Lietuvis aikštėje praleido kiek daugiau nei 28 min., per kurias pelnė 14 taškus (2/4 dvit., 3/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo bei prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.
32-ejų puolėjas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, bet galutiniu rezultatu nerodė pasitenkinimo.
„Nežinau... Sunku pasakyti, svarbiausia, kad laimėjome. Dvejopas jausmas kalbėti apie individualius pasirodymus. Atrodo, galėjome geriau šiose rungtynėse, bet yra kaip yra“, – kiek nusivylęs įspūdžiais dalinosi E.Ulanovas.
Tiesa, nusivilti kapitonas tikrai turi kuo. Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pirmavo net 25 taškų skirtumu (32:7), bet ketvirtį po ilgosios pertraukos pralaimėjo 15:22, o vienu metu pastarųjų atsilikimas buvo apkarpytas iki vienženklio.
Apie tai prakalbęs kaunietis prisiminė praėjusį trečiadienį vykusį susitikimą su Milano „Olimpia“, kai Lietuvos vicečempionai grįžo iš 27 taškų deficito ir parsivežė istorinę pergalę iš Italijos.
„Kai pradedi taip gerai, žinoma, lengviau žaisti, nei atsilikinėjant 20 taškų. Ypač namuose. Manau, kad vienu momentu užmigome tiek mes, tiek ir arena šiek tiek prisnūdo. Per daug pasijautė patogiai, greičiausiai pasidarė neįdomu (juokiasi).
Patys prieš savaitę sudalyvavome istoriniame sugrįžime, tad nesinorėjo būti kitoje pusėje. Nebuvo lengva, ypač antroje dalyje, kai praradome momentumą, pradėjome laikyti ilgai kamuolį ir saugojome rezultatą. Tai nėra gerai, nes tada varžovas pradėjo jaustis patogiau. Galų gale pavyko išlaikyti pranašumą – keli metimai, išprovokuotos pražangos padėjo sumažinti nervingumą.“
Tiesa, „Žalgirio“ kapitonas pripažino, jog dažnai galvoja apie benefisą madų sostinėje. Jis taip pat atskleidė pagrindines dvikovos detales, akcentus ateityje, pergalės svarbą stipriausiose Senojo žemyno krepšinio pirmenybėse ir pagyrė saviškius.
„Dabar paskutiniu metu tokios mintys visada yra. Kai pats patyrei, kai žinai, tada nesinori pačiam to.
Sakykime, ne tokios rungtynės buvo kaip Milane – varžovas su savomis problemomis, naudojo trumpą rotaciją, anksti iškrito Dibartolomeo, kuris paliko aikštelę dėl pražangų.
Reikėjo nesidairyti į priešininkų problemas, o koncentruotis į save. Eurolygoje niekada nebūna lengvų pergalių, net jei ir varžovas turi bėdų ar pats gerai žaidi. Visada reikia pasiimti pergales.
Momentais trūko greitesnio, agresyvesnio žaidimo, kažkiek perlaikėme kamuolį, trūko įsiveržimų, nusimetimų, – tobulinamus aspektus vardino E.Ulanovas. – Aišku, „Maccabi“ į aikštę leisdavo aukštą sudėtį, rizikuodavo su metimais po driblingo, bet tas pasiteisino.
Iš kitos pusės, mūsų pačių gynyba šiame mače buvo tikrai gera ir eilinį kartą Eurolygoje neblogai susitvarkėme su tokia talentinga komanda.“
Žurnalistai domėjosi, ar kas nors galėjo įsivaizduoti geresnį kauniečių startą Eurolygoje?
„Galėjo penkios pergalės būti“, – su šypsena veide atsakė lietuvis.
Artimiausias „Žalgirio“ mačas įvyks jau rugsėjo 27 d. (sekmadienį, 16 val. 30 min.) Vilniuje prieš vietos „Wolves Twinsbet“. Po grumtynių vietinėse pirmenybėse laikinosios sostinės komandos lauks dviguba Eurolygos savaitė Kaune – rugsėjo 30 d. (trečiadienį, 20 val.) priims Belgrado „Crvena Zvezda“, o po dar dviejų dienų (penktadienį, 20 val.) stos į kovą prieš „Monaco“.
Net 8 žalgiriečiai pelnė 6 arba daugiau taškų. Ką tai pasako apie jūsų komandą šiame sezone?, – žurnalistai teiravosi E.Ulanovo.
– Vienos rungtynės, kai taip atsitiko. Suprantate, viename mače vienas patrauks į priekį, kitame jau kitas, bet bus ir susitikimų, kuriuose visi panašiai prisidės. Ar tai stebina? Nemanau, daug tokių rungtynių turėjome. Tai greičiausiai galima vadinti stiprybe, bet bus dienų, kai lyderiai turės stumti vežimą į priekį. Šiose rungtynėse komandiškumas buvo raktas į pergalę, tačiau ilgame sezone bus rungtynių, kai prie lygesnio rezultato turės prabilti tie žaidėjai, kurie tą dieną jaučiasi geriau. Normalu, jog visi pasiskirstė taškais ir davimu komandai naudos.
– Su startu 4–1 būtumėte sutikęs prieš sezoną, ypač su tokiu tvarkaraščiu?
– Sunku pasakyti. Žinote, kai tiek daug rungtynių su velniškai daug emocijų ir smulkių detalių, ypač ta savaitė Italijoje, kur bet kas galėjo nutikti. Laimėjus išvykoje du iš eilės mačus pasijaučia visai kitoks spaudimas. Žaidi namuose, reikia vėl laimėti, turi pasirodyti gerai, nes jau išvykoje laimėjai. Žinoma, jog dauguma sirgalių bei mūsų pačių būtų ėmę tokį rezultatą.
– Solidžiai rungtyniavo Mattas Mitchellas. Kaip kol kas vertinate jo progresą?
– Kad jis gali – faktas. Su savo energija, gynybiniais dalykais, žaidimu po krepšiais, pagalba gynėjams išsivarant kamuolį... Labai universalus žaidėjas. Kiekvieną dieną tobulėja, matome ir džiaugiamės.
– Sakėte galėjote geriau – ar čia galvoje turite pralaimėtą trečiąjį kėlinį?
– Taip. Ne tiek kiek apie save, o apie visą komandą. Aišku, nereikia norėti, nepaliksime varžovų ant nulio. Kai pirmauji 20 taškų, žinai, kad varžovas kažką keis. Buvo galima tikėtis prastesnės atkarpos, bet svarbiausia nesulūžome iki galo.
– Ką treneris labiausiai akcentavo per ilgąją pertrauką?
– Rūbinėje patys labai daug apkalbėjome, kad varžovai norės kažką pakeisti, priversti mus nepatogiai jaustis ir provokuoti priimti blogus sprendimus. Visiškai normalūs dalykai, kurie vyksta visada krepšinyje, kai atsiliekanti komanda reaguoja ilgosios pertraukos metu.
– Pradėjote susitikimą 9:0. Kas lėmė išėjimą į rungtynes su tokia energija?
– Svarbiausia yra fiziškumas – savo varžovo kontrolė ir kontakto davimas nulėmė rungtynes. Galbūt šiek tiek nustebinome juos su savo fiziškumu, to visada nori treneris, čia yra privalumas.
– „Maccabi“ metė daug laisvų tritaškių, tiesa, jų daug ir prametė. Ar planas buvo perimetre laikytis kiek toliau?
- Buvo žaidėjų, ant kurių tikrai rizikavome. Prametė tie, su kuriais rizikavome. Aišku, kelis ir įmetė. Galiu pasakyti, jog nebuvo daug metimų iš tų, kuriems nenorėjome leisti mesti. Pagal susitarimą visai neblogai kontroliavome tai.