M. Schilleris įvardijo nesėkmės priežastį prieš CSKA ir jausmą, kuris turėjo būti mačo pabaigoje

Kauno „Žalgirio“ ekipa trečiadienį Maskvoje trečiame kėlinyje skendo ir turėjo 18 taškų deficitą, tačiau nesustojo ir užkūrė tikrą pirtį Eurolygos lyderiams Maskvos CSKA.

Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris<br>zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgiris“ nusileido CSKA ekipai<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Jan 13, 2021, 9:41 PM, atnaujinta Jan 14, 2021, 6:49 AM

Sumažinę skirtumą iki 3 taškų kauniečiai vis dėlto neatlaikė galingo rusų klubo spaudimo ir nusileido 73:83.

„Pirmiausia, sveikinu trenerį Dimitrį Itoudį ir CSKA iškovojus pergalę. Maniau, turėjome pirmoje akistatos pusėje problemų gynyboje, ypač po savo krepšiu. Varžovai sėkmingai rinkosi kamuolius puolime.

CSKA šiai dienai yra geriausia komanda pagal atkovotus kamuolius Eurolygoje. Jie tą ir labai aiškiai pademonstravo: yra stiprūs, dideli ir fiziški. Atsikovodami kamuolius susikūrė antrus šansus metimams“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

CSKA klubas Maskvoje iškovojo jau 15-ąją pergalę po 19 turų, o trečiadienį Rusijos sostinėje nutrūko „Žalgirio“ šešių pergalių serija turnyre.

Kauniečiai Eurolygoje nebuvo pralaimėję nuo gruodžio 4 dienos.

Tačiau „Žalgiris“ Eurolygoje išvykose prieš CSKA pralaimėjo 13-ąjį kartą – kauniečiams dar nė karto nepavyko laimėti prieš Maskvos krepšininkus jų tvirtovėje.

Dvikovos pradžioje žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:8. Į tai tolimais metimais atsakė Artūras Milaknis ir Nigelas Hayesas, o Thomasas Walkupas surinko penkis taškus iš eilės – 11:12.

Vis tik, kėlinio pabaigą geriau vėl sužaidė CSKA ir kauniečiai atsiliko 11:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje vieną baudos metimą realizavo Martinas Gebenas, sudėtingus du taškus pelnė N.Hayesas, du taškus pridėjo Joffrey Lauvergne, tačiau deficitas išaugo iki dviženklio – 16:27.

Dvitaškį pataikė Lukas Lekavičius, Marius Grigonis surinko penkis taškus iš eilės, vidutinio nuotolio metimą realizavo T.Walkupas, o Paulius Jankūnas pataikė du baudų metimus – 27:36. Tačiau baigiantis kėliniui CSKA po dviejų tritaškių iš eilės pirmavo 45:30.

Po pertraukos maskviečiai pirmavo 18 taškų skirtumu, tačiau dvitaškį pelnė A.Milaknis, penkis taškus iš eilės pelnė T.Walkupas, iš toli pataikė M.Grigonis, o Augustine‘as Rubitas pridėjo keturis taškus – 46:56. Keturis taškus kėlinio pabaigoje pelnė L.Lekavičius, o Rokas Jokubaitis du – 52:60.

Po N.Hayeso ir L.Lekavičius taškų komandas ketvirtojo kėlinio pradžioje skyrė vos 3 taškai, tačiau varžovai vėl atsiplėšė – 57:68.

Iš viršaus įdėjo J.Lauvergne, M.Grigonis surinko penkis taškus iš eilės, o tritaškį pataikė ir L.Lekavičius – 67:75. Rungtynių pabaigoje po tris taškus dar pelnė R.Jokubaitis ir N.Hayesas, tačiau teko pripažinti varžovų pranašumą – 73:83.

„Mums nepavyko atkovoti kamuolių po varžovų metimų, – kalbėjo M.Schilleris, rodydamas pirštu į faktą, jog CSKA atsikovojo 44 kamuolius, o kauniečiai tik 26. – Man patiko, kaip mes kovojome po pertraukos.

Tikrai žaidėme gerai, jei neklystu, sumažinome deficitą iki 5 taškų. Turėjau gerą jausmą kalbant apie energiją ir galimą dvikovos momentą mačo pabaigai, kuri galėjo būti. Bet CSKA dar kartą parodė savo klasę.

Jie sužaidė atkarpą 11:0 ir tai nulėmė rungtynes.

Šaunu, kad kovojome iki rungtynių pabaigos ir siekėme laimėti. Dabar didžiausias iššūkis yra pasiruošti po 48 valandų įvyksiančioms rungtynėms Sankt Peterburge. Turime pailsėti, pavalgyti ir ruoštis kitoms rungtynėms.

Antroje mačo pusėje buvome labiau susikoncentravę abiejose aikštelės pusėje, ypač gynyboje.

Prieš CSKA negalima daug klysti, koncentracija mums leido sužaisti geriau trečiame kėlinyje“, – po nesėkmės kalbėjo M.Schilleris.

Maskvoje nutrūko šešių iš eilės laimėtų žalgiriečių pergalių seriją Eurolygoje.