N. Venckienės byloje kalbėjusi L. Stankūnaitė prisiminė praeities nuoskaudas

2021 m. birželio 9 d. 14:37
„Ilgai laukiau teisingumo mano ir mano dukters atžvilgiu, metų metus laukiau, kol žmogus sužalojęs mano mažametės dukters psichiką stos prieš teismą“, – trečiadienį sakydama baigiamąją kalbą Neringos Venckienės baudžiamojoje byloje kalbėjo Laimutė Stankūnaitė.
Daugiau nuotraukų (10)
Daugiau kaip metus Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama N.Venckienės byla nagrinėta nuotoliniu būdu, L.Stankūnaitės pasisakymas, skirtingai nei jos apklausa, šįkart buvo viešas.
Užsienyje su dabar jau septyniolikamete dukra gyvenanti L.Stankūnaitė, teisme kalbėjo apie pusvalandį. Savo trumpoje kalboje ji pabrėžė, kad apgailestauja, jog kaltinimai dėl kurių yra teisiama N.Venckienė yra nesunkūs, todėl buvusi jos dukters globėja ir toliau liks laisvėje, o ji su dukra dėl jos kaltės ir toliau turės gyventi saugomos pareigūnų.
„Mes negalėsime niekada normaliai švęsti Kalėdų, išvykti pailsėti, sukurti šeimą, aš niekada negalėsiu normaliai aplankyti savo tėvų. Ir visa tai dėl jų paskleisto melo ir sukurtos pedofilijos, kurios niekada nebuvo ir, jei mano dukrą kažkas tvirkino, tai psichologiškai darė tik jos seneliai“, – teismui kalbėjo L.Stankūnaitė.
Melo iš N.Venckienės pusės, pasak nukentėjusiąja pripažintos moters, buvo labai daug – N.Venckienė melavo tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek bylą nagrinėjant teisme, kuriame JAV ne vienerius metus praleidusi bėglė aiškino, kad ji norėjo grąžinti mergaitę motinai, tačiau esą pati mergaitė pas ją nėjo ir ji negalėjo jos priversti.
Pasak L.Stankūnaitės, N.Venckienė visą laiką nuteikinėjo dukrą prieš ją, ypač tai pasijautė po 2010 metų gegužės 14 dieną priimto Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo, kai teismas pirmą kartą nurodė, kad N.Venckienė privalo perduoti dukterėčią L.Stankūnaitei.
„Kai ji sužinojo, kad dukra priteista man, ji nuskubėjo į mokyklą ir be jokios priežasties izoliavo mano dukrą, kad ją dar labiau nuteiktų prieš mane. Kaltinamoji ne šiaip atitraukė ją nuo mokyklos, klasiokų, pedagogų, ji tai padarė tam, kad turėtų jai visišką kontrolę, kad ją dar labiau gąsdintų“, – kalbėjo L.Stankūnaitė.
Mergaitės psichologinis traumavimas, pasak L.Stankūnaitės, Kedžių ir Venckų namuose vyko nuolat. Tam buvo pasitelkta ir kaimynė Olga Girdauskienė ir N.Venckienės tėvai Laimutė ir Vytautas Kedžiai.
„Mano dukra visiškai nebuvo paruošta perdavimui. Atvirkščiai, jai buvo grasinama, kad jei ji bus atiduota man, bus nužudyta. Ji nustatinėjo mano dukrą prieš mane ir nuolat jai kartojo, kad dėl jos tėvo mirties yra kalta Laima, kuri susidėjo su pedofilais, kad ji dar labiau nekęstu manęs“, – teisme sakė L.Stankūnaitė.
Nors N.Venckienė ginasi, kad dėl teismo sprendimo nevykdymo kalta yra pati L.Stankūnaitė, kuri neateidavo į susitikimus su mergaite ir esą pati nevykdė Kėdainių teismo sprendime nurodytų sąlygų, L.Stankūnaitė teigia, kad to padaryti nebuvo įmanoma dėl globėjos ir jos šeimos elgesio – buvusi teisėja joms susitikti leido tik jos namuose, apie susitikimus iš anksto perspėdavo savo gerbėjus, o prasidėjusius pasimatymams nuolat bandydavo nutraukti – O.Girdauskienė mergaitei telefonu siuntinėjo žinutes, L.Kedienė vis lįsdavo į kambarį.
Vėliau paaiškėjo, kad kambaryje, kuriame vyko mamos ir dukters susitikimai buvo įrengta slapta vaizdo stebėjimo kamera, sekusi kiekvieną L.Stankūnaitės ir mergaitės žingsnį bei įrašinėjusi jų pokalbius.
„Sunku nupasakoti, kokią aš slegiančią atmosferą turėjau ištverti, kokiais tik žodžiais nebuvau pavadinta N.Venckienės gerbėjų. Tie žmonės buvo labai agresyviai nusiteikę“, – dešimties metų senumo įvykius prisiminė L.Stankūnaitė.
Nukentėjusios teigimu, viskas, ką tuo metu N.Venckienė darė, kaip ji elgėsi, rodė tik tai, kad ji net neplanuoja grąžinti jai mergaitės ir uždariusi ją namuose psichologiškai traumuoja.
Psichinės traumos, pasak L.Stankūnaitės, neišvengta ir 2012 metų gegužės 17-osios rytą.
Žinodama, kad anksti ryte į jos namus atvyks teismo sprendimo vykdytojai, N.Venckienė neleido jos dukrai miegoti, o po to specialiai statė ją prie stiklinio lango, kad ši matytų, kaip iš kiemo pašalinami žmonės, nors galėjo palikti mergaitę kitame kambaryje, kur ji ramiai būtų laukusi jos atvykimo.
„Ji neleido mano dukrai miegoti, norėjo, kad ji būtų fiziškai išsekusi. Visą naktį į Kedžių namus ėjo giminaičiai ir palaikytojai, ji nepasirūpino išvesti mano dukters į kitą kambarį ir apsaugoti jos, ji ją pasinaudojo kaip skydą, statė prie stiklinių durų, nors galėjo atidaryti duris pati ir visus įleisti.
Prieš perdavimą ji stengėsi sukelti mano dukrai kuo didesnį stresą, ji apsimetinėjo, melavo, kad neturėjo rakto nuo durų, ji fiziškai priešinosi atiduoti dukrą, kišosi į pareigūnų vykdomą procesą“, – kaltinimus buvusiai dukters globėjai žėrė L.Stankūnaitė.
Moteris įsitikinusi, kad prokuroro Dariaus Jakučio bėglei pasiūlyta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė yra adekvati jos padarytiems nusikaltimams ir prašė priimant nuosprendį atsižvelgti į prokuroro pasiūlymą.
Tokios pačios nuomonės buvo ir L.Stankūnaitės advokatė Neringa Grubliauskienė.
„N.Venckienė darė viską, kad teismo sprendimas nebūtų įvykdytas – ji nuteikinėjo mergaitę prieš mamą, rinko prie savo namų žmones, trukdė į Kedžių namus įžengusiems teismo sprendimo vykdytojams paimti vaiką“, – kalbėjo N.Grubliauskienė ir pasiūlė ne tik N.Venckienei skirti realią laisvės atėmimo bausmę, bet ir priteisti iš jos visų nukentėjusiųjų pareikštus civilinius ieškinius, kurių bendra suma šioje byloje yra daugiau kaip 100 tūkstančių eurų.
Bėglės advokatas Danius Svirinavičius kalbėjo visiškai priešingai.
Dvi valandas trukusioje kalboje advokatas teismui pateikė net tris versijas, kaip esą galėtų baigtis ši byla. Jis paprašė grąžinti kaltinamąjį aktą prokurorui, nes šis tariamai neaiškiai surašytas, bylą nutraukti dėl senaties arba, jei abu pirmuosius variantus teismas atmes – N.Venckienę visiškai išteisinti.
„N.Venckienei priekaištaujama, kad ji ilgai neperdavė vaiko motinai, tačiau tokiu atveju tokius pačius priekaištus galima pareikšti ir pačiai motinai. Vadinasi, jai nepavyko surasti kontakto su vaiku, nepavyko jos įkalbėti eiti su ja.
Iš bylos neaišku, kuo kalta N.Venckienė, kad antstolė su L.Stankūnaite nesugebėjo ar nenorėjo įvykdyti teismo sprendimo tuomet, kai N.Venckienė būdavo darbe, miesto centre, nes niekur neparašyta, kad perdavime turi dalyvauti ir globėjas.
Vaiko perdavimas neįvyko ne dėl N.Venckienės kaltės, o dėl to, kad vaikas pats nenorėjo eiti gyventi pas mamą“, – kalbėjo D.Svirinavičius.
Pati N.Venckienė, kuri yra kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, trukdymu antstolei atlikti pareigas, pasipriešinimu policijos pareigūnams ir nežymiu sveikatos sutrikdymu, savo žodį byloje tars birželio pabaigoje. Jai baigus kalbėti teismas išeis rašyti nuosprendžio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.