Muzikos licencijavimas verslui Lietuvoje: ką svarbu žinoti ir kaip pasirinkti tinkamą sprendimą

2024 m. lapkričio 18 d. 12:46
Muzika yra galingas įrankis, gerinantis klientų patirtį ir stiprinantis prekių ženklų įvaizdį komercinėse erdvėse. Nesvarbu, ar tai būtų kavinė, parduotuvė, sporto klubas, grožio salonas ar kita verslo aplinka, foninė muzika gali sukurti patrauklią atmosferą ir skatinti vartotojus ilgiau likti bei dažniau grįžti. Tačiau labai svarbu užtikrinti, kad muzika būtų naudojama teisėtai, turint visas reikiamas licencijas, kitaip gresia reikšmingos baudos.
Daugiau nuotraukų (2)
Tradicinis muzikos licencijavimas verslui: LATGA ir AGATA
Lietuvoje muzikos kūrinių naudojimo teisės verslo ir komercinėms erdvėms tradiciškai administruojamos kolektyvinio administravimo organizacijų – LATGA ir AGATA. LATGA gina autorių teises, o AGATA rūpinasi atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisių apsauga. Verslui, kuris planuoja transliuoti muziką savo komercinėse patalpose, būtina įsigyti licencijas iš šių organizacijų. Šiomis licencijomis užtikrinama, kad verslas gali teisėtai naudoti įvairių kūrėjų muziką, įskaitant tiek lietuvių, tiek užsienio atlikėjus.
Alternatyvios muzikos licencijavimo galimybės
2016 metais priimta Europos Sąjungos direktyva, įtraukta į ES šalių teisę, leidžia nepriklausomiems teisės subjektams teikti licencijas komercinėms erdvėms. Tai reiškia, kad be tradicinio LATGA ir AGATA licencijavimo, verslai turi galimybę rinktis ir alternatyvius sprendimus, siūlomus nepriklausomų organizacijų, kurios taip pat užtikrina teisėtą muzikos naudojimą.
Toks nepriklausomas licencijavimas leidžia verslui naudotis lankstesnėmis ir individualiai pritaikytomis paslaugomis. Šiuolaikiniai muzikos transliavimo sprendimai suteikia galimybę verslams gauti licencijas ir kartu naudotis specialiai kuruotais muzikos katalogais, pritaikytais komercinėms erdvėms. Tai ne tik užtikrina, kad muzika verslui bus transliuojama teisėtai, bet ir padeda optimizuoti muzikos naudojimą, maksimaliai prisitaikant prie verslo poreikių.
Kodėl verta rinktis verslui skirtas muzikos transliavimo platformas?
Vien turėti licenciją reiškia tik turėti dokumentą, leidžiantį teisėtai naudoti muziką – tai tėra leidimas ir formalus įsipareigojimų laikymasis. Vis dėlto, norint išnaudoti muziką kaip tikrąjį strateginį įrankį, būtina naudoti profesionalią muzikos transliavimo platformą, sukurtą specialiai verslui. Svarbu pažymėti, kad privačiam naudojimui skirtos platformos (tokios kaip „Spotify“, „Apple Music“ ir kitos) negali būti naudojamos komercinėse erdvėse. Todėl verslas turi rinktis specialiai tam pritaikytas platformas.
Būtent tokią platformą Lietuvoje siūlo UAB „Cherry Music Europe“ jau 13 metų teikianti profesionalias muzikos transliavimo paslaugas didžiausioms Lietuvos ir Baltijos šalių įmonėms bei valstybiniam sektoriui.
„Mūsų platforma yra sukurta verslui – ji leidžia įmonėms transliuoti grojaraščius tiek pagal LATGA ir AGATA licencijas, tiek pagal nepriklausomų teisės subjektų teikiamas licencijas,“ – sako UAB „Cherry Music Europe“ vadovas Laurynas Giedrys. – „Tai užtikrina, kad mūsų klientai gali ne tik išvengti teisinių komplikacijų, bet ir naudoti muziką strategiškai, kuriant unikalią ir patrauklią atmosferą savo komercinėse erdvėse.“
Be to, ši platforma siūlo nuolat atnaujinamus grojaraščius, kurie yra specialiai pritaikyti verslo poreikiams. Naudodamiesi „Cherry Music“ platforma, verslai gali ne tik transliuoti savo reklamas, bet ir efektyviai valdyti padalinių tinklą bei automatizuoti grojaraščių pasikeitimus pagal verslo ciklus. Pavyzdžiui, penktadienio vakarais gali būti transliuojami energingesni grojaraščiai, o sekmadienio dienomis – ramesnė muzika, kuri labiau tinka atsipalaidavimui.
Galimos baudos už neteisėtą muzikos naudojimą
Labai svarbu pabrėžti, kad transliuojant muziką savo komercinėse erdvėse be tinkamų licencijų, verslui gali būti taikomos griežtos sankcijos. Už autorių teisių pažeidimus gresia baudos nuo 290 eurų iki 3500 eurų, o už gretutinių teisių pažeidimus – dar didesnės. Kai kuriais atvejais bendros baudos gali siekti iki pusės milijono eurų, todėl teisėtai licencijuota muzika yra būtinybė visiems, norintiems išvengti teisinių problemų ir finansinių nuostolių.
Apie Cherry Music
„Cherry Music Europe“ yra profesionalus muzikos tiekėjas, užtikrinantis, kad verslas galėtų naudotis licencijuota muzika, pritaikyta komercinių erdvių specifikai. Bendrovė siūlo alternatyvų ir efektyvų muzikos licencijavimo sprendimą, leidžiantį kurti patrauklią aplinką klientams ir apsaugoti verslą nuo teisinių pažeidimų rizikos.
Norėdami sužinoti daugiau apie UAB „Cherry Music Europe“ paslaugas ir kaip jos gali padėti jūsų verslui, apsilankykite https://cherrymusic.lt arba susisiekite su jų atstovais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.