Kibirkštimis pažymėtame mače – M. Fosterio tempiamo „Ryto“ pergalė ir vieta LKL pusfinalyje

Vilniaus „Rytas“ buvo arti to, kad prisižaistų Jonavoje, tačiau galiausiai aistromis pažymėtame mače Giedriaus Žibėno ketvirtajame kėlinyje atkuto ir įveikė vietos „CBet“. Vilniečiai ketvirtfinalio seriją laimėjo (2–0).

Marcusas Fosteris<br> LKL nuotr.

May 15, 2024, 5:26 PM, atnaujinta May 15, 2024, 9:25 PM

Marcuso Fosterio tempiamas „Rytas“ Jonavoje 96:90 (20:23, 21:30, 28:22, 27:15) pasiuntė Virginijų Šeškų ir „CBet“ vasaros atostogų.

Aistros virė jau mačo pradžioje. Tauras Jogėla dėl iš pradžių nefiksuotos pražangos prieš Edviną Šeškų užplūdo teisėją, o po to gavo dvi technines pražangas ir praėjus vos dviem rungtynių minutėms buvo išvarytas iš rungtynių.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos kibirkščiavo Ousmane‘as Drame‘as ir Justinas Gorhamas. Po to prie šių krepšininkų į apsižodžiavimą prisijungė ir Edvinas Šeškus. Galiausiai krepšininkus išskyrė rungtynių arbitrai ir apsauga. Galiausiai techninėmis pražangomis buvo apdovanoti J.Gorhamas ir E.Šeškus.

Marcusas Fosteris per 26 minutes aikštelėje pelnė 25 taškus (5/7 dvit., 5/10 trit., 0/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, išskirstė 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 22 naudingumo balus. Be to, amerikietis net 13 iš 25 taškų pelnė lemiamame ketvirtajame kėlinyje.

„CBet“ nuo pralaimėjimo ir sezono pabaigos neišgelbėjo Ryanas Larsonas. Gynėjas per 23 minutes ant parketo įmetė 18 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 5/5 baud.) ir atkovojo 3 kamuolius.

Ketvirtąjį kėlinį „Rytas“ pradėjo atkarpa 14:6 ir galiausiai po ilgo laiko persvėrė rezultatą savo naudai (83:81). Spurto metu 6 taškus pelnė Justinas Gorhamas, o 5 įsūdė Marcusas Fosteris.

Vis dėlto po vilniečių spurto savo sėkmingu žaidimu atsakė ir „CBet“, kurie laimėjo atkarpėlę 0:7 ir susigrąžino kiek saugesnį pranašumą (83:88).

Vėliau M.Fosteris vėl sumetė 8 taškus iš eilės ir sugrąžino trapų pranašumą vilniečiams (91:88).

Po to Edvinas Šeškus pataikė sudėtingą dvitaškį ir sumažino „Ryto“ pranašumą iki minimalaus (91:90), o kitoje aikštės pusėje Gytis Radzevičius po atkovoto kamuolio puolime sugrąžino vilniečiams 3 taškų pranašumą (93:90).

Galiausiai mačą uždarė R. J. Cole‘as, kuris pataikė tolimą metimą ir likus 20 sekundžių iki mačo pabaigos išvedė „Rytą“ 6 taškais į priekį (96:90).

Pirmoji mačo dalis – itin aukšto tempo. Abi ekipos žaidė atvirą krepšinį, kuriuo šįkart geriau naudojosi aikštelės šeimininkai.

V.Šeškaus auklėtiniai po pirmosios mačo dalies turėjo įtikinamą dviženklį pranašumą (41:53).

Trečiojo kėlinio metu „Rytas“ atrodė kiek geriau, bet nepaisant geresnio svečių žaidimo, „CBet“ po trijų kėlinių ir toliau pirmavo (69:75).

„CBet“: Ryanas Larsonas 18, Edvinas Šeškus 17 (2/3 dvit., 4/9 trit., 1/4 baud., 8 rez. perd., 4 atk. kam., 20 naud. bal.), Ousmane'as Drame'as (3/4 dvit., 3/3 trit., 1/2 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 29 naud. bal.) ir Diante Garretas (4/6 dvit., 2/7 trit.) po 16, Justas Furmanavičius 15 (7/11 dvit., 0/4 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 atk. kam).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 25, Martynas Echodas (6/10 dvit., 2/4 baud., 12 atk. kam., 24 naud. bal.) ir Gytis Radzevičius (4/4 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud., 7 atk. kam., 19 naud. bal.) po 14, R. J. Cole'as 12 (2/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud., 4 rez. perd.), Justinas Gorhamas 11 (0/2 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud., 5 rez. perd., 3 atk. kam.), Gytis Masiulis (2/4 trit.) ir Margiris Normantas (2/4 trit.) po 8.