Paskutinių minučių dramoje: CSKA atidarė savo Eurolygos pergalių sąskaitą

[[ge:lrytas:lrytas:16616973]]

CSKA namuose pasiekė pergalę.<br> Zumapress/Scanpix nuotr.

Oct 8, 2020, 7:54 PM, atnaujinta Oct 8, 2020, 11:14 PM

Ketvirtadienį Maskvos CSKA (1/1) iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje. Raudonarmiečiai po dramatiškos kovos 76:72 (20:15, 11:15, 14:14, 31:28) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (1/1) klubą.

CSKA šiose rungtynėse negalėjo verstis be trijų COVID-19 virusu užsikrėtusių žaidėjų. Nuo komandos izoliuotis buvo priversti Nikola Milutinovas, Janis Strelniekas ir Semionas Antonovas.

Dvikovos pradžia kiek sėkmingesnė buvo aikštelės šeimininkams. Vienu metu pirmajame kėlinyje CSKA turėjo septynių taškų pranašumą (20:13), tačiau Izraelio klubas ėmė tirpdyti turimą deficitą ir po dviejų kėlinių komandas skyrė vos vienas taškas (31:30).

Po pertraukos vyko atkakli kova. Beveik viso trečiojo kėlinio metu nežymiu pranašumu pirmavo Maskvos klubas, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai iš Izraelio spurtavo 6:0 bei įgijo keturių taškų persvarą (52:48).

Pirmaujančios ekipos vaidmeniu „Maccabi“ klubas džiaugėsi didžiąją dalį ketvirčio. Likus žaisti 2 min. 48 sek. iki kėlinio pabaigos Nikita Kurbanovas tolimu metimu vėl išvedė CSKA į priekį (64:62).

Abejoms komandoms apsikeitus taikliais baudų metimais itin svarbų tritaškį pataikė CSKA gynėjas Mike'as Jamesas, kuris likus žaisti 1 min. 25 sek. padidino sako komandos pranašumą (69:64).

Svarbų žingsnį pergalės link padėjo Willas Clyburnas, kuris likus žaisti 35 sek. tolimu metimu itin sumažino Izraelio komandos galimybes laimėti šią dvikovą (72:66).

„Maccabi“ komandos viltis sugrąžino Scottie Wilbekinas, kuris tolimu metimu sumažino skirtumą (74:72), tačiau dvikovos pabaigoje baudų metimais CSKA įtvirtino savo pergalę.

CSKA: Mike'as Jamesas 25 (2/4 dvit., 4/6 trit., 9/10 baud.), Willas Clyburnas 19, Tornike Shengelia 8 (12 atk. kam.)

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 20 (3/4 dvit., 4/15 trit., 2/2 baud.), Tyleris Dorsey 16, Ante Žižičius 13.