Dronai „Mini-Taurus“ bus aprūpinti moderniomis sistemomis, dėl kurių jie bus praktiškai nepažeidžiami Rusijos elektroninio karo sistemomis ir GPS trukdžiais.
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas patvirtino bepiločių orlaivių perdavimą Ukrainai. Remiantis viešai neatskleista informacija, po kelis šimtus šių dronų bus siunčiama kas mėnesį nuo gruodžio. Keli pavyzdžiai šiuo metu yra bandomi Rytų Ukrainoje realiomis kovinėmis sąlygomis, rašo „RBC Ukraine“.
„Mini-Taurus“ gali analizuoti reljefą ir identifikuoti lokaciją net ir esant sudėtingoms oro sąlygoms ar sunaikintai infrastruktūrai. Tai leidžia dronui tęsti savo misiją net ir praradus radijo signalą – o tai žymiai padidina smūgio tikslumą.
„Mini-Taurus“ skrydžio nuotolis yra keturis kartus didesnis nei standartinių Ukrainos dronų kamikadzių, tačiau jis kainuoja pigiau nei dauguma vakarų dronų. Tikslios kainos „Bild“ neatskleidžia, tačiau amerikietiškas „Switchblade 600“ kainuoja apie 100 000 eurų, o rusiškas „Zala Lancet“ – 35 000 eurų.
B. Pistoriusas pabrėžė, kad Ukraina galės efektyviai panaudoti šiuos bepiločius orlaivius prieš pagrindinius Rusijos karinius objektus – tokius kaip vadavietės ir logistikos centrai. Ateityje Vokietija gali apsvarstyti galimybę įdiegti panašias technologijas savo karinėse pajėgose Bundesvere.
Vokietijos pagalba Ukrainai
Rugpjūtį tapo žinoma, kad nauji prašymai skirti finansavimą padėti Ukrainai nebus patvirtinti. Tačiau 2024 metų Vokietijos biudžete karinei paramai Ukrainai jau numatyta apie 8 mlrd. eurų.
Nepaisant apribojimų, gynybos ministras Borisas Pistoriusas teigė, kad vyriausybei pavyks rasti papildomų išteklių, kad kitais metais būtų tęsiamas ginklų tiekimas Ukrainai.
Spalio mėnesį Vokietijos valdžia atnaujino karinės pagalbos sąrašą. Ukrainai perduotoje technikoje yra tankai „Leopard 1A5“ ir pėstininkų kovos mašinos „Marder“, rašo „RBC Ukraine“.