Paraiška visam pasauliui: Kanados rinktinė sutalžė Prancūzijos krepšininkus

Jau pirmąją pasaulio krepšinio čempionato dieną Džakartoje (Indonezija) susitiko dvi prie turnyro favoričių priskiriamos rinktinės – Kanda ir Prancūzija, o kova baigėsi netikėtai lengva Kanados pergale 95:65 (14:18, 29:22, 25:8, 27:17).

Kanada – Prancūzija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Aug 25, 2023, 4:01 PM, atnaujinta Aug 25, 2023, 6:24 PM

Pirmoje rungtynių pusėje nuolatos keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau po ilgosios pertraukos vaizdas gerokai pasikeitė.

Kanados rinktinės žvaigždė Shai Gilgeous-Alexanderis pradėjo išdarinėti ką nori ir atrodė kaip dvyliktokas tarp penktokų.

25-erių krepšininko vedama rinktinė sparčiai pradėjo tolti nuo Prancūzijos rinktinės ir ketvirtajame kėlinyje įgijo netgi 30 taškų pranašumą bei šventė pergalę.

Shai Gilgeous-Alexanderis per 27 minutes surinko 27 taškus (8/16 dvit., 1/3 trit., 8/9 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvius perdavimus ir 36 naudingumo balus.

Kanada: Shai Gilgeous-Alexanderis 27, Kelly Olynykas 18, Nickeilis Alexanderis-Walkeris ir Dillonas Brooksas po 12.

Prancūzija: Evanas Fournier 21, Nando De Colo ir Mathias Lessort‘as po 12.

Oficialiuose susitikimuose šios komandos iki šiol tarpusavyje buvo susitikusios du kartus ir abu kartus pergales šventė prancūzai.

2010 metų pasaulio čempionate prancūzai laimėjo 68:63, o 2016 metų olimpinėse žaidynėse Prancūzijos komanda varžovus pranoko 83:74.

H grupėje taip pat varžosi Latvijos ir Libano komandos. Pirmoje H grupės dvikovoje Latvijos rinktinė 109:70 sutriuškino Libano krepšininkus.