Dėl mylimosios australas netgi įsikūrė Vilniuje, o šiuo metu pora drauge ieško naujų skonių.
Svogūnų džemas Gintarei ir Danieliui tapo kulinarinės sėkmės raktu. Pernai gerokai prieš Kalėdas pradėję jį gaminti įsimylėjėliai neatsigynė užsakymų – ne tik bičiuliai, bet ir nepažįstami žmonės teiravosi svogūnų džemo dovanoms.
Nedideli stiklainiai su pikantišku pagardu, tinkamu prie mėsos patiekalų ar sūrio, buvo išgraibstyti didžiosioms šventėms.
Tad kulinarinei sėkmei aplankius pora toliau ieškojo netradicinių būdų, kuo palepinti gurmanus.
Gintarė ir Danielis sulaukė nemažai kvietimų surengti gimtadienio vaišes, paruošti vakarienes namuose.
Vasarą pora nestokojo darbo įvairiose stovyklose, veikusiose gamtos prieglobstyje, ir vaišino stovyklautojus vegetariškais patiekalais.
Rudenį sugrįžus į sostinę poros galvose sukasi nauji receptai, kuriuose nebūtinai reikėtų svogūnų. Mat ne visi juos mėgsta.
Tačiau kai svogūnai tapo įsimylėjėlių vizitine kortele, Gintarė ir Danielis dabar jau žino, kuo ašaras spaudžiančias daržoves pakeisti arba prigesinti jų aitrumą, kad valgydami patiekalą svečiai nesipiktintų aštriu skoniu.
Daugiau apie porą galite skaityti čia:
O mes dalijamės porai sėkmę atnešusiu svogūnų džemo receptu.
Svogūnų džemas
Reikės:
1 kg tradicinių geltonų svogūnų,
100 g rudojo cukraus,
50 ml salyklo acto,
laurų lapo,
1,5 g kardamono,
1,5 g anyžių,
1,5 g juodųjų pipirų,
1,5 g druskos.
Svogūnus nulupkite ir supjaustykite pusžiedžiais. Paimkite platų puodą, įkaitinkite ir į jį sudėkite svogūnus. Nuolat maišydami kepkite ant vidutinės kaitros, o kai svogūnai suminkštės ir puode pasirodys skystis, sudėkite visus likusius produktus ir padidinkite ugnį.
Nuolat maišydami, kad džemas nepridegtų prie dugno, virkite apie valandą. Po to sumažinkite ugnį iki minimumo ir palikite lengvai virti apie 6–7 valandas.
Virimo laikas priklauso nuo puodo formos ir gylio. Kuo platesnis puodo dugnas, tuo džemas išvirs greičiau, kuo puodas siauresnis ir gilesnis, tuo pagardą virsite ilgiau.
Verdant cukrus pradės karamelizuotis ir šiek tiek gali degti, tad lengvai įmaišykite jį į svogūnų masę, nes tai suteiks lengvo degintos karamelės skonio.
Pagardas gali būti naudojamas ilgai. Jeigu iš naujo derliaus paruoštą džemą supilstysite į išdezinfekuotus stiklainius, juo galėsite džiaugtis visą žiemą!