„Draudimas eksportuoti gyvas kiaules į Kaliningrado sritį atšauktas, tačiau norime atkreipti vežėjų, vežančių gyvas kiaules į Rusijos Federaciją, dėmesį, kad visos transporto priemonės iškrovus kiaules Rusijoje turi būti išplautos ir dezinfekuotos ne tik Rusijos Federacijoje, bet ir grįžus į Lietuvą. Šių transporto priemonių kontrolę vykdys pasienio veterinarijos postai ir teritoriniai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniai“, - sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad, įvertinus riziką, bus imami šernų, nušautų netoli sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose rajonuose, mėginiai klasikinio ir afrikinio kiaulių maro virusams nustatyti.
Afrikiniu kiaulių maru serga kiaulės ir šernai. Liga plinta tiesioginio kontakto būdu - per išskyras ar kraują. Netiesioginio kontakto būdu kiaulės gali užsikrėsti per inventorių, drabužius, transportą ar šeriant jas netinkamai apdorotu maistu. Šią ligą platina ir tam tikrų rūšių erkės. Šio maro išplitimas kiaulių ūkiuose gali sukelti didelių ekonominių nuostolių ūkininkams ir turėti įtakos tolesnei kiaulininkystės plėtrai. Afrikiniu kiaulių maru žmonės neserga.
Lietuvoje neužregistruota šios ligos atvejų.