„Panevėžys“ rodo stebuklus UEFA Čempionų lygos atrankoje – galingai žengė į antrąjį etapą

Tragiškai nevykęs žaidimas A lygoje netrukdo Lietuvos čempionui „Panevėžiui“ žibėti UEFA Čempionų lygos atrankoje. Lietuvos komanda solidžiai įveikė pirmąjį atrankos etapą, ant menčių paguldžiusi galingą Suomijos klubą Helsinkio HJK. Pirmame mače namie suomius įveikę net 3:0, „Panevėžio“ futbolininkai išvykoje neišbarstė persvaros ir sužaidė antradienį su Suomijos čempionais lygiosiomis 1:1 (1:1). Tad į kitą varžybų etapą Panevėžio komanda žengė oponentus sutvarkę įspūdingu bendru rezultatu 4:1.

„Panevėžio“ ir HJK ekipų mačas.<br> EPA/ELTA nuotr.
„Panevėžio“ ir HJK ekipų mačas.<br>P.Židonio nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jul 16, 2024, 6:34 PM, atnaujinta Jul 16, 2024, 9:03 PM

Antrame Čempionų lygos atrankos varžybų etape „Panevėžio“ laukia Lenkijos klubas – dviejų mačų serijoje lietuviai grumsis su Balstogės „Jagiellonia“.

Tad po šio laimėjimo „Panevėžys“ dar turės mažiausiai 6 mačus: antrojo Čempionų lygos atrankos etapo akistatas, Europos ir konferencijų lygos atrankos mačus. Žinoma, jei lietuviai įveiktų lenkus, tuomet jie jau būtų garantuoti dėl patekimo į Konferencijų lygą.

Įdomu, kad mačo pradžia nebuvo tokia, kokios galima tikėtis: panevėžiečiai nesulaukė šturmo ir greito įvarčio. Maža to, Lietuvos čempionas pats turėjo kelis šansus pasižymėti, bet kamuolys po smūgių skriejo netiksliai.

Daugiau kaip 36 minutes vyko apyligė kova. „Panevėžys“ surengė gerą ataką 37 min., tačiau nesugebėjo įmušti.

Ir kaip sakoma – nemuši tu, muša tau. Kontratakoje šeimininkai padavė baudos aikštėje kamuolį ir škotas Lee Erwinas galva nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Tad baigiantis kėliniui HJK ekipa pirmavo 1:0 ir sumažino bendrą dviejų akistatų skirtumą iki 1:3.

Kai abi komandos lyg ir planavo ilsėtis, per teisėjo pridėtą laiką Ernestas Veliulis gavo kamuolį aikštės viduryje, nubėgo iki HJK vartų ir galingu smūgiu į vartų viršutinį kampą išlygino rezultatą 1:1.

Antrame kėlinyje suomiai ir toliau neturėjo iniciatyvos, o lietuviai gan ramiai jautėsi, sužaidę 70 minučių. Jie net kelis kartus turėjo šansus persverti rezultatą, bet suomius gelbėjo tai netikslūs panevėžiečių smūgiai, arba nuošalė.

HJK klubas – labiausiai tituluotas ir žinomas Suomijoje. Vietiniame čempionate sostinės atstovai triumfavo net 33 kartus, savo ruožtu, nė viena kita šalies komanda neturi dviženklio tokių iškovotų trofėjų skaičiaus.

Lietuvos A lygos praėjusio sezono laimėtojas „Panevėžys“ šiame čempionate yra tarp autsaiderių – užima devintąją vietą, po 21-ojo turo turintis 21 tašką.

Tiek pat taškų turi ir paskutinę vietą užimanti Marijampolės „Sūduva“, tačiau ji sužaidė 22 mačus.

Tad  „Panevėžys“ sužaidė įspūdingai tarptautinėje arenoje ir toliau tęs savo pasirodymą.

Nuo 2009 metų HJK ekipa Suomijos pirmenybėse ant aukščiausios pakylos stojo net 12 kartų.

Praėjusiame sezone Helsinkio klubas surinko po 53 taškus su Kuopijo KuPS futbolininkais, tačiau džiaugėsi titulu dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumo.

2024-ųjų sezone „Panevėžio“ varžovai Suomijoje per 16 mačų iškovojo 8 pergales, po 4 sykius sužaidė lygiosiomis bei pralaimėjo ir su 28 taškais pirmauja turnyro lentelėje.

HJK futbolininkai reguliariai rungtyniauja tarptautinėse varžybose. 1998–1999 metų sezone Helsinkio komanda tapo pirmąja ir vienintele, kuriai pavyko prasibrauti į Čempionų lygos grupių etapą – jame buvo sykį nugalėta Lisabonos „Benfica“.

Pastaruosius tris sezonus suomiai irgi dalyvaudavo grupių varžybose – du kartus tą pasiekė Konferencijų lygoje, sykį – Europos lygoje.

Prie komandos vairo nuo 2023 metų su pertraukomis stovi vietinis ir didelę treniravimo patirtį turintis 56-erių Toni Korkeakunnas.

Nuo šio sezono pradžios ekipą treniravo ispanas Ferranas Sibila, tačiau dėl nesėkmingo starto čempionate jis buvo atleistas, tad T. Korkeakunnas vėl pradėjo darbuotis nuo gegužės mėnesio.