Kuris Lietuvos krepšininkas buvo ryškiausias Eurolygos antrajame ture?

Pirmose namie žaistose rungtynėse „Žalgiris“ nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ ekipą 78:73, tačiau visų Kauno ekipos lietuvių rezultatyvumas buvo vienženklis. Puldami labiau pasižymėjo užsieniečiai: karjeros rekordą pasiekęs prancūzas Leo Westermannas (20 taškų) ir australas Brockas Motumas (12 taškų). Lietuviai surinko lygiai pusę – 39 iš 78 – komandos taškų.

E.Ulanovas žaidė ilgiausiai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
A.Kavaliauskas turėjo sunkumų aikštėje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
A.Milaknis ir E.Jankūnas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
L.Lekavičius sulaukė trenerio priekaištų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Oct 22, 2016, 10:05 AM, atnaujinta May 10, 2017, 10:04 AM

Bent po tašką pelnė visi žalgiriečiai. Tiesa, Robertas Javtokas ir Renaldas Seibutis į krepšį pataikė tik nuo baudos metimų linijos.

Paulius Jankūnas pasižymėjo kitkuo. Jis atkovojo 9 kamuolius ir pagal šį rodiklį antrajame ture buvo vienas geriausių Eurolygos žaidėjų. Kitose rungtynėse taip pat po 9 kamuolius sugriebė Nickas Kalathis iš Atėnų „Panathinaikos“ ir Tyleris Honeycuttas iš Stambulo „Anadolu Efes“.

Po dviejų turų P.Jankūnas Eurolygoje pagal atkovotus kamuolius dalijasi ketvirtąją vietą (vid. 8,5).

Ilgiausiai tarp Lietuvos krepšininkų ir šią savaitę žaidė Edgaras Ulanovas. Jis aikštėje praleido 27,2 min. (pirmajame ture – 34,7 min.).

Penktadienį vienas lietuvis buvo ir „Žalgirio“ varžovų dvyliktuke. Tačiau „Baskonia“ puolėjui Tadui Sedekerskiui debiuto per Eurolygos rungtynes dar reikės palaukti. Vitorijos komanda abiejuose šio sezono mačuose iki paskutinės minutės kovojo dėl pergalės, ir treneris Sito Alonso nedrįso laisti į aikštę 18-mečio krepšininko.

Kiti du užsienio klubams atstovaujantys Lietuvos krepšininkai žaidė ir ketvirtadienį džiaugėsi pergalėmis išvykose.

„Emporio Armani“ nugalėjo Stambulo „Darussafaka“ komandą 81:80, Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“ ekipą 89:82.

M.Kalnietis prie „Emporio Armani“ pergalės prisidėjo 11 taškų, dėl nedidelės traumos pirmąsias Eurolygos rungtynes praleidęs Jonas Mačiulis į „Real“ varžovų krepšį įmetė 4 taškus. J.Mačiulis žaidė tik pirmoje rungtynių pusėje, o po pertraukos treneris Pablo Laso lietuvio į aikštę nebeleido.

Savaitės lietuviai

Mantas Kalnietis („Emporio Armani“). Pirmajame ture taškų nepelnęs M.Kalnietis ir per antrąsias rungtynes įsibėgėjo lėtai. Iki pertraukos jam trūko pasitikėjimo savimi abiejose aikštės pusėse. Vis dėlto antroje mačo pusėje žiūrovai pamatė tikrąjį M.Kalnietį. Iš viso jis žaidė 19 min., pelnė 11 taškų (0/1 dvitaškio, 3/3 tritaškių, 2/4 baudų), o likus 48 sek. trečiuoju savo tritaškiu persvėrė rezultatą 77:76. Tiesa, paskui, likus 15 sek., lietuvis privertė krūptelėti sirgalius nepataikęs dviejų baudos metimų („Emporio Armani“ tuo metu pirmavo 79:78), bet dvikova Stambule jo komandai baigėsi laimingai.

Paulius Jankūnas („Žalgiris“). „Žalgirio“ kapitonas turėjo nedaug progų mesti į krepšį ir per 21 min. pelnė tik 6 taškus (0/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų). Tačiau jis vienintelis Kauno komandoje sėkmingai stabdė varžovų aukštaūgius, išprovokavo 5 pražangas ir atkovojo 9 kamuolius. P.Jankūnas net 5 kamuolius sugriebė po varžovų krepšiu, taip sukurdamas netaikliai atakavusiems komandos draugams antrąsias progas.

Lukas Lekavičius („Žalgiris“). Treneriui Šarūnui Jasikevičiui nelabai patiko L.Lekavičiaus veiksmai, todėl žemiausias Kauno komandos krepšininkas žaidė tik 15 min. Tačiau būtent L.Lekavičius trečiajame kėlinyje, kai žalgiriečiai atsiliko didžiausiu rungtynėse 9 taškų skirtumu, užkūrė komandos puolimo mašiną, pridėjo žaidimui greičio ir agresyvumo. L.Lekavičius pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus (daugiausiai komandoje).

Savaitės nusivylimas

Antanas Kavaliauskas („Žalgiris“). Varžovai jau per pirmąją Kauno komandos ataką blokavo tris A.Kavaliausko metimus! Maža to, jis 3-ąją min. gavo antrąją pražangą. Patyrusio „Žalgirio“ naujoko baimės jausmas neišsisklaidė iki rungtynių vidurio ir A.Kavaliauskas tik po pertraukos rado kelių prie Vitorijos ekipos krepšio. Jis pelnė 7 taškus (3/8 dvitaškių, 1/2 baudų per 21 min.), bet gindamasis tiek pirmojoje, tiek antrojoje rungtynių pusėje visai nepristabdė Andrea Bargnani.