Eurolygos skaičiai. „Panathinaikos“ gynybos pamoka ir nutrūkusi „Fenerbahce“ serija

Vienvaldžiai Eurolygos lyderiai krito vidutiniokų arenoje, Kostas Papanikolaou išgelbėjo Pirėjo „Olympiakos“ nuo pralaimėjimo ir sau padovanojo naudingiausio turo žaidėjo vardą.

Nutrūko Stambulo komandos 12 pergalių serija.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 10, 2019, 10:52 AM, atnaujinta Jan 10, 2019, 10:54 AM

Kitose rungtynėse Svetislavas Pešičius pagaliau sukūrė „Barcelona“ pergalių receptą, Atėnų „Panathinaikos“ rodė tobulos gynybos pavyzdį, o Kauno „Žalgiris“ papildė 60 taškų ribos nepasiekusių komandų sąrašą.

Tai įvyko krepšinio Eurolygos 17-ajame ture.

1. Eurolygos lyderių persvara prieš artimiausius persekiotojus sumažėjo iki vieno taško. Pirmaujantis „Fenerbahçe“ per 17 turų iškovojo 15 pergalių, antrąją vietą užimantis „Real“ – 14, trečiojoje vietoje esantis CSKA – 13.

Persekiotojai prie lyderių priartėjo įveikę autsaiderius: „Real“ išvykoje pranoko „Herbalife“ klubą 75:67, CSKA irgi svečiuose įveikė „Darüşşafaka“ komandą 80:65.

2. Šiame ture net dvejų rungtynių nugalėtojai paaiškėjo per pratęsimą. „Olympiakos“ savo aikštėje po 45 minučių kovos palaužė „Baskonia“ komandą 91:87, o „Chimki“ irgi namie įveikė „Fenerbahçe“ klubą 84:78.

Iki šio turo pratęstos buvo tik trejos rungtynės. Visose trejose žaidė „Žalgiris“. Kauno komanda spalį svečiuose per papildomą laiką nugalėjo „Panathinaikos“, lapkritį namie pralaimėjo „Barcelona“ ir svečiuose pralaimėjo CSKA.

4. „Žalgiris“ tapo ketvirtąja komanda, kuriai šį sezoną per Eurolygos rungtynes nepavyko įmesti 60 taškų. Kauniečiai antradienį namie nusileido „Anadolu Efes“ klubui 58:79. Tiek pat taškų per vieną mačą pelnė „Maccabi“ (pralaimėjo „Barcelona“ 58:74), o dar nerezultatyviau žaidė „Darussafaka“ (su „Baskonia“ 56:82) ir „Budučnost“ (su „Real“ 55:89).

4. Šiuo metu labiausiai įsibėgėjusi Eurolygos komanda yra „Barcelona“, kuri trečiadienį iškovojo ketvirtąją iš eilės pergalę. Svetislavo Pešičiaus vadovaujami krepšininkai svečiuose įveikė „Olimpia“ ekipą 90:85.

Nors galutinis skirtumas buvo nedidelis, „Barcelona“ dar trečiajame kėlinyje privertė varžovus šokti pagal jos dūdelę. Svečiai keliskart didino persvarą iki dviženklės, o visus šeimininkų karštligiškus bandymus pasiekti persilaužimą niekais versdavo puikiai žaidę „mėlynų-granatinių“ gynėjai Thomas Heurtelis (21 taškas) ir Adamas Hanga (15 taškų).

5. „Panathinaikos“ krepšininkai pirmajame kėlinyje net 5 minutėms visiškai sukaustė „Bayern“ puolimą. Atėnų komanda 5-ąją min. pirmavo tik 10:9, bet dar pirmajame kėlinyje padidino persvarą iki dviženklės (19:9), o antrajame kėlinyje sužaidus vos pusantros minutės rezultatas tapo 26:11.

Nors paskui svečiai iš Bavarijos sugebėjo išsijudinti, skirtumas beveik visą laiką svyravo apie 10 taškų ir ‚Panathinaikos“ ramiai pasiekė pergalę 77:67.

6. „Olympiakos“ puolėjas Kostas Papanikolaou per rungtynes su „Baskonia“ komanda pataikė 6 tritaškius (iš 7 bandymų). Ypač vertingas buvo jo penktasis tolimas metimas, kuriuo 28 metų graikas paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis išlygino rezultatą 80:80. Dar vienas K.Papanikolaou tritaškis pirmoje pratęsimo atakoje nutiesė Pirėjo komandai tiltą į pergalę.

Iš viso K.Papanikolaou pelnė 22 taškus (0/3 dvitaškių, 6/7 tritaškių, 4/4 baudų) ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą. Be to, jis atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, surinko 31 naudingumo balą ir buvo pripažintas naudingiausiu turo žaidėju.

6. Ilgiausią nesėkmių seriją šiuo metu tęsia „Budučnost“, pralaimėjusi šeštąsias iš eilės rungtynes. Garsiausias Juodkalnijos klubas trečiadienį patampė nervus „Maccabi“ komandai, tačiau paskutinėmis minutėmis geriau žaidė Tel Avivo krepšininkai, nugalėję 81:76.

12. Antradienį nutrūko lapkričio pradžioje prasidėjusi „Fenerbahce“ klubo 12 pergalių serija. Željko Obradovičiaus auklėtiniai šį sezoną pralaimėjo tik dvejas Eurolygos rungtynes, o pirmąją nesėkmę patyrė dar spalio pabaigoje, kai nusileido „Anadolu Efes“ komandai.

Beje, „Chimki“ antradienį tapo pirmąja šį sezoną „Fenerbahce“ krepšininkus įveikusia ne Turkijos komanda.

„Fenerbahçe“ pergalių serija buvo ilgiausia nuo 2014-2015 metų sezono, kuomet CSKA laimėjo 15 iš eilės rungtynių.

Eurolyga. 17 turas.

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 58:79. M.Grigonis 9/ A.Moermanas 23, B.Dunstonas 13, R.Beaubois 12. 14738 žiūrovai.

„Chimki“ – Stambulo „Fenerbahce“ 84:78 (po pratęsimo). S.Markovičius 13, D.Bostas ir A.Gillas po 12/ M.Mahmutoglu 18, J.Vesely 17, K.Sloukas 11. 6759 žiūrovai.

Pirėjo „Olympiakos“ – Vitorijos „Baskonia“ 91:87 (po pratęsimo). Z.LeDay 23, K.Papanikolaou 22, G.Printezis 19, N.Williamsas-Gossas 17/ L.Vildoza 19, V.Poirier 17, 12 atk.kam., M.Huertasas 17, D.Hilliardas 13, J.Voigtmannas 10, 10 atk.kam. 7000 žiūrovų.

Las Palmaso „Herbalife“ – Madrido „Real“ 67:75. E.Baezas ir A.Oliveris po 12, O.Pauli 11/ S.Llullis 16, R.Fernandezas 11, A.Randolphas ir G.Ayonas po 10. 5214 žiūrovų.

Stambulo „Darussafaka“ – Maskvos CSKA 65:80. K.Ozmizrakas 13/ N.De Colo 17, C.Higginsas 13, S.Rodriguezas 11. 3027 žiūrovai.

Atėnų „Panathinaikos“ – Miuncheno „Bayern“ 77:67. G.Papapetrou 18, N.Kalathis 14, 11 rez.perd., J.Gistas 13, M.Lojeski 11, ... L.Lekavičius 1/ D.Williamsas 21. 9319 žiūrovų.

Tel Avivo „Maccabi“ – Podgoricos „Budučnost“ 81:76. S.Wilbekinas 16, T.Blackas 12, D.Kane‘as 11/ N.Cole‘as 25, E.Clarkas 13. 9476 žiūrovai.

Milano „Olimpia“ – „Barcelona“ 85:90. M.Jamesas ir V.Micovas po 20, A.Gudaitis 16, J.Brooksas 11, M.Kuzminskas 8/ Th.Heurtelis 21, K.Seraphinas 16, A.Hanga 15, P.Ribasas 11. 8912 žiūrovų.