Atkrintamųjų starte – neeilinė drama: K. Slouko klaida paskandino „Panathinaikos“

Ilgai laukta krepšinio šventė prasidėjo. Antradienį startavo intriguojančios Eurolygos atkrintamosios varžybos, o jų maratoną Graikijos sostinėje pradėjo Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa, kuri sausakimšoje arenoje priėmė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Kostas Sloukas<br>SIPA/Scanpix nuotr.
M.Grigonis.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 23, 2024, 8:08 PM, atnaujinta Apr 23, 2024, 11:17 PM

Pirmąją ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių dvikovą po atkaklios kovos 91:87 (26:25, 16:25, 21:20, 28:17) laimėjo Tel Avivo „Maccabi“.

Įspūdingoje graikiškoje atmosferoje smagiai nuo pat rungtynių pradžios jautėsi M.Grigonis – lietuvis vien per pirmąjį kėlinį pataikė tris tolimus metimus.

Vis dėlto puolime spindėjo ne tik savų sirgalių į priekį skraidinami „Olympiakos“ krepšininkai, bet ir už kiekvieną varžovų klaidą aikštės šeimininkus baudusi „Maccabi“.

Būtent ji ir buvo priekyje po pirmųjų dešimties minučių – 26:25.

Visą pirmą kėlinį be keitimų atžaidęs M.Grigonis poilsio sulaukė antrojo ketvirčio pradžioje. Antrajame kėlinyje „Panathinaikos“ kiek suaktyvino savo gynybą, o nuo suolo itin sėkmingai įsijungė bei tritaškiais prapliupo Luca Vildoza.

Vienu metu dviženklį pranašumą įgijusi „Panathinaikos“ į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudama 50:42.

Po pertraukos „Maccabi“ neketino nuleisti rankų – ėmė žaisti vis agresyviau, o trečiajame kėlinyje kvailą ketvirtąją pražangą užsidirbo vienas iš „Panathinaikos“ lyderių Kendrickas Nunnas.

Ketvirčio pabaigoje Atėnų klubo treneris E.Atamanas nusprendė į kovą mesti praeityje Panevėžio „Lietkabelyje“ rungtyniavusį Panagiotį Kalaitzakį.

25-erių graikas įspūdingu blokuotu metimu pakėlė visą OAKA areną ant kojų, o pakylėta „Panathinaikos“ po trijų kėlinių pirmavo 70:63.

Ketvirtasis kėlinys virto tikru nervų karu. Svečiai pradėjo ketvirtį atkarpa 8:1 ir vos po pirmosios minutės rezultatas tapo lygiu 71:71.

Vis labiau įsismaginusi „Maccabi“ ekipa po Lorenzo Browno tolimo metimo įpusėjus kėliniui įgijo keturių taškų pranašumą (81:77).

„Panathinaikos“ vis dažniau savo atakas ėmė organizuoti per Mathiasą Lessortą, tiesa, didžiąją dalį rungtynių dominavęs vidurio puolėjas svarbiausiu metu prametė metimus iš po krepšio.

Itin svarbų baudos metimą likus žaisti dvi minutes iki ketvirčio pabaigos prametė ir Kostas Sloukas, o kitoje atakoje dėjimu suspindo Joshas Nebo (87:82).

Atėnų klubui ėmė svilti padai, bet tada aikštės šeimininkai žaibiškai išlygino skaičius švieslentėje ir likus žaisti minutei rezultatas jau buvo lygus 87:87.

Triukšmingas OAKA tribūnas likus žaisti 34 sek. užtildė dvitaškiu pasižymėjęs Lorenzo Brownas, o svarbiausioje „Panathinaikos“ atakoje K.Sloukas prarado kamuolį. Tiksint paskutinėms sekundėms „Maccabi“ pranašumą įtvirtino J.Nebo ir pergalę po atkaklaus mūšio šventė svečiai.

M.Grigonis šiose rungtynėse per 24 minutes įmetė 11 taškų (3/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 perdavimus ir rinko 10 naudingumo balų.

„Maccabi“ pergalė apkartino Wade'o Baldwino patirta trauma – puolėjas ketvirtajame kėlinyje dėl susižeidimo kojos srityje aikštę paliko priverstinai.

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės ketvirtadienį vėl bus žaidžiamos Atėnuose.

„Panathinaikos“: Mathiasas Lessortas 22, Kostas Sloukas 12, Jerianas Grantas ir Marius Grigonis po 11.

„Maccabi“: Bonzie Colsonas 18, Lorenzo Brownas 16, Wade‘as Baldwinas 15, Joshas Nebo 12.