Pasaulio čempionate be svorio kategorijų, kurį organizuoja Pasaulio karatė organizacija (WKO) dalyvaus net 228 sportininkai iš 59 šalių. Lietuvos delegacija bus didžiausia po šeimininkų japonų – 17 kovotojų.
Dešimt iš jų bus vyrai, septynios – moterys. Anksčiau šiame pasaulio čempionate iš rinktinės narių varžėsi tik Lukas Kubilius, Rita Pivoriūnaitė, Rūta Brazdžionytė ir Inga Mikštaitė. Visi kiti sportininkai – debiutantai.
Jie kovos pagal pilno kontakto taisykles, o čempionams teks pavargti – vyrams teks laimėti aštuonias kovas, moterims – šešias.
Japonijos sostinėje Tokijuje čempionatas vyks spalio 31-lapkričio 1 dienomis, o mūsų rinktinė išvyks jau spalio 22-ąją dieną ir surengs treniruočių ir aklimatizacijos stovyklą.
„Rinktinė pajėgi ir įdomi. Turime patyrusių ir jaunų bei ambicingų kovotojų. Tai geras lydinys tarp patirties ir jaunimo. Tiek federacija, tiek treneriai tikisi kovoti dėl dviejų medalių.
Visada tikimės aukščiausio, bet konkurencija yra labai didelė. Darbas dar nebaigtas, todėl didelio džiaugsmo nėra. Praėjome didelį ciklą, laukia dar didesnis – aklimatizacijos ir kovos“, – pasakojo Lietuvos kiokušin karatė trenerių tarybos vadovas Romas Vitkauskas.
Dviejų medalių Lietuvos rinktinė dar nėra laimėjusi – 2011 metais karatė olimpiadoje vadinamame turnyre Margarita Čiuplytė iškovojo sidabro medalį, o L.Kubilius ir I.Mikštaitė liko ketvirti.
Būtent šie Lietuvos kovotojai pateko į stipriausias sportininkų grupes, kurie laikomi realiausiais pretendentais tapti absoliučiais čempionais.
Tačiau visi rinktinės nariai kalba tą patį – į pirmenybes važiuoja kovoti tik dėl aukščiausių vietų.
„Tikrai sklandžiai ruošiamės, kitaip nei prieš keturis metus. Federacija padarė viską, įdėjo visas jėgas, sportininkai taip pat. Turbūt nematėte sportininko, kuris nesitikėtų gero rezultato važiuodamas į pirmenybes – tikrai visi to tikimės.
Jeigu sportininkas sako, kad važiuoja negalvodamas laimėti, turbūt matote jį paskutinį kartą. Iš mūsų nėra nei vieno, kurį matote pirmą ir paskutinį kartą“, – pabrėžė viena rinktinės senbuvių Rita Pivoriūnaitė.
Su ambicingais tikslais į pirmenybes važiuoja ir sunkiasvoris Andrius Draugelis, du kartus iš eilės tapęs Europos čempionu.
Pirmą kartą į pasaulio pirmenybes patekęs A.Draugelis važiuoja galvodamas ne tik apie pergalę, bet kartu ir nusprendęs, kad baigs karjerą, nesvarbu, kokį pasieks rezultatą.
„Nusprendžiau ir nekeisiu nuomonės, nes tai atima labai daug laiko, mažai laiko praleidžiu su šeima“, – Lrytas.lt sakė jis.
– Esate sunkiasvoris, o absoliučius čempionatus būtent jie ir laimi dažniausiai. Jums teks kovoti ir su žymiai lengvesniu oponentu – kiek tai svarbu?, – Lrytas.lt paklausė A.Draugelio.
– Priklauso nuo to, kaip pavyks įgyvendinti pasirinktą taktiką, stengsiuosis savo svorio pranašumu ir smūgiais įvaryti į kampą varžovą, neduoti jam judėti daug. Dvi minutės nėra didelis laiko tarpas, todėl stengsiuosi dirbti pilna jėga.
- Ta išankstinė prognozė, jog sunkesnis turi įveikti lengvesnį, negali pakišti kojos?
– Gali. Dėl to reikia dirbti su mūsų psichologe, ji padeda sudėlioti viską. Manau pavyks išvengti šių problemų.
– Pasaulio čempionate be svorio kategorijų nuolat triumfuoja japonų kovotojai. Dėl ko – padeda namų sienos, teisėjai ar jie tiesiog yra labai geri?
– Viskas po truputį. Ir teisėjai, namų sienos padeda, jiems nereikia aklimatizuotis. Ir žinoma, jie yra stiprūs, užsispyrę kovotojai.
– Su kuo sunkiausia kovoti – europiečiais, japonais ar kitais kovotojais?
– Aš žinau visus europiečius, o su brazilais ar japonais nesu kovojęs. Man tai bus puiki patirtis, pažiūrėsime iš kokio molio jie drėbti.
– Kaip vyko jūsų pasirengimas?
– Skyrėsi nuo kitų čempionatų – ruošiausi nuo metų pradžios ir dirbome pagal trenerio programas etapais. Buvo jėgos, greičio pratimai, koncentracijos, taktikos dėliojimas. Džiaugiuosi, kad pavyko išvengti traumų. Būna, kad dėl jų negali kažko pilnai daryti, tad džiugu, kad kiekvienoje treniruotėje galėdavau atiduoti visas jėgas ir taip diena iš dienos.
Sportavau kasdien išskyrus sekmadienius – šventa diena pabūti su šeima.
– Šeima labiausiai ir palaiko?
– Šeima ir pats save, nes nusprendžiau, kad šis čempionatas man bus paskutinis. Jau trisdešimt metų man, tad nusprendžiau, kad užteks. Norėjau nuvažiuoti į Japoniją, kuo geriau pasiruošti, pasirodyti ir padėti tašką.
– Sprendimo nepakeisite nežiūrint į rezultatą – pavyks triumfuoti ar liksite penktas?
– Nusprendžiau ir nekeisiu nuomonės, nes tai atima labai daug laiko. Mažai laiko praleidžiu su šeima, mano dukra trejų metų – ją praktiškai labai retai matau. Yra darbas, treniruotės, grįžti vakare, kai nieko nenori tik pavalgyti ir eiti miegoti, o dukrai to nepasakysi, nes per dieną pasiilgsta.
– Ką dirbate?
– Vadybos srityje, tai su sportu visiškia nseusiję.
– Šis čempionatas – aukščiausias taškas karatė kovotojo karjeroje?
– Taip. Aš vis likdavau šalia per vieną vietą nuo patekimo į pirmenybes – taip buvo du kartus. Dabar pavyko pagaliau išpildyti svajonę ir dabar dedu viltis, kad užlipčiau iki apdovanojimų.
– Du kartus tapote Europos čempionu – išaugote marškinėlius?
– Taip, norėčiau kažką kitą pasimatuoti (šypsosi).
***
Lietuvos rinktinės sudėtis:
Vyrai: Andrius Draugelis, Valdemaras
Gudauskas, Lukas Kubilius, Eventas Gužauskas, Vytautas Cėpla,
Edgaras Sečinskis, Antanas Klibavičius, Justinas Kvietka, Juras
Sokolovas, Kęstutis Radvila.
Moterys: Inga Mikštaitė, Gabija Gudeliauskaitė,
Rita Pivoriūnaitė, Nora Vaznelytė, Rūta Brazdžionytė, Diana Mačiūtė
ir Diana Balsytė.
Su rinktine dirbs treneriai Gediminas Varkala, Ričardas Poška, Paulius Klapatauskas, Vladimiras Silvaško, komandos gydytojai Spodra ir Tomas Vorobjovai, sporto psichologė Aistė Žemaitytė.
Kiti asmeniniai sportininkų treneriai, kurie ir ves juos kovoms, atvyks į Tokiją dvi dienos prieš pirmenybes.