Dviejų pergalių pėdsakais: suveikė „Žalgiriui“ itin svarbi „20 taškų per kėlinį“ taisyklė

Robertas Javtokas ir Paulius Motiejūnas penktadienį pirmieji atskubėjo prie Kauno „Žalgirio“ rūbinės, kur išskėstomis rankomis pasitiko po pergalės pareinančius Kauno didvyrius. Klubo administracijos bosai tokie laimingi šį sezoną dar nebuvo: „Žalgiris“ laimėjo abejas dvigubos Eurolygos savaitės rungtynes ir Kalėdas sutinka šventiškomis nuotaikomis.

„Žalgiris“ laimėjo 4 iš 5 pastarųjų rungtynių Eurolygoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Dec 22, 2018, 1:13 PM, atnaujinta Dec 22, 2018, 3:40 PM

Trečiadienį išvykos rungtynėse prieš Stambulo „Darussafaka“ kauniečiai tik Leo Westermanno tritaškio dėka išsivežė pergalę iš „Volkswagen“ arenos 75:71. Šią dvikovą kokybės prasme daugelis „Žalgirio“ sirgalių linčiavo kaip vieną prasčiausių per šį sezoną.

Penktadienį į „Žalgirio“ areną susirinkę sirgaliai pamatė kitokį komandos veidą. Daugiau nei 15 tūkstančių žmonių stebėjo, kaip ant arenos parketo krito vienas po kito žaliai-baltus marškinėlius vilkintys krepšininkai.

Iš užribio ne kartą pasiaukojančiai kamuolius traukė ir Thomas Walkupas, ir Derrickas Woltonas, o treneris Šarūnas Jasikevičius plojo už tokį žalgiriečių pasiaukojimą. Toks žaidimas lėmė 7-ąją „Žalgirio“ pergalę: 80:73 įveikta Tel Avivo „Maccabi“ ekipa.

„Malonu per tris dienas iškovoti dvi pergales, – dėl auklėtinių pasirodymo džiūgavo Š.Jasikevičius. – Savaitė gera buvo gynybos prasme. Abu varžovai mus baudė nelogiškais, sunkiais metimais. Juokėmės, kad viską padarai gynyboje, o jie vistiek įmeta sunkius metimus. Mums dabar svarbiausia išgyventi, o vėliau tikimės, kad grįš traumuoti žaidėjai ir gerinsime savo žaidimą.“

Nors „Žalgiris“ žaidžia nukraujavęs, per penkerias pastarąsias rungtynes Eurolygoje iškovotos keturios pergalės.

Po penktadienio rungtynių Edgaras Ulanovas pripažino, jog per tris dienas pasiektos dvi pergalės vis dėlto šį tą pasako apie komandą.

„Tai parodo, kokį potencialą mes turime. Galime žaisti gerai gynyboje, kas ir įvyko šią savaite. Žinoma, tos komandos nebuvo iš lentelės viršaus, bet vis tiek žiūrime į save. Neturime kelių žmonių, nėra lengva, bet galime pasidžiaugti pergalėmis“, – komandą vertino E.Ulanovas.

Lrytas.lt pasigilino, kas lėmė „Žalgirio“ pergalę prieš „Maccabi“.

Įvairus žaidimas puolant

Penktadienio dvikovoje „Žalgiris“ įmetė daug tritaškių – 11. Tai yra šio sezono komandos rekordas. Tam prireikė nedaug bandymų (20), o taiklumas iš trijų taškų zonos siekė net 55 procentus.

Priešingai nei įprastai, dvikovoje prieš „Maccabi“ kauniečiai atakas baigdavo iš įvairių distancijų. Pavyzdžiui, po dviejų kėlinių „Žalgiris“ iš baudos aikštelės buvo metęs 12 metimų, iš tritaškio zonos – 10, o atakas vidutinio nuotolio metimais baigė 7 kartus.

Išviso „Žalgiris“ rungtynėse metė 32 dvitaškius ir 20 tritaškių metimų. Be to, atliko 19 rezultatyvių perdavimų. Tai parodo, jog žaidimas vyko sklandžiai ir neužsiciklinant ties vienokia atakos pabaiga.

Šį sezoną dažnai matėme, jog „Žalgiris“ bando perduoti kamuolį Brandonui Daviesui ar Pauliui Jankūnui, tačiau priverstinis tokių perdavimų atlikimas išprovokuodavo nemažai žaidimo broko. Didelis klaidų skaičius žudydavo kauniečius, o puolimo mechanizmas užstrigdavo.

20 taškų per kėlinį riba

Š.Jasikevičius ne kartą šiame sezone kartojo, jog „Žalgirio“ tikslas yra neleisti varžovams įmesti daugiau nei 20 taškų per kėlinį.

Tiek „Darussafaka“, tiek „Maccabi“ krepšininkai šią savaitę nė sykio nesugebėjo per kėlinį įmesti daugiau negu 20 taškų (triskart tik pasiekė šią ribą).

Š.Jasikevičiaus planas pagaliau suveikė: iškovotos dvi pergalės, o gera gynyba leido laisviau kvėpuoti puolime.

„Padarome mažiau klaidų. Nedaliname lengvų taškų. Žinoma, visko idealiai nepadarysi, bet mums reikėjo mažinti klaidų skaičių. Trečiadienį mus baudė nelogiškais metimais, penktadienį irgi panašiai. Džiugu ir dėl L.Westermanno pataikytų sunkių tritaškių metimų, bet visą laiką tuo žaidimo nepagrįsi“, – apie pagerėjusią komandos gynybą kalbėjo Š.Jasikevičius.

„Žalgiris“ šiame sezone laimėjo 6 rungtynes, kuriose neleido varžovams pelnyti daugiau nei 80 taškų.

Ir pralaimėjo 7 dvikovas, kuriose priešininkai įmetė bent 80 taškų.

Vienintele išimtimi tapo pergalė Atėnuose (87:83), tačiau tąkart „Žalgiris“ pergalę iškovojo po pratęsimo. Panašu, kad Š.Jasikevičiaus žodžiai pildosi ir vos tik žalgiriečiai įvykdo trenerio užduotis – Kaunas švenčia pergalę.

Skirtingas klaidų skaičius

Antrojoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ kelis kartus pakliuvo į duobę, kurios metu varžovai buvo priartėję iki 4 taškų (59:55). Tokį žaidimo bangavimą lėmė klaidos.

Pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ suklydo vienintelį kartą. Tai neleido varžovams lengvai pelnytis iš šeimininkų klaidų, kas šį sezoną dažnai nudegina Kauno ekipą.

Ilgai retai klydę kauniečiai klaidų skaičių pradėjo didinti trečiojo kėlinio viduryje. Suklydo iš užribio kamuolį išmetinėjęs D.Waltonas, o kitoje atakoje tas pats amerikietis kamuolį pasiuntė sirgaliams, o jis turėjo būti skirtas E.Ulanovui.

Antroje rungtynių pusėje „Žalgiris“ suklydo 10 kartų. Tai tapo galvos skausmu Š.Jasikevičiui, mat turėtą solidų 14 taškų pranašumą sėkmingai tirpdė „Maccabi“ krepšininkai.

Izraelio ekipa pelnė net 19 taškų pasinaudodami kauniečių klaidomis.

„Buvo atkarpa, kai po kelių įmestų tritaškių pradėjome ieškoti jų mesti dar daugiau. Dingo agresija, prasiveržimai, o pirmoje pusėje mums tai padėjo rasti laisvų plotų ant perimetro. Į pabaigą pradėjome pasikliauti tolimais metimais. Kartais jie buvo sunkūs, bet galima pasidžiaugti, jog įkrito“, – apie prastas atkarpas kalbėjo E.Ulanovas.

Laimei, kauniečiai atsakė sėkmingais tolimais metimais, kurie ir padėjo nepaleisti rungtynių kontrolės.

Atsirado netikėtas snaiperis

L.Westermannas tampa tuo žaidėju, kuriuo „Žalgiris“ gali labiausiai pasikliauti svarbiausiomis rungtynių minutėmis.

Trečiadienio dvikovoje Stambule žaidėjas pataikė lemiamą tritaškį, kuris lėmė pergalę.

Rungtynėse prieš „Maccabi“ žaidėjas smeigė 3 tritaškius ketvirtajame kėlinyje, o paskutinis (77:67) ant kojų pakėlė 15 tūkstančių sirgalių armiją ir palaidojo svečių šansus kovoti dėl pergalės.

„Turi mesti tie, kas turi mesti, – griežtai kalbėjo Š.Jasikevičius. – Derinių jiems turime, situacijų sukursime. Nežinau, ar ta L.Westermanno trauma jį pakeitė, bet gal, kai žmogus negali sportuoti, eina į salę ir mėto iš to taško. Nežinau, tik taip mąstau. Jis iš to taško tikrai tapo puikiu metiku. Tikiuosi, tai nepasikeis. Aišku, pataikė sunkių tritaškių po driblingo. Bet didžiulis jo pasikeitimas atrodo labai solidžiai. Žymiai solidžiau nei prieš dvejus metus“, – naujai atsiradusiu snaiperiu džiaugėsi vyriausiasis treneris.

Traumą patyrus pagrindiniam komandos įžaidėjui Nate’ui Woltersui, prancūzas aikštėje praleidžia žymiai daugiau laiko.

Be to, dažniau atakuoja ir iš trijų taškų zonos. Gynėjo tritaškių pataikymo procentas gerokai išaugo. Per pastarąsias trejas rungtynes jis atakuoja 56,3 proc. taiklumu (9/16).