„Ateik ir įveik“ bėgimas, skirtas prof. Kazimierui Baršauskui atminti, šiemet vyks jau 20-ąjį kartą. Jame kiekvienas ras kažką artimo sau – ištvermingiausieji galės varžysis 8 km ir 6 km trasose, šeimos kviečiamos išbandyti jėgas 1,3 km bėgime, o neįgaliesiems skirta 400 m trasa KTU stadione. Tuo tarpu mažieji renginio dalyviai galės smagiai leisti laiką Kakės Makės batutų miestelyje.
Artėjant renginio datai – rugsėjo 15-ajai, E.Burneckytė atskleidžia dar daugiau detalių apie tai, kas laukia šiame sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų renginyje.
– „Ateik ir įveik“ bėgimas vyksta kelis dešimtmečius. Kokių naujovių dalyviai gali tikėtis šiemet?
– Manau, kad vienas įdomesnių sprendimų – idėja atsigręžti į Universiteto bendruomenę ir dalį 8 km NESK trasos kliūčių ruožo įrengti su kūrybingiausiais Kauno technologijos universiteto studentais. Dar viena šių metų naujiena – 1,3 km trasa su kliūčių ruožu, kurią rekomenduojame šeimoms.
Pirmą kartą „Ateik ir įveik“ renginyje įrengsime specialią erdvę vaikams. Joje įsikurs Kakės Makės batutų miestelis, vaikų itin pamėgtas pripučiamas bokštas. Visi galės pabendrauti su tikru Žmogumi Voru bei atrasti dar daugiau linksmybių. Visa tai nemokamai. Tai bus juoko ir šypsenų erdvė, tad į renginį skatiname atvykti kartu su savo šeimomis, draugais ar kitais artimaisiais.
– Šiais metais KTU sporto centras bendradarbiauja ir su fakultetų studentais, kurie įrengs dalį kliūčių ruožo. Kaip kilo ši idėja?
– Norėjosi originaliai įrengti kliūčių ruožą ir būtent ši kilusi idėja jubiliejiniam 20-tajam bėgimui pasirodė tinkamiausia. Universitete studijuoja labai daug kūrybingų, mėgstančių sportą, aktyvių ir išradingų studentų, todėl siekdami jų didesnio įsitraukimo į sporto veiklas, pakvietėme ne tik dalyvauti bėgime, tačiau ir prisidėti prie renginio įgyvendinimo. Studentai šį pasiūlymą priėmė noriai ir su entuziazmu. Dabar jau liko tik sulaukti rezultatų.
– Kokių idėjų pasiūlė studentai? Galbūt buvo tokių, kurios tikrai labai nustebino?
– Pirmieji savo idėjas pateikė KTU Cheminės technologijos studentų atstovybės nariai. Manau, galite įsivaizduoti, kokių priemonių, įrangos, ir medžiagų turi chemikai ir ką galima su visu tuo nuveikti. Iš karto po jų prisijungė ir KTU Elektros ir elektronikos fakulteto studentai, po to ir visi kiti.
Norisi išlaikyti mažą intrigą, todėl kliūčių neatskleisiu. Galiu išduoti tik tiek, kad trasos pabaigoje kviesime įveikti 27 metrų pripučiamą kliūčių ruožą. Tai bus azartiškas tiek asmeninis, tiek komandinis iššūkis. Mėgstantys varžytis sieks rekordų, o nusiteikę pramogauti – smagiai leis laiką. Tikiu šiuo posakiu: „Studentai yra kūrybingiausi žmonės žemėje.“
– Bėgime galės dalyvauti bei įveikti specialią trasą ir negalią turintys žmonės. Kokia bus ši trasa?
– Neįgaliesiems yra skirta 400 metrų trasa, besitęsianti aplink KTU stadioną. Kliūčių ruožo čia nebus. Skatiname negalią turinčius asmenis taip pat aktyviai leisti laiką ir maloniai kviečiame sudalyvauti bėgime. Trasa bus tikrai įveikiama. Priklausomai nuo dalyvių negalios rūšies ir skaičiaus, visi bus suskirstyti kategorijomis, o patys greičiausi apdovanoti prizais. Negalią turintys bėgimo entuziastai visuomet sulaukia didelio renginio žiūrovų palaikymo.
– Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis 1,3 km trasą ir kodėl?
– Rekomenduojame ją šeimoms, tačiau gali bėgti visi norintys, kuriems 6 km ar 8 km yra per dideli atstumai. Tai bus lengva, žaisminga ir įdomi trasa su kliūtimis. 1,3 km nubėgsite kartu su savo vaikais tikrai nesunkiai ir tam nereikės specialaus pasiruošimo. Šioje trasoje gali dalyvauti bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės – nuo anūkų iki senelių.
Tiesa, vaikų su vežimėliais per kliūtis persivežti bus neįmanoma, todėl rekomenduojame vaikus pasiimti ant rankų, o vežimėlius palikti prie starto. Svarbiausia, nepamirškite kiekvieną dalyvį užsiregistruoti, kad gautumėte bėgimo dalyvio numerį, nes visiems dalyviams, įveikusiems trasą su bėgimo numeriu, bus įteikti renginio medaliai.