M. Schilleris užsiminė apie neramius debesis Kaune – A. Milaknis gali neišvykti į Madridą

„Esu labai patenkintas komandos gynyba antroje rungtynių pusėje, padarėme išvadas po ilgosios pertraukos, esu labai laimingas dėl šio laimėjimo, nes jis yra labai svarbus turnyrinės lentelės atžvilgiu“, – po iškovotos pergalės kalbėjo Martinas Schilleris.

M.Schillerio auklėtiniai pergalingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Feb 23, 2021, 10:32 PM, atnaujinta Feb 24, 2021, 1:21 PM

Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Dėl COVID-19 problemų „Crveza zvezda“ klube nukeltose 24-ojo Eurolygos turo rungtynėse kauniečiai 75:62 įveikė svečius iš Belgrado.

Antrajame kėlinyje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turėjo 12 taškų deficitą, tačiau Lietuvos čempionų sugrįžimą inicijavo apie save prabilęs ir pirmajame kėlinyje varžovų sustabdytas Marius Grigonis.

Žalgiriečiams pavyko sušvelninti turimą deficitą ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami 40:44.

Pirmoje dvikovos pusėje aikštelės šeimininkai negalėjo sulaikyti Marko Simonovičiaus, kuris per pirmuosius du ketvirčius buvo įmetęs net 16 taškų.

„Pertraukos metu kalbėjome apie gynybos pagerinimą, ypač stabdant M.Simonovičių. Neturėjome jam skirti tiek daug laisvės atakuoti iš toli“, – po iškovotos pergalės kalbėjo M.Schilleris.

Trečiajame kėlinyje kauniečiams pavyko persverti dvikovos rezultatą, o ketvirtajame kėlinyje dėl nuovargio sukeltų problemų „Crvena zvezda“ paleido Kauno klubą į priekį.

„Žalgirio“ komandoje naudingiausiai sužaidęs M.Grigonis per 36 minutes įmetė 17 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Ketvirtadienį Lietuvos čempionų lauks dar vienas išbandymas. M.Schillerio auklėtiniai išvykoje surems ietis su Madrido „Real“ ekipa.

– M.Grigonis užsiminė, kad Artūras Milaknis turi problemų. Gal turite daugiau informacijos? – buvo paklausta M.Schillerio.

– Jis yra patyręs traumą kirkšnies srityje. Ši problema jį kamavo ir anksčiau, tačiau ji nebuvo tokia opi. Šiandien A.Milaknis nesitreniravo ir vis dar nežinome, ar jis skris į Madridą. Tai turėtų paaiškėti trečiadienį.

– Antroje dalyje sumažinote rotaciją. Dėl ko nusprendėte imtis šio sprendimo?

– Vaikinai sugrįžo į rungtynes ir persvėrė rezultatą, nusprendėme nekeisti esamos situacijos ir žaidėjų aikštėje.

– Prieš dvikovą kalbėjote apie gynybą prieš Dejeną Davidovacą. Jis įmetė vos penkis taškus, kokios buvo to priežastys?

– Nors jis liko tik su penkiais taškais, tačiau atliko penkis rezultatyvius perdavimus ir taip išnaudojo savo galimybes. Džiugu, kad neleidome jam pelnyti daugiau taškų, taikėme reikiamą gynybos sistemą.

Prieš jį reikia gintis kantriai, nes jei bus per daug paskubėta – jis atliks puikų perdavimą. Jis yra labai geras žaidėjas.

– Kai kurie komandos žaidėjai praleido nemažai laiko aikštelėje. Kiek šis sunkus tvarkaraštis sukelia problemų rotacijoje?

– Daug dėmesio skiriame rotacijai, nes laukia rimtas tvarkaraštis. Džiugu, kad Karolis Lukošiūnas sėkmingai pasirodė KMT ir Barselonoje.

Tačiau šis klausimas yra labai opus, ypač, jei iš rikiuotės iškris A.Milaknis.

– Lukas Lekavičius žaidė po ilgos pertraukos. Kaip vertinate jo pasirodymą?