Įspūdingas L. Dončičiaus pasirodymas atvedė Slovėnijos rinktinę į pergalę

Maniloje (Filipinai) vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate lemtingasis savaitgalis prasidėjo Slovėnijos pergale. Kovoje dėl septintosios vietos Luka Dončičiaus vedami slovėnai 89:85 (15:18, 27:23, 28:19, 19:25) įveikė Italijos rinktinę.

Italija – Slovėnija<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Sep 9, 2023, 11:24 AM, atnaujinta Sep 9, 2023, 2:29 PM

Pirmus du kėlinius vyko atkarpų krepšinis, tačiau nei viena komanda toliau atitrūkti nesugebėjo ir sužaidus 20 minučių slovėnai pirmavo 42:41.

Lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Luka Dončičius atliko vieną sėkmingą ataką po kitos ir demonstruodamas aukščiausio lygio krepšinį leido Slovėnijos komandai pabėgti į priekį su dviženkliu pranašumu bei prieš lemiamą ketvirtį pirmauti 70:60.

Visgi italai kur kas sėkmingiau pradėjo paskutinį čempionato ketvirtį ir rungtynių pabaiga buvo kupina dramos.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Giampaolo Ricci pataisė netikslų komandos draugo metimą ir išvedė Italijos rinktinę į priekį 85:83.

Netrukus slovėnai susigrąžino pranašumą, kuomet po L.Dončičiaus perdavimo tritaškį pataikė Jakobas Čebašekas. Svarbiausiais momentais italai klydo – Simone Fontecchio prasižengė puolime, Marco Spissu atliko netikslų perdavimą ir tikslios slovėnų baudos garantavo jiems pergalę.

Fenomenaliai nugalėtojų gretose rungtyniavo L.Dončičius. „Dallas Mavericks“ superžvaigždė buvo šalia istorinio trigubo dviženklio pasaulio čempionate.

Gynėjas rungtynes užbaigė su 29 taškais (3/5 dvit., 5/10 trit., 8/10 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 8 reuzltatyviais perdavimais, 9 klaidomis ir 32 naudingumo balais.

Italų gretose išsiskyrė Marco Spissu. Snaiperis pelnė 22 taškus (2/4 dvit., 6/11 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Ketvirtajame kėlinyje Italijos rinktinė taip pat atsisveikino su Luigi Datome. Likus žaisti 3 minutes legendinis italas buvo pasodintas ant suoliuko, kas reiškė, jog 35-erių veteranas baigė karjerą. Arena žaidėjui plojo atsistojusi, o krepšininką sveikino tiek komandos draugai, tiek slovėnai.

Slovėnija: Luka Dončičius 29, Mike’as Tobey 12, Zoranas Dragičius 10.

Italija: Marco Spissu 22, Simone Fontecchio 16, Achille Polonara 13.

Italai į atkrintamąsias varžybas žengė iš pirmosios vietos savo grupėje. Italijos krepšininkai pirmajame grupių etape įveikė Angolą ir Filipinus, tačiau nusileido Dominikos Respublikai. Antrajame grupių etape italai įveikė serbus ir Puerto Riką.

Visgi ketvirtfinalyje Italijos krepšininkai nepasipriešino amerikiečiams, o vėliau pralaimėjo ir Latvijos komandai.

Slovėnijos rinktinė pirmajame grupių etape įveikė Sakartvelą, Žaliąjį Kyšulį ir Venesuelą. Antrajame etape nugalėję australus, tačiau pralaimėję vokiečiams, Slovėnijos krepšininkai į atkrintamąsias žengė iš antrosios pozicijos.

Ketvirtfinalyje slovėnai neatsilaikė prieš Kanadą, o vėliau krito ir prieš Lietuvos krepšininkus.