Netikėta atomazga: Europos čempionai ispanai gavo į kailį nuo belgų

Trečiadienį įvyko tik dvejos rungtynės, kuriose žaidė Europos krepšinio čempionatui besirengiančios komandos. Lietuvos krepšininkai Orleane pralaimėjo Kroatijos rinktinei 80:82, o 2015 metų Europos čempionė Ispanijos rinktinė turnyre Tenerifėje nesugebėjo pasipriešinti Belgijos komandai, kuriai nusileido 71:89.

Pau Gasolis<br> AFP nuotr.

Aug 10, 2017, 7:45 AM, atnaujinta Aug 10, 2017, 7:49 AM

Belgijos krepšininkai Europos čempionus pribloškė antrajame kėlinyje, per kurį įgijo 15 taškų persvarą (49:34). Po pertraukos ispanų žvaigždės nesugebėjo pakeisti mačo eigos ir nė sykio nesumažino skirtumo iki vienženklio.

Belgijos rinktinėje labiausiai pasižymėjo nuo 2004 metų Ispanijos lygoje žaidžiantis Axelis Hervelle‘is. Jis pelnė 18 taškų. 34 metų veteranui puikiai talkino Bailoro universiteto studentas Emmanuelis Lecomte‘as (15 taškų) ir Pierre‘as-Antoine‘as Gillet (14 taškų).

Ispanijos komandoje rezultatyviausiai žaidė 37 metų Pau Gasolis, pelnęs 12 taškų. Po 10 taškų įmetė irgi 37 metų Juanas Carlosas Navarro ir Ricky Rubio.

Labai prastai atakavo Marcas Gasolis, kuris pelnė 6 taškus, bet nepataikė nė vieno iš 4 dvitaškių. Sutriuškinusi Europos čempionus, Belgijos rinktinė tapo turnyro nugalėtoja.

Visos trys Tenerifėje žaidusios komandos iškovojo po vieną pergalę, tačiau belgai užėmė pirmąją vietą dėl geresnio taškų skirtumo (+13). Antri liko ispanai (+8), treti – Afrikos čempionatui besirengiantys tunisiečiai (-21).

Per dvi pirmąsias dvi turnyro dienas Tunisas įveikė Belgiją 70:65, o Ispanija – Tunisą 71:45.

Turnyras Tenerifėje Ispanija – Belgija 71:89. P.Gasolis 12, J.C.Navarro ir R.Rubio po 10/ A.Hervelle‘is 18, E.Lecomte‘as 15, P.A.Gillet 14.

Turnyras Orleane

Lietuva – Kroatija 80:82. M.Kuzminskas 21, J.Valančiūnas 12, 11 atk.kam., J.Mačiulis 12, E.Ulanovas 10/ D.Šaričius 28, Boj.Bogdanovičius 21, K.Simonas 9.

„24/7“: A. Valinskas ir A. Zuokas apie rinkimus ir vatnikus