danas Rapšys vėl aplenkė visus varžovus plaukimo pasaulio taurės etape, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pralaimėjo draugiškas rungtynes Serbijos komandai, o Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė iškrito į žemesnę Europos komandų čempionato pakopą.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 6 d. Bate (Anglija) Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate mišrios estafetės varžybose Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Dovydas Vaivada užėmė 9-ąją vietą.

Rugpjūčio 7 d. Šiaulių „Universitetas-Gintra“ pirmosiose moterų futbolo Čempionių lygos atrankos turnyro rungtynėse Alytuje nugalėjo „Birkirkara“ (Malta) 1:0.

Rugpjūčio 8 d. Danas Rapšys plaukimo pasaulio taurės antrajame etape Dzinanyje (Kinija) laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas.

Rugpjūčio 8 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo pirmosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo Izraelio čempioną Tel Avivo „Maccabi“ 2:1. Įvarčius įmušė Samiras Kerla ir Eligijus Jankauskas. Atsakomosios rungtynės vyks rugpjūčio 15 d.

Rugpjūčio 8 d. Alkmare (Nyderlandai) Europos dviračių plento čempionate vyrų atskiro starto lenktynėse Ramūnas Navardauskas užėmė 25-ąją vietą, Evaldas Šiškevičius – 26-ąją vietą (startavo 34 sportininkai). Moterų atskiro starto lenktynėse Katažyna Sosna užėmė 25-ąją vietą (startavo 31 sportininkė).

Rugpjūčio 10 d. Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Justinas Kinderis vyrų varžybose užėmė 8-ąją vietą ir iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Dovydas Vaivada užėmė 19-ąją vietą. Europos čempionu tapo britas Jamesas Cookas.

Rugpjūčio 10 d. Danas Rapšys plaukimo pasaulio taurės antrajame etape laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas ir pagerino Lietuvos rekordą (1 min. 45,07 sek.). 200 m plaukimo krūtine varžybose trečiąją vietą užėmė Andrius Šidlauskas.

Rugpjūčio 10 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Belgrade pralaimėjo Serbijai 68:72.

Rugpjūčio 10 d. Alkmare (Nyderlandai) Europos dviračių plento čempionate moterų grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė 10-ąją vietą, Katažyna Sosna iki finišo nenuvažiavo (startavo 100 sportininkių). Europos čempione tapo olandė Amy Pieters.

Rugpjūčio 10 d. Šiaulių „Universitetas-Gintra“ moterų futbolo Čempionių lygos atrankos turnyro rungtynėse Alytuje pralaimėjo „Wexford Youth“ (Airija) 1:2. Paskutines grupės rungtynes „Universitetas-Gintra“ žais rugpjūčio 13 d. su Škoderio „Vlazznia“ (Albanija), kuri per du pirmuosius turus iškovojo dvi pergales.

Rugpjūčio 11 d. Tokijuje pasaulio jaunių (iki 19 m.) irklavimo čempionate bronzos medalius porinių dviviečių valčių lenktynėse iškovojo Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė.

Rugpjūčio 11 d. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempione. G.Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 9-ąją vietą ir iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes, Ieva Serapinaitė užėmė 25-ąją. Komandų įskaitoje Lietuva iškovojo bronzos medalius. L.Asaudauskaitė asmeninių varžybų Europos čempione tapo ketvirtąjį kartą, o iš viso per karjerą žemyno pirmenybėse iškovojo 8 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Rugpjūčio 11 d. Alkmare (Nyderlandai) Europos dviračių plento čempionate vyrų grupinėse lenktynėse Ramūnas Navardauskas ir Evaldas Šiškevičius iki finišo nenuvažiavo. Europos čempionu tapo italas Elia Viviani.

Rugpjūčio 11 d. Sandnese (Norvegija) Europos lengvosios atlietikos komandų čempionato pirmosios lygos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė paskutinę 11-ąją vietą ir iškrito į žemesnę lygą. Rungčių nugalėtojais tapo trišuolininkė Dovilė Kilty ir ieties metikas Edis Matusevičius. Antrąją vietą užėmė Modesta Morauskaitė (400 m), trečiąją vietą – Ieva Zarankaitė (diskas), Simas Bertašius (1500 m) ir Justinas Beržanskis (3000 m su kliūtimis). Vienintelį kelialapį į superlygą iškovojo Portugalija.

Rugpjūčio 11 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) rankinio rinktinė Europos čempionato antrosios pakopos turnyre Tbilisyje užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvės pusfinalyje pralaimėjo Serbijai 26:32, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Ukrainai 22:30. Turnyro nugalėtoja tapo Šveicarija.

Rugpjūčio 11 d. Lietuvos merginų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Klatovuose (Čekija) vykusiame Europos čempionate užėmė 11-ąją vietą. Iš kovos dėl medalių lietuvės pasitraukė aštuntfinalyje pralaimėjusios Serbijai 62:66.

Rugpjūčio 11 d. Lietuvos futbolo A lygoje į pirmąją vietą pakilo Vilniaus „Žalgiris“, namie nugalėjęs Kauno „Žalgirį“ 3:0 ir iškovojęs septintąją iš eilės pergalę. Po 19 turų Vilniaus „Žalgiris“ turi 46 taškus, čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ iškovojo 45 taškus, bet žaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau. Trečiąją vietą užima Vilniaus „Riteriai“ (35 taškai), ketvirtąją – „Kauno Žalgiris“ (27 taškai).