Pataria, kaip išvengti pavojų, kylančių dalijantis atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose

2024 m. liepos 1 d. 10:51
Lietuvos vienaragiui „Nord Security“ priklausančio produkto „Saily“ kibernetinio saugumo ekspertai paaiškina, jog realiu laiku dalijantis savo atostogų įspūdžiais ar planais socialiniuose tinkluose, interneto naudotojai rizikuoja tiek virtualių paskyrų, tiek savo namų saugumu.
Daugiau nuotraukų (1)
Turbūt dauguma yra buvę atostogose prie baseino kažkur toli toli nuo namų, vienoje rankoje laikantys šaltą gėrimą, o kita fotografuodami akimirką, kai, rodos, esi pabėgęs nuo visų savo rūpesčių ir pagaliau gali atsipalaiduoti. Tiesa, būtent tokios atostogų nuotraukos poilsiautojams gali pridaryti rimtų nemalonumų.
Pasak bendrovės produkto vadovo Vykintas Maknicko, keldami nuotraukų iš užsienio ar net iš mūsų pajūrio, ar socialiniuose tinkluose dalindamiesi kita asmenine informacija, tokia kaip atostogų planas, kelionės trukmė ar lėktuvo bilietai, interneto naudotojai smarkiai rizikuoja savo privatumu.
„Jūsų asmeninę informaciją, kuri matoma paviešintoje nuotraukoje, programišiai gali panaudoti tapatybės vagystei ar sukčiavimo atakoms rengti. Neretai interneto naudotojų asmeniniai duomenys atsiduria ir tamsiajame internete, yra pardavinėjami. Dalijimasis pertekline informacija socialiniuose tinkluose ne mažiau padeda ir vagims, kurie gali kėsintis į jūsų asmeninį turtą“, – teigia V. Maknickas.
Kaip apsisaugoti?
Bendrovės produkto vadovas pažymi, kad keliaujant reikia atidžiai įsivertinti tiek skelbiamą turinį, tiek ir naudojamo ryšio saugumą.
  1. Palaukite, kol grįšite iš kelionės ir tik tada dalinkitės savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Kol esate išvykę, geriau neskelbkite jokių nuotraukų internete, kad jūsų sekėjai nežinotų, jog šiuo metu namai yra tušti.
  2. Įsitikinkite, kad jūsų asmeninė paskyra yra privati. Vienas svarbiausių dalykų prieš skelbiant ką nors internete yra žinoti, su kuo dalinatės informacija. Įsitikinkite, kad jūsų įrašai bus matomi tik draugams, o ne visiems internete.
  3. Būkite atsargūs, naudodamiesi nemokamu viešuoju belaidžiu internetu. Kavinėse, prekybos centruose ir net oro uostuose yra siūlomi neapsaugoti „Wi-Fi“ tinklai, per kuriuos programišiai gali pavogti jūsų duomenis.
  4. Niekada nesidalinkite svarbia asmenine informacija socialiniuose tinkluose. Iš savo paskyrų aprašymų ištrinkite namų adresą, telefono numerį ar net elektroninio pašto adresą, nes ši informacija programišiams naudinga, rengiant kibernetines atakas. Nenurodykite, kad šiuo metu lankotės kitoje vietovėje ar šalyje, ir, svarbiausia, neskelbkite internete savo paso, lėktuvo bilietų ar kitų dokumentų nuotraukų.
  5. Naudokitės patikima eSIM telefono kortelių paslauga, pavyzdžiui, „Saily“. eSIM užtikrina stabilų ir saugų interneto ryšį bei padeda išvengti rizikingų viešųjų „Wi-Fi“ tinklų. Ši paslauga leidžia naudotis mobiliojo ryšio duomenimis daugelyje pasaulio šalių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.