A lygos turo apžvalga: vicečempionai tolsta, „Kauno Žalgiris“ atsigauna

„TOPsport A lygoje“ rungtynėmis Vilniuje baigėsi pirmasis čempionato ratas.

A lygos turo apžvalga: vicečempionai tolsta, „Kauno Žalgiris“ atsigauna<br>L. Žemgulio nuotr.

alyga.lt

Apr 22, 2024, 5:10 PM

Rezultatyviausias.Kauno Žalgiris“ namų stadione džiaugėsi trečiuoju laimėjimu iš eilės, po atkaklios kovos 2:1 buvo palaužta Marijampolės „Sūduva“.

Pirmąjį komandos įvartį pelnęs Armandas Kučys vėl tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju, panevėžiečio sąskaitoje – 5 taiklūs smūgiai.

Akcentai. Kauno ir Marijampolės komandų susidūrime pirmą kartą šiame sezone pasirodė latvis Klavas Kramenas, o žalgiriečių gretose debiutavo Jermaine‘as Hyltonas.

Savo ruožtu Gratas Sirgėdas nerealizavo antrojo baudinio šiemet – abu sykius smūgius nuo 11 metrų atžymos atrėmė varžovų vartininkai.

Keitimai. FA „Šiauliai“ jau ne pirmą sykį 2024 metų sezone pelno įvarčius paskutinėmis minutėmis. Saulės miesto atstovai namuose 1:0 įveikė Alytaus DFK „Dainava“ futbolininkus.

Antrą pridėto laiko minutę rezultatyvų perdavimą atliko Augustinas Klimavičius, o įvartį pelnė Deividas Dovydaitis. Pastarajam tai buvo vos antrasis įvartis „TOPsport A lygoje“.

Pasirodymas. 9-ajame ture dainaviečių vyr. treneris Sergejus Kuznecovas suteikė galimybę kelioms minutėms pasireikšti naujokui Rokui Stanulevičiui.

Saugui tai be Panevėžio „Ekrano“, Vilniaus „Riterių“, „Panevėžio“ ir Telšių „Džiugo“ yra penkta Lietuvos pirmenybių komanda. Ankstesnėse keturiose R. Stanulevičius pelnė įvarčius tolimais smūgiais.

Neišlaikė. Čempionas „Panevėžys“ pirmąjį ratą baigė vos su viena pergale, kadangi namuose nepavyko įveikti Vilniaus rajono „TransINVEST“ – 1:1.

Panevėžiečiai trečiame mače iš eilės išsiveržė į priekį, tačiau turėto pranašumo neišlaikė. Per pirmąjį ratą „Panevėžys“ iškovojo vos 7 taškus bei rikiuojasi devintas.

Išvykos. „TransINVEST“ futbolininkai pirmame rate pasižymėjo akivaizdžia tendencija. Žaidžiant Širvintose ir vieną mačą Vilniuje namų šeimininko teisėmis, nepavyko tiek pelnyti įvarčio, tiek iškovoti taškų.

Varžovų stadionuose pavyko įsirašyti 7 taškus ir visi jie buvo pasiekti prieš praėjusio sezono pirmojo penketo ekipas.

Ataka. Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkai nesutvirtino pozicijų pirmame trejete, kadangi savo sirgalių akivaizdoje nepavyko įveikti Gargždų „Bangos“ – 2:2.

Mėlynai baltiems rezultatą išlyginti pavyko paskutinio išpuolio metu – tą ketvirtą pridėto laiko minutę padarė Hugo Figueredo.

Pamaina. „Bangai“ jau kurį laiką negali padėti Robertas Vėževičius, tad iš veterano rezultatyvumo estafetę perėmė Valdas Paulauskas, pasižymėjęs antrame susitikime iš eilės.

„Tikėjausi nuo praeito sezono, kad jis pradės mušti įvarčius. Čia tik pirmas. Dabar atsipalaiduok, todėl dabar bus daugiau“, – apie V. Paulauską po mačo kalbėjo „Bangos“ strategas Davidas Afonso.

Kėlinys. Vilniaus „Žalgiris“ ne pirmą kartą praleidžia įvartį pirmas, tačiau po to demonstruoja charakterį. Antroje mačo dalyje tris sykius pasižymėję žalgiriečiai 3:1 įveikė Telšių „Džiugą“.

Vladimiro Čeburino kariauna turi net 22 taškus iš galimų 27-ių bei artimiausius konkurentus lenkia net 7 taškais.

Apkarto. Vartininkui Mariui Paukštei patyrus traumą, „Džiugo“ vartų stačiakampio stojo ginti latvis Ivanas Baturinas, kuris praleido tris įvarčius.

Nepaisant nesėkmingo gynybai mačo Vilniuje, džiugiečiai kapituliavo vos 7 sykius. Mažiau įvarčių – penkis – yra praleidusi tik „Dainava“.

REPORTERIS: iniciatyvą balsuoti už dvigubą pilietybę VRK kaltina agitavimu