Dramoje Barselonoje – „Olympiakos“ pergalė ir produktyvus R. Jokubaitis Graikų ekipoje traumą patyrė serbas

Pirėjo „Olympiakos“ atėmė namų aikštelės pranašumą iš Roko Jokubaičio ir Barselonos „Barcelona“ ekipos. Graikijos grandai išvykoje įveikė Katalonijos krepšininkus ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį (1/0).

Nigelas Williamsas-Gossas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Apr 24, 2024, 9:31 PM, atnaujinta Apr 25, 2024, 12:41 AM

Georgios Bartzoko auklėtiniai 77:75 (19:18, 25:17, 17:19, 16:21) išvykoje įveikė Katalonijos ekipą.

Antrasis serijos mačas įvyks penktadienį, kuomet Barselonoje ekipos nuo 22:00 val. abi ekipos surems pečius. Mačo eigą galėsite sekti tinklalapyje lrytas.lt.

R.Jokubaitis per 14 minučių aikštelėje pelnė 6 taškus (3/5 dvit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 6 naudingumo balus.

„Oly“ gretose Ignas Brazdeikis ant parketo praleido 8 minutes, per kurias pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvit.), atkovojo 2 kamuolius ir mačą baigė su 3 naudingumo balais.

Pusantro kėlinio abi ekipos kovėsi taškas į tašką (32:32), tačiau antroje antrojo kėlinio pusėje „Olympiakos“ surengė spurtą 12:2 ir pirmąkart susikrovė dviženklį pranašumą (44:34), tiesa, prieš pat ilgąją pertrauką katalonams pavyko sumažinti varžovų pranašumą iki vienženklio (45:37).

Trečiajame kėlinyje Graikijos grandai buvo susikrovę 13 taškų pranašumą (60:47), tačiau antroje ketvirčio pusėje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ surengė atkarpą 1:11 ir sumažino „Oly“ pranašumą iki 3 taškų (61:58).

Po to Isaiah Canaanas ir Moustapha Fallas sumetė baudas, Shaquielle‘as McKissikas dviem dvitaškiais susigrąžino dviženklį pranašumą graikams (68:58).

Vėliau 0:8 atkarpą laimėjo „Barcelona“, kuri sumažino „Olympiakos“ pranašumą iki minimalaus (69:67).

Vis dėlto I.Canaanas ir Nikola Milutinovas pelnė po tris taškus ir vėl sugrąžino „Oly“ saugų pranašumą (75:67).

Po to tritaškį pataikė Nicolasas Laprovittola, nesportinę Thomaso Walkupo pražangą išprovokavo Ricky Rubio, kuris po to pataikė dvi baudas ir sumažino katalonų deficitą iki 3 taškų (75:72).

Tiesa, po to, kai „Barcelona“ turėjo kamuolį savo rankose po nesportinės pražangos, argentinietis N.Laprovittola išmetė kamuolį už aikštelės ribų.

Prieš paskutinėje atakoje Filipas Petruševas patyrė kelio traumą. Likus 35,9 sekundės iki mačo pabaigos serbas veržėsi arčiau krepšio, prastai nusileido ant parketo ir susiėmė už kelio. Po to puolėjas su komandos draugų pagalba paliko aikštelę.

Galiausiai per likusį mačo laiką „Oly“ atlaikė katalonų šturmą ir šventė pergalę (77:75).

„Barcelona“ ekipoje geriausiai žaidė Willy Hernangomezas, kuris per 19,5 minutės pelnė 13 taškų (4/9 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir sukaupė 14 naudingumo balų.

„Barcelona“: Willy Hernangomezas ir Jabari Parkeris (3/8 dvit., 1/2 trit., 4/6 baud., 7 atk. kam., 4 klaid.) po 13, Alexas Abrinesas 11 (1/2 dvit., 3/7 trit.), Ricky Rubio 10 (2/5 trit., 4/4 baud., 7 rez. perd., 2 per. kam., 4 klaid., 14 naud. bal.), Nicolasas Laprovittola 9 (2/3 dvit., 1/6 trit., 2/2 baud., 3 rez. perd.).

„Olympiakos“: Nigelas Williamsas-Gossas 15 (3/5 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud., 4 klaid.), Isaiah Canaanas 14 (0/2 dvit., 3/7 tirt., 5/7 baud., 3 rez. perd.), Filipas Petruševas 12, Moustapha Fallas ąą (5/6 dvit., 1/2 baud., 4 atk. kam.), Shaquielle'as McKissicas 9 (4/6 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud., 4 rez. perd., 3 atk. kam., 3 per. kam., 14 naud. bal.).