Teisėjų kolegijos nuomone, Kauno tarybos patvirtinta tvarka prieštarauja Viešojo administravimo įstatymo bei Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui.
Kauno vicemeras Andrius Palionis pareiškė, kad iš pradžių reikia susipažinti su teismo sprendimo motyvais.
„Tuomet tarsimės su teisininkais, kaip elgtis“, - kalbėjo A.Palionis.
Pernai vasarą teismas buvo nusprendęs nutraukti šią bylą, nes nerado teisinių argumentų nagrinėti dėl vadinamojo vaikų rūšiavimo kilusį ginčą.
Toks sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, kuris panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą ir nurodė ginčą nagrinėti iš naujo.
Kauno taryba praėjusių metų pradžioje atsisakė atšaukti didelį atgarsį sukėlusį sprendimą, kuriame numatyti skirtingi mokesčiai už darželių lankymą Kaune ir kitose šalies vietose gyvenamąją vietą deklaravusiems vaikams.
Tokį reikalavimą buvo pateikęs Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityjs Andrius Cechanavičius.
Kauno miesto savivaldybės įstaigose yra daugiau kaip 14,5 tūkst. darželinukų. Iš jų apie tūkstantis nedeklaruoti Kaune, dar 900 vaikų nė vienas iš tėvų nėra Kauno miesto gyventojai.
Mokestis už darželius ne Kaune gyvenamąją vietą deklaravusių tėvų vaikams buvo padidintas maždaug 16 kartų nei kitiems vaikams: per mėnesį jiems vietoj 12 tenka mokėti 200 eurų. Ši tvarka įsigaliojo nuo 2020-ųjų sausio 1-osios.
Kauno rajono bendruomenė tokį sprendimą įvertino kaip šantažą, susijusį su Kauno mero Visvaldo Matijošaičio užmojais prisijungti prie miesto dalį rajono teritorijos.
Kauno rajono politikai nusprendė mokėti kompensacijas šeimoms, kurios patirtų gerokai daugiau išlaidų dėl Kauno tarybos sprendimo.
Vyriausybės atstovas A.Cechanavičius kreipėsi į Regionų apygardos administracinį teismą.
Kauno miesto darželius prieš karantiną lankė apie 350 Kauno rajono vaikų. Kauno meras V.Matijošaitis tvirtino, kad pakaunės gyventojai naudojasi miesto infrastruktūra ir tai esą neteisinga.