Kaip apskaičiavo leidinys, nuo 2023 m. rugsėjo ši teritorija padidėjo daugiau kaip 300 tūkst. kvadratinių kilometrų. Į paveiktas teritorijas pateko Sankt Peterburgas, Nižnij Novgorodas ir Jaroslavlis.
„Verstka“ primena, kad 2023 m. rugsėjo 20 d. į Sočį pirmą kartą atskrido dronas kamikadzė. Jis atsidūrė „Rosneft“ bazės degalų bake. Po dviejų dienų Tuapsės srities valdžia taip pat pranešė apie bepiločio orlaivio, artėjusio link Tuapsės sunaikinimą.
Sausio 18 d. naktį dronas pirmą kartą skrido į Sankt Peterburgą, o sausio 31 d. naktį kitas bepilotis orlaivis nukrito gamyklos „Nevsky Mazut“ teritorijoje.
„Sankt Peterburgas tapo šeštuoju milijoniniu miestu nukentėjusioje teritorijoje. Anksčiau bepiločiai orlaiviai skraidė į Maskvą, Voronežą, Rostovą prie Dono ir Krasnodarą. Volgogradas taip pat yra paveiktoje teritorijoje“, – pažymima leidinyje. Beje, šeštadienį pranešta apie gaisrą naftos perdirbimo gamykloje Volgograde. Įtariama, kad gamyklai taip pat smogė bepilotis orlaivis.
Sausio 29 d. pirmasis dronas nukrito Jaroslavlyje. Jis bandė atakuoti naftos perdirbimo gamyklą „Slavneft-JANOS“.
O sausio 31 d. bepiločiai orlaiviai pirmą kartą nuskrido į Žemutinio Naugardo sritį. Pranešta, kad du bepiločiai orlaiviai buvo perimti į pietus nuo Kstovo miesto, maždaug už 20 kilometrų nuo Žemutinio Naugardo. Kaip pabrėžia „Verstka“, ši vieta nuo artimiausio taško neokupuotoje Ukrainos teritorijoje nutolusi maždaug 800 km.
Naujausios atakos
Rusijoje naktį į šeštadienį bepiločiai orlaiviai atakavo iš karto du regionus: Belgorodo ir Volgogrado. Dėl vieno iš dronų smūgio kilo gaisras „Lukoil“ naftos perdirbimo gamykloje, kuri yra didžiausia naftos produktų gamintoja Rusijos Federacijos Pietų federalinėje apygardoje.
Sausio 31 d. naktį dronas nukrito į Sankt Peterburgo naftos perdirbimo gamyklos „Nevsky Mazut“ teritoriją.
Pranešama, kad šias specialias operacijas vykdo Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba.