Šie planai pasirodė praėjus vos kelioms valandoms po to, kai vyriausybė pasirašė prieš nevyriausybines organizacijas nukreiptą „užsienio įtakos“ įstatymą, kuris įplieskė savaites trukusius masinius protestus ir sulaukė Vakarų pasmerkimo.
Briuselis praėjusį mėnesį įspėjo Tbilisį, kad jis „nukrypsta nuo europinio kelio“, nes teikia iniciatyvas, prieštaraujančias ES vertybėms.
Sakartvelo parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis, aukšto rango „Kartvelų svajonės“ atstovas, antradienį paskelbė, kad partija teikia įstatymų projektus dėl „nepilnamečių ir šeimos vertybių apsaugos“.
Pasiūlymas „susijęs su tos pačios lyties asmenų santykių ir incesto propagandos ribojimu švietimo įstaigose bei televizijos laidose“, – sakė jis.
Š. Papuašvilis, kuris pirmadienį pasirašė „užsienio įtakos“ įstatymą, sakė, kad parlamentas šį mėnesį balsuos dėl prieš LGBTQ nukreiptų pasiūlymų po pirmojo svarstymo.
Rusija daugiau nei prieš dešimtmetį priėmė panašų teisės aktą, draudžiantį pasakoti vaikams apie „netradicinius“ santykius. Vakaruose jis buvo kritikuojamas kaip LGBTQ bendruomenės persekiojimo priemonė, tačiau ultrakonservatyvūs įstatymų leidėjai skelbė, kad tai yra liberalių Vakarų vertybių atmetimas.
2022 metais Maskva išplėtė įstatymą ir faktiškai uždraudė bet kokį viešą LGBTQ žmonių reprezentavimą.
2012 metais atėjusi į valdžią ir iš pradžių vykdžiusi liberalią provakarietišką politinę darbotvarkę, „Kartvelų svajonė“ pastaruosius dvejus metus stiprino savo antivakarietišką ir antiliberalią retoriką bei pozicijas.
Kritikai ją kaltina, kad ji artėja prie Kremliaus orbitos ir kelia pavojų Tbilisio siekiui tapti ES nare.
Kovo mėnesį „Kartvelų svajonė“ svarstė teisines priemones, kuriomis siekta uždrausti lyties keitimo procedūras ir tos pačios lyties asmenų santuokas, kurios Sakartvele niekada ir nebuvo įteisintos.
Opozicijos politikų teigimu, naujausia iniciatyva – tai bandymas juos nustumti į šalį prieš spalio mėnesį vyksiančius parlamento rinkimus, kurie laikomi svarbiausiu demokratijos išbandymu.
„Kartvelų svajonė“ mano, kad opozicija susidurs su dilema: pritarti priemonėms ir prarasti liberalių rinkėjų paramą arba joms prieštarauti ir susipriešinti su konservatyviais rinkėjais“, – AFP sakė opozicinės partijos „Achali“ lyderis Nika Melia.
Pirmadienį beveik visos Sakartvelo opozicinės partijos oficialiai pasirašė proeuropietiškos politikos chartiją, kurią pasiūlė su vyriausybe nesutarianti prezidentė Salomė Zurabišvili, siekdama prieš rinkimus sukurti vieningą frontą.