Australai keliauja namo – slovėnai patiesė vienus iš turnyro favoritų

Pasaulio krepšinio čempionate K grupėje daugelio nurašyta Slovėnijos krepšinio rinktinė 91:80 (28:18, 21:22, 17:22, 25:18) nugalėjo Australijos rinktinę. Tokia baigtis leido slovėnams užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje bei pasiųsti australus namo.

Slovėnija – Australija <br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sep 1, 2023, 3:02 PM, atnaujinta Sep 1, 2023, 5:05 PM

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo Slovėnijos krepšininkai. Nuo pirmųjų minučių pirmavę europiečiai jau pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo susikurti dviženklę persvarą, o antrajame kėlinyje kelis kartus įgijo 14 taškų pranašumą.

Slovėnų situacija itin suprastėjo trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet ketvirtąją pražangą užsidirbo rinktinės superžvaigždė Luka Dončičius.

Australai sugebėjo pasinaudoti Lukos atsisėdimu ant suoliuko ir Josho Giddey vedami australai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų – 64:66.

Таčiau slovėnai sugebėjo nepalūžti ir netrukus grįžus L.Dončičiui į aikštę sugebėjo vėl pabėgti nuo varžovų bei likus žaisti pusketvirtos minutės Slovėnija pirmavo 81:66.

Per likusį laiką australai įspūdingo sugrįžimo sukurti nesugebėjo ir patyrė pralaimėjimą.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo natūralizuotas Mike‘as Tobey. Aukštaūgis surinko 18 taškų (7/8 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvius perdavimus ir 33 naudingumo balus.

L.Dončičius prie pergalės pridėjo 20 taškų (2/3 dvit., 2/6 trit., 10/11 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, 6 klaidas ir 23 naudingumo balus.

Australų gretose naudingiausias buvo Joshas Giddey. 20-metis pelnė 25 taškus (11/16 dvit., 0/2 trit., 3/5 baud.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 6 kartus klydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Slovėnija: Luka Dončičius 20, Mike’as Tobey 18, Gregoras Hrovatas ir Klemenas Prepeličius po 10.

Australija: Joshas Giddey 25, Patty Millsas 17, Dante Exumas 13.

Slovėnai F grupėje 100:85 įveikė Venesuelą, 88:67 sutriuškino Sakartvelą ir 92:77 susitvarkė su Žaliojo Kyšulio salomis.

E grupėje Australija 98:72 sutriuškino Suomiją, 109:89 įveikė Japoniją, tačiau 82:85 nusileido Vokietijos rinktinei.

Pirmose K grupės rungtynėse 100:73 sutriuškino Sakartvelą. O tai reiškia, jog į kitą etapą žengia Vokietijos ir Slovėnijos rinktinės, o australai su kartvelais sužais rungtynes tarpusavyje ir keliaus namo.

Gyvai: iniciatyvos „4 milijonų Lietuva“ pristatymas