Toliau nenugalimas: po sugrįžimo į Eurolygą Šaras ir „Fenerbache“ iškovojo trečiąją pergalę iš eilės

Eurolygoje Šarūnas Jasikevičius ir jo vadovaujama Stambulo „Fenerbarche“ – kol kas nenugalima. Šaro ekipa išvykoje iškovojo trečiąją pergalę paeiliui bei nuo to laiko, kai lietuvis perėmė Turkijos grandų vairą, „Fenerbache“ Eurolygoje nuskynė trečiąją pergalę paeiliui.

Scottie Wilbekinas<br> IMAGO/Scanpix nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius<br> AP/SPO/Scanpix nuotr.

Dec 22, 2023, 8:44 PM, atnaujinta Dec 22, 2023, 11:53 PM

„Fenerbache“ (9/7) išvykoje 91:82 (24:26, 27:21, 21:12, 23:19) susitvarkė su Berlyno ALBA (3/13) krepšininkais.

Naudingiausiai „Fenerbache“ gretose žaidė Scottie Wilbekinas. Gynėjas per 26,5 minutės pelnė 20 taškų (2/3 dvit., 5/11 trit., 1/1 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir sukaupė 22 naudingumo balus.

Įspūdingą rezultatyvių perdavimų šou surengė ir Nickas Calathesas. Graikas per 30,5 minutės pelnė vos 4 taškus (2/6 dvit., 0/1 trit.), tačiau išskirstė net 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

ALBA gretose naudingiausiai žaidė vokietis Johannesas Thiemannas. Centras per 27 minutes aikštelėje įmetė 8 taškus (2/7 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir užfiksavo 14 naudingumo balų pasirodymą.

Vienu metu pirmojo kėlinio antroje pusėje po Gabriele Procidos dvitaško Šaro auklėtiniai atsilikinėjo 8 taškais 13:21, tačiau geresnę atkarpą kėlinio pabaigoje sužaidęs Turkijos klubas varžovų pranašumą sumažino iki minimalaus (24:26).

Antrasis kėlinys klostėsi pakankamai intensyviai – abi komandos sėkmingai keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau Š.Jasikevičiaus auklėtiniai dar kartą geriau sužaidė antrojo ketvirčio pabaigą ir į ilgąją pertrauką ėjo turėdami keturių taškų pranašumą (51:47).

Trečiąjį kėlinį Šaro auklėtiniai pradėjo spurtu 18:5 ir likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos jau triuškino varžovus 69:52, tačiau per paskutines minutes ALBA krepšininkams kiek pavyko sušvelninti „Fenerbache“ ekipos pranašumą (72:59).

Lemiamo ketvirčio metu arčiausiai varžovus buvo prisileidę per šešis taškus 72:66, tačiau turkų klubas greitai susigrąžino dviženklį pranašumą, kurį ALBA mačo pabaigoje krepšininkams pavyko sumažinti.

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai galop šventė pergalę (91:82). Tai – trečioji lietuvio klubo pergalė paeiliui Eurolygoje.

ALBA: Sterlingas Brownas 15 (4/8 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud., 5 atk. kam.), Mattas Thomasas 13 (2/4 dvit., 3/5 trit.), Yanni Wetzellis 12 (5/10 dvit., 2/2 baud.), Gabriele Procida 11 (2/4 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), Johannesas Thiemannas (2/7 dvit., 4/6 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 8 išpr. praž., 14 naud. bal.), Khalifa Koumadje ir Matteo Spagnolo po 8.

„Fenerbache“: Scottie Wilbekinas 20 (5/11 trit., 6 rez. perd., 22 naud. bal.), Georgios Papagiannis 15 (2/3 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), Jonathanas Motley 14 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Tyleris Dorsey 12 (1/2 dvit., 2/2 trit., 4/5 baud.) ir ...... Nickas Calathesas 4 (13 rez. perd., 5 atk. kam., 17 naud. bal.).