„Suns“ prireikė net dviejų pratęsimų palaužti „Jazz“: prie pergalės prisidėjo ir teisėjai

Dramatiškose NBA rungtynėse „Phoenix Suns“ (7/6) ekipai prireikė dviejų pratęsimų, kad sekmadienį įveiktų „Utah Jazz“ klubą: „Suns“ po 58 minučių kovos 140:137 (30:30, 31:26, 24:28, 30:31, 12:12, 13:10) palaužė „Jazz“ (4/9).

Kevinas Durantas prieš Lauri Markkaneną. <br> AFP/Scanpix nuotr.

Nov 20, 2023, 8:17 AM, atnaujinta Nov 20, 2023, 8:22 AM

Po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus 115:115 – „Suns“ dar galėjo laimėti, tačiau Devino Bookerio lemiamas ketvirčio metimas nebuvo tikslus. Per pirmąsias penkias minutes Finikso krepšininkai ri vėl buvo priekyje 127:125, tačiau „Jazz“ išgelbėjo Collinas Sextonas.

Galiausiai per antrąjį pratęsimą tas pats D.Bookeris sumetė abi baudas ir prieš paskutinę šeimininkų ataką skirtumas tarp klubų siekė 3 taškus – 140:137. Jutos ekipai mesti svarbų metimą, likus 1 sek., buvo nutarta leisti įspūdingai žaidusiam suomiui Lauri Markkanenui.

Jis švystelėjo tolimą metimą, nepataikė, tačiau teisėjai fiksavo pražangą, kurią neva padarė Kevinas Durantas. Galiausiai po vaizdo peržiūros buvo nutarta, kad pražangos nebuvo ir pergalė atiteko „Suns“ klubui.

Tai buvo jau trečioji iš eilės Finikso pergalė NBA  čempionate.

Finikso komandoje K.Durantas per 46 minutes pelnė 39 taškus (10/18 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 7/7 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau 7 kartus suklydo.

„Jazz“ tempęs suomis L.Markkanenas per 50 minučių įmetė 38 taškus (13/17 dvitaškių, 2/10 tritaškių, 6/9 baudų metimų), atsikovojo 17 ir perėmė 2 kamuolius. Suomiui pritrūko vos dviejų atkovotų kamuolių iki karjeros rekordo.

„Suns“: Kevinas Durantas 39, Devinas Bookeris 26 (2/7 tritašk.), Ericas Gordonas 20 (5/12 tritašk.), Jusufas Nurkičius 19 (12 atk. kam.), Graysonas Allenas 14.

„Jazz“: Lauri Markkanenas 38, Talenas Hortonas-Tuckeris 25, Jordanas Clarksonas 22 (1/6 tritašk.), Collinas Sextonas 18 (3/6 tritašk.), Johnas Collinsas 15 (12 atk. kam.).