Ketvirtadienį 14 val. 30 min. lietuviai susitinka su H grupėje taip pat dvi pergales turinčia ir dar prieš pasaulio čempionatą apie ambicijas pagaliau pasiimti medalius prabilusia Australijos rinktine.
Kova dėl pirmosios vietos, arba kaip sakė Dainius Adomaitis, jau kitos grupės dvikova, gali nulemti komandų ateitį turnyre.
Nugalėtojui Nandzinge, kur lauks Prancūzija ir Dominikos Respublika, prasimušti į ketvirtfinalį bus gerokai lengviau.
Lietuvos rinktinei Australija – gerai pažįstamas varžovas. Trenerio Andrejaus Lemanio komanda 2016 metų olimpinėse žaidynėse į neviltį nuvarė Jono Kazlausko treniruotus lietuvius. Aštuntfinalyje tada australai 90:64 sutriuškino Lietuvos komandą, taip priversdami J.Kazlauską su rinktine atsisveikinti ne itin geros nuotaikos.
Kaip ir prieš trejus metus, taip ir dabar australai varžovams grasina savo rimčiausiomis žvaigždėmis. Olimpiadoje lietuvius žlugdė 24 taškus pelnęs Patty Millsas iš „San Antonio Spurs“ klubo, dabartinis „Phoenix Suns“ 32 metų 208 cm ūgio puolėjas Aronas Baynesas tada surinko 16 taškų, o Matthew Dellavedova iš „Cleveland „Cavaliers“ sumetė 15 taškų.
Daug grėsmės kelia ir 34 metų 213 cm ūgio milžinas Andrew Bogutas, kuris šį sezoną užbaigė su „Golden State Warriors“ klubu, žaidusiu NBA finale.
Į ilgą ir pavojingą sąrašą būtina įtraukti ir Joe Inglesą. 31 metų 203 cm ūgio „Utah Jazz“ krepšininkas pasaulio čempionate dalinasi pirmąją vietą pagal rezultatyvius perdavimus. Jų per rungtynes J.Inglesas atlieka po 9.
„Tai – jau gerai pažįstami. Jie stiprūs po krepšiu ir gerai perduoda kamuolius. Derinius atlieka labai geru greičiu. Be to, tie deriniai sunkiai nuspėjami, nes jie jau gerai skaito gynybą. Daug metų visi žaidė kartu, tad jaučiasi ryšys“, – po rungtynių rytą vykusios treniruotės sakė Lietuvos rinktinės trenerio D.Adomaičio asistentas Benas Matkevičius.
Pasak jo, australai itin pavojingi puolime, nes moka labai greitai prisitaikyti prie varžovų gynybos stiliaus.
„Sunkiausia, kad vienas žmogus neišspręs problemų – turėsime dirbti visi, labai gerai kalbėtis tarpusavyje, prireiks didelio susitelkimo, nes kitaip jų nesugaudysime, – kalbėjo B.Matkevičius. – Puolime juos sugauti labai sunku, nes deriniai atliekami labai geru greičiu, išsimeta daug laisvų metimų.“
– Australijos rinktinėje daug žaidėjų gali kurti žaidimą. Tarp jų – ir aukštaūgiai, kaip A.Bogutas. Kiek tai apsunkina darbą?
– J.Inglesas yra žaidėjas, kuris, ypatingai ketvirtajame kėlinyje, žaidžia visus du prieš du, išsprendžia jų problemas. Jeigu tik jam duodi daugiau laisvės, jis suranda metikus ties tritaškiu, tačiau ir pats gali mesti.
J.Ingleso nepriversi skubėti. Jį paspaudi, bet jis išlaiko ramybę ir daro derinį, sužaidžia du prieš du.
A.Bogutas yra didžiųjų žaidėjų kūrėjas. Kai laksto gynėjai, jis teisingai skaito visas situacijas ir tai net nepriklauso nuo to, kaip dirba gynyba.
Reikalas – labai komplikuotas, todėl sunku paaiškinti.
Australai yra tarsi labai gerai sudėta dėlionė, tačiau kai ją išrenki, detales sudėti atgal labai sunku.
Ačiū Dievui, kad seku šią komandą jau ilgą laiką. Esame susidūrę daug kartų, tad jau esu matęs tas situacijas. Palyginus su kitomis rinktinėmis, čia jau turime privalumą.
– Australai labai mėgsta spausti nuo galinės linijos. Kaip su tokiais testais sekėsi lietuviams tvarkytis per pasiruošimą?
– Ypatingai M.Dellavedova bandys įsikąsti į mūsų gynėjus ir juos dusinti. Mes turime savo įžaidėjams padėti. Vienas Mantas Kalnietis negalės įvedinėti kamuolio, jam turės padėti kiti. Reikės surasti lengvesnį būdą pereiti į puolimą.
Klaidų per pasiruošimą turėjome, tačiau ne dėl spaudimo, o kitose situacijose. Tas problemas esame išsprendę ir pažiūrėsime, kokias problemas spręsime šiandieną.
– Senegalas turėjo atletišką priekinę liniją, kanadiečiams čia trūko ir ūgio, ir jėgos. Kokie didžiausi Australijos rinktinės priekinės linijos privalumai?
– A.Bogutas ginasi giliai, bet žino, kuriuose tarpuose stovėti, kur padėti. Po krepšiu jis blokuoja metimus, puolime renka kamuolius. Aronas Baynesas yra fiziškas žaidėjas, dažnai startuoja, žaidžia su Jocku Landale'u kartu. A.Baynesas – centro pozicijoje, J.Landale'as – sunkiojo krašto.
A.Baynesas Bostone išmoko mesti tritaškius. Daug kas tuo netikėjo, bet jo metimas turi būti gerbiamas, privalome tai vertinti. Reikia neužmiršti, tačiau jis geriau kerta po krepšiu, kovoja dėl kamuolių bei turi gynybinį vaidmenį po krepšiu.
Sunku prieš jį „centruoti“, nes jis gerai išnaudoja savo masę.
O puolime A.Baynesas žaidžia du prieš du, su A.Bogutu jie renkasi laisvesnį krepšinį, kur tas žaidimo skaitymas įvestas, nes jie susižaidę.
Žiūrėsime į jų penketą ir kaip spręsime tas problemas. Po krepšiu jie turi jau kitus bokštus nei Kanada, nes prieš kanadiečius turėjome akivaizdų pranašumą po krepšiu.