Investavo į moderniausią įrangą
Nors prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvėje pirkėjai gali įsigyti tiek viščiukų broilerių, tiek atskirų vištienos dalių ar marinuotos vištienos, kuri ypač populiari šiltuoju metų laiku, visgi populiariausias pirkėjų pasirinkimas – išpjaustyta vištiena, o vasarą, žinoma, marinuotos vištienos gaminiai.
Kas mėnesį į „Norfos“ parduotuves iš Šilalės rajone veikiančios „Rivonos“ mėsinės iškeliauja kone 700 tonų mėsos ir jos gaminių. Išties pastebima tendencija, jog žmonės perka vis daugiau vištienos ir nori jos jau paruoštos: keptos, marinuotos ar lėtai virtos.
Kad atitiktų klientų lūkesčius, „Norfos“ prekybininkai ėmėsi permainų – vištieną jau ruošia naujausia ir moderniausia įranga.
Bene didžiausias naujos įrangos privalumas – automatizacija nuo žaliavos padavimo
iki supakavimo. Automatizuotas žaliavos padavimas, marinato sumaišymas iš atskirų komponentų specialioje maišyklėje, tolygus marinato paskirstymas ant produkto, tiksliai pagal kompiuteryje įvestą kiekvienam produktui atskirą programą užtikrina aukščiausią kokybę bei išskirtinį skonį.
Produkto permaišymas su marinatu vykdomas šaldomuose masažavimo įrenginiuose, kuriuose palaikoma žema temperatūra, vakuumas ir kiti kokybiškam bei saugiam produktui pagaminti reikalingi parametrai.
Marinuotas produktas iškart pakuojamas naudojant visiškai automatizuotą vakuumavimo liniją, ant produkto pakuotės uždedama galutinė ženklinimo etiketė su visa reikalinga informacija.
Išsiskiria savo savybėmis
Vištienos maistinė vertė skiriasi nuo kitų rūšių mėsos. Joje, lyginant su kiauliena, yra daug baltymų – nuo 18 iki 21 procentų, o tai yra iki 10 procentų daugiau nei kiaulienoje. Taip pat vištienoje yra mažai riebalų – nuo 9 iki 18 procentų, arba net iki 40 procentų mažiau nei kiaulienoje. Vištiena nekaloringa ir lengvai virškinama, nes dėl nedidelio jungiamojo audinio kiekio organizmas ją įsisavina lengviau nei gyvulių mėsą. Vištiena turi daug žmogaus organizmui būtinų amino rūgščių, raumeninio audinio, baltymų nei kita mėsa.
Įsigytą viščiuką galima kepti orkaitėje ar grilyje, įdaryti obuoliais, slyvomis ar morkomis. Vištiena puikiai tinka sultiniui gaminti. Pasigaminti jį labai paprasta: nuplautą vištą virkite dideliame puode visiškai panardintą vandenyje, įdėkite mėgstamų prieskonių: česnakų, lauro lapų, druskos, pipirų, svogūnų, krapų. Pusvalandį virtą sultinį per koštuvą supilstykite į ledukų formeles – tokių kubelių užteks sriuboms gaminti.
Nors dažnai skundžiamasi, jog vištienos krūtinėlė sausa, iš tiesų bėda – ji netinkamai paruošta. Jei nenorite sausos vištienos krūtinėlės, prie ją kepdami, pirmiausia pamirkykite sūryme – mėsa bus sultingesnė. 0,5 l šilto vandens ir 200 g vištienos krūtinėlės reikėtų maždaug 7 g druskos. Vandenyje vištieną laikykite maždaug 15 minučių. Jei naudosite šaldytą krūtinėlę, ją rekomenduojama atšildyti iš vakaro.
Vištienai pagardinti tinka įvairiausios prieskoninės žolelės: česnakai, čiobreliai, rozmarinai, raudonėliai, kmynai.
Nors prekybos tinklo „Norfa“ šviežios mėsos vitrinose – tik aukščiausios kokybės mėsa, būtina žinoti, kaip atrodo šviežia vištiena. Jos šviežumą parodo išvaiza ir, svarbiausia, kvapas. Renkantis vištieną, patariama įvertinti, ar paukštiena neperdžiūvusi, neapsitraukusi glitėsiais.
Užtikrinama aukščiausia kokybė
Nauja įranga marinuoti vištienos gaminiai, atkeliaujantys į „Norfos“ parduotuves – marinuota vištiena, skirta kepti (jos galima rasti ir sveriamų gaminių skyriaus vitrinose); įvairiai marinuota vištiena (atskiros vištienos dalys), kurios galima įsigyti savitarnos skyriuose, išskirtinio dizaino popierinėse pakuotėse; marinuotos antys, viščiukai; vis labiau populiarėjančios lėtai virtos antys, viščiukai, kalakutiena – šis mėsos paruošimo būdas leidžia išsaugoti vertingiausias gaminio savybes, mėsa tampa minkšta ir sultinga.
Taip pat ypač mėgstami karštai rūkyti vištienos užkandukai; karštai rūkyta vištų šlaunelių mėsa bei vištų ketvirčiai.
Pirkėjų patogumui ruošiama ir smulkinta vištiena, iš kurios paprastai ir greitai namuose galima išsikepti kotletų ar pasigaminti kitų patiekalų.
Ką pagaminti iš vištienos?
- Krūtinėlės: kepsneliai, įdaryti kotletai, suktinukai.
- Kojos: skaniausi sultiniai, kojas ilgai verdant puode.
- Šlaunelės: marinuojamos ir kepamos orkaitėje, galima virti, troškinti.
- Nugarėlės: idealu ištepti saldžiųjų paprikų prieskoniais ir kepti. ● Sparneliai: skaniausi skrudinti karštoje orkaitėje.
Šviežia vištiena laikoma ne aukštesnėje nei +4 ºC temperatūroje, smulkinta vištiena ne aukštesnėje nei +2 ºC, vištienos subproduktai – ne aukštesnė nei +3 ºC, o termiškai apdoroti gaminiai nuo 0 ºC iki +6 ºC temperatūroje.
Vištienos krūtinėlė su pievagrybiais ir sūriu
Jums prireiks:
2 vištienos krūtinėlių, 3 kiaušinių, maltų džiūvėsėlių, 10 pievagrybių, maždaug 80 g tarkuoto fermentinio sūrio ir 2 a. š. majonezo, džiovintų raudonėlių, druskos, maltų kajeno pipirų.
Kaip paruošti?
Vištienos krūtinėles perpjaukite išilgai. Gautus keturis kepsnelius iš abiejų pusių apibarstykite džiovintais raudonėliais, kajeno pipirais ir druska. Viename dubenėlyje išplakite kiaušinius, į kitą supilkite džiūvėsėlius. Kiekvieną kepsnelį merkite į kiaušinio plakinį, tuomet apvoliokite džiūvėsėliuose – pakartokite dar kartą.
Paruoštus kepsnelius dėkite į skardą. Ant viršaus uždėkite griežinėliais pjaustytų pievagrybių, užberkite tarkuoto fermentinio sūrio ir po 0,5 arbatinio šaukštelio majonezo.
Kepkite 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15–20 min., pasiruoškite garnyrą. Jam puikiai tinka ryžiai ir bulvės, tačiau galite išmėginti bulguro kruopas, kurias paruošti tikrai nesudėtinga.