„Pastebėjau, kad šaltibarščių mėgėjai yra dvejopi: vieniems patinka šaltibarščiai su marinuotais burokėliais (kai kuriems net reikia kuo daugiau acto, kad kandžiotų liežuvį), o kiti į sriubą deda paprasčiausiai virtų burokėlių.
Aš į šaltibarščius dedu raugintų burokėlių“, – rašo „Skonio“ skaitytoja Skaistė. Su mumis ji pasidalino senovišku receptu, kaip paruošti burokėlių rūgštį šaltibarščiams.
„Kai močiutė man parodė šį receptą, nuo to laiko nebeperku marinuotų burokėlių. Natūrali rūgštelė man daug geriau.
Šaltibarščiai su lengvai paraugintais burokėliais būna maloniai rūgštūs, bet ne per daug. Iš tiesų skonis priklausys nuo to, kiek dienų rauginsite“, – tikina Skaistė.
Tereikės tik dviejų produktų.
Dalinamės Skaistės receptu.
Rauginti burokėliai šaltibarščiams
Keletą burokėlių išverdu ir nulupu. Supjaustau šiaudeliais arba sutarkuoju burokų trintuve.
Dedu į didesnį stiklainį ar dubenį, užpilu verdančio vandens, kad apsemtų burokėlius ir palaikau šiltoje vietoje, kol atvėsta iki kambario temperatūros. Beriu šiek tiek druskos.
Paimu gabalėlį marlės, į jį dedu juodos mielinės duonos riekę ar keletą plutelių, marlę surišu ir dedu šį „lauknešėlį“ į burokėlius.
Indą pastatau šiltoje vietoje ir laikau mažiausiai parą. Jeigu oras labai šiltas, įrūgsta greičiau, jeigu vėsu – tai gali užtrukti ir ilgiau. Paragaukite – kai pajusite tinkamą rūgštumą, rūgimas baigtas.
Tuomet išimu duoną, burokėlius sudedu į užsukamą stiklainį ir laikau šaldytuve. Suvartoju per savaitę.