Populiarinant socialinio darbo profesiją ir norint įkvėpti jaunuolius rinktis socialinio darbo studijas, šalies gimnazijos visus šiuos mokslo metus turės galimybę pasikviesti socialinius darbuotojus į mokyklas ir dar iš arčiau susipažinti su jų profesija, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Šiuolaikinės visuomenės gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be socialinių darbuotojų. Jie yra pirmieji pažeidžiamų žmonių ir šeimų pagalbininkai, reikšmingai prisideda prie socialinės gerovės kūrimo. Šalyje augs socialinių darbuotojų poreikis, ypač mažesniuose miesteliuose. Labai svarbu, kad šia profesija susidomėtų jaunoji karta, kad į socialinį darbą dirbančiųjų gretas įsilietų kuo daugiau energingų, motyvuotų, savo darbui atsidavusių žmonių“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.
Ministerijos turimais duomenimis, šalyje dirba daugiau kaip 14 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, iš jų apie 5 tūkst. – socialiniai darbuotojai. Socialinio darbo tikslas – padėti žmonėms įveikti kylančius sunkumus. Socialiniai darbuotojai prisideda prie nusikalstamumo mažinimo, organizuoja vaikų dienos centrų veiklą, skatina žmonių su negalia įtrauktį į bendruomenę ir visuomenę, mažina smurto apraiškas artimoje aplinkoje, skurdą ir socialinę atskirtį, padeda vienišiems senoliams, socialinę riziką patiriančioms šeimoms.
Nuotolinėje visuotinėje pamokoje, skirtoje gimnazistams, Michailas Arefjevas, Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialinio centro darbuotojas programoje „Tranzitas“, „Mobilaus kiemo“ koordinatorius ir Agnė Venclovaitė, Vilniaus atviro jaunimo centro „Mesׅ“ socialinė darbuotoja bei Vilniaus jaunimo informacijos ir savanorystės centro darbuotoja, papasakos apie socialinio darbo profesiją, studijas, kompetencijas, supažindins su socialinio darbuotojo kasdienybe, teikiant pagalbą žmonėms, iššūkiais, su kuriais tenka susidurti.
„Jaunimui socialinio darbuotojo profesiją svarbu rinktis tam, kad turėtume mainus tarp jau patyrusių, patirtį besinešančių žmonių ir inovatyvių sprendimų turinčių jaunuolių. Socialinis darbuotojas man yra žmogus tikintis žmonėmis, gebantis juos išgirsti ir juos palydintis tikslų link.
Ir nelabai svarbu kokie tie tikslai yra – naujas darbas, baigti mokyklą ar galų gale savarankiškai pasigaminti maisto. Socialine darbuotoja nusprendžiau tapti tuomet, kai pajutau, kad man trūksta žinių ir įgūdžių toliau padėti žmonėms“, – sako nuotolinės pamokos vedėja A. Venclovaitė.
„Jaunimas gyvena tarp mūsų, jie mato visuomenėje esančias problemas, žino, kur labiausiai skauda. Jų indėlis būtų labai svarbus teikiant pagalbą pažeidžiamiems žmonėms. Aš socialinį darbą pasirinkau visiškai atsitiktinai ir supratau, kad čia mano“, – sako nuotolinės pamokos vedėjas M. Arefjevas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad penktadalis šalies gyventojų vienaip ar kitaip yra susidūrę su socialiniu darbuotoju, aštuoni iš dešimties apklaustųjų socialinio darbuotojo darbą laiko vertingu. Tai didžiulis pripažinimas ir įvertinimas žmonėms, kurie kasdien nuoširdžiai padeda tiems, kuriems labiausiai to reikia.
Nuotolinė pamoka rugsėjo 23 d. (penktadienį) nuo 13 val. bus transliuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Facebook“ paskyroje ir „YouTube“ kanale.
Nuotolinę pamoką bus galima stebėti tiek tiesiogiai, tiek ir vėliau, peržiūrint įrašą. Pamoka bus verčiame į gestų kalbą.