„Nors tokių vestuvių vis dar pasitaiko, tendencijos keičiasi. Šampaną prie bažnyčios vis dažniau keičia ledai, o vakarinėje dalyje atsisakoma furšetinių stalų ir apsiribojama patiekalų porcijomis kiekvienam svečiui“, - pasakojo vestuvių planuotoja Karolina Meginytė.
Pasak jos, per pastaruosius metus lietuvių vestuvių mados gerokai pasikeitė.
Šampaną keičia ledai ir vanduo
Jau beveik 15 metų jauniesiems pasiruošti didžiausiai gyvenimo šventei padedanti Karolina pastebėjo, kad ši itin karšta vasara gerokai pakoregavo sutuoktuvininkų planus.
„Dažnai sakau, kad karštis – didesnė blogybė nei lietus. Nuo jo gali apsaugoti skėčiai, o kondicionierių lauke nepristatysi. Tad šiemet vestuvių organizavimas buvo gan nemažas iššūkis. Jauniesiems ir svečiams pirkome vėduokles, keitėme patiekalų meniu.
Dauguma jaunavedžių netgi atsisakė šampano, vietoje jo rinkosi vandenį ir ledus, kurie tapo populiariu desertu ir po vakarienės. Tokių karščių metu niekas nebenori sunkių patiekalų, o renkasi tai, kas atgaivina“, – sakė vestuvių planuotoja.
Pasak jos, ledai vestuvėse – ne naujiena, juos jau kelerius metus renkasi jaunieji, besidomintys vakarietiškomis vestuvių tendencijomis, mėgstantys estetiką, norintys įsiamžinti originalesnėse nuotraukose.
„Vintažinis ledų dviratis, vagonėlis ir patys ledai estetiškai atrodo nuotraukose. Tai gana dažnai ir nulemia sprendimą juos rinktis kaip desertą. Pastebėjau, kad atsisakoma ir saldumynų stalų, nes vasarą juos mažai kas valgo. Sakyčiau, kad užkandžius, saldumynus ir šampaną, bent jau po bažnytinės santuokos ceremonijos, vis dažniau pakeičia ledai ir vanduo.
Beje, svečius iš užsienio vis dar stebina lietuvių tradicija prie bažnyčios gerti šampaną. Matyt, sutuoktuvininkų sprendimą jo atsisakyti nulemia ir perimamos vakarietiškos tradicijos“, – teigė K. Meginytė.
Derina prie vestuvių temos
Jai pritarė ir kelerius metus tikrus itališkus ledus (gelato) ir sorbetą gaminančio ledų fabrikėlio „Sweet Morello“ įkūrėjas Vaidotas Vyšniauskas. Vis dažniau kvietimų vaišinti ledais vestuvėse sulaukiantis vyras teigė, kad šiemet jų dar pagausėjo.
„Ledus vestuvėms siūlome nuo pat įsikūrimo, bet šių metų vasara mums pasitarnavo kaip geriausia reklama. Buvo ir tokių atvejų, kai ledų žmonės užsakė paskutinę minutę, matydami, kad vestuvėms pranašaujami itin dideli karščiai. Įdomu, kad lyjant ledus svečiai vis tiek valgo, tad net ir esant prastesniam orui šiemet niekas ledų neatšaukė“, - šypsodamasis pasakojo V. Vyšniauskas.
Dažniausiai į vestuves jis vyksta su specialiai sukonstruotu dviračiu ar ledų vagonėliu. Vaidotas yra sulaukęs ir prašymų vestuvėms sukurti specialių ledų.
„Įprastai vestuvininkai renkasi pistacijų skonio ledus ir antrą gaivų variantą – uogų ar mangų skonio. Retai domimasi įmantresniais skoniais, labiau norima, kad ledai patiktų visiems – tiek tolimam giminaičiui, tiek vaikams. Kartais ledai derinami prie bendros vestuvių tematikos, tarkim, jei vyksta tradicinės lietuviškos vestuvės, nesirenkami egzotinių vaisių ledai.
Arba derinamos spalvos. Vestuvėms beveik niekada nesirenkamos mėlynės arba šokoladiniai ledai – tikriausiai dėl gražios šypsenos ar baltos suknelės. Esame sulaukę prašymų sukurti šampano skonio ledus, bet tai ir liko tik idėja“, – prisipažino V. Vyšniauskas.
Idėjų semiasi iš filmų
K. Meginytės teigimu, keičiasi ne tik vestuvių maisto ir gėrimų mados.
„Keičiasi ir sezonai, ir savaitės dienos, kuriomis organizuojame vestuves. Jei anksčiau vestuvės būtinai turėdavo vykti vasaros savaitgalį, dabar jau nieko nebestebina, jei šventė vyksta pirmą žiemos pirmadienį. Vestuvių data dažnai derinama prie medaus mėnesio krypties ir patraukliausio sezono ten atostogauti.
Žinoma, yra ir kita medalio pusė – jeigu vestuvės pradedamos planuoti iki jų likus porai mėnesių, dažniausiai savaitgaliui sudėtinga surasti norimus tiekėjus – šventės vietą, fotografą ir kitus“, – sako ji.
Pasak jos, vestuvių pasirinkimui įtakos neretai turi ne tik vakarietiškos tradicijos, bet ir filmai.
„Dažnai jaunieji pageidauja, kad jų vestuvės būtų panašios kaip matytame filme. Pavyzdžiui, vis dažniau organizuojame kokteilių vakarėlį prieš vestuves arba vėlyvus pusryčius (brunch) kitą dieną po vestuvių. Pasitaiko ir netikėtų pageidavimų, pavyzdžiui, go go šokėjų vakarinėje programoje ar šviečiančių grindų šokių aikštelėje. Tokiais atvejais dirbti tampa tik dar įdomiau“, – prisipažino K. Meginytė.