Tikru žemaičiu save pristatantis Donatas gimė Plungėje, o Vitalija – Kaune. Pora susipažino gimtajame moters mieste studijų metais.
Tuometiniame Kauno politechnikos institute (dabar – Kauno technologijų universitetas (KTU) – aut.past.) Donatas studijavo inžinieriaus automatiko specialybę, o Vitalija krimto medicinos mokslus Kauno medicinos institute (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) – aut.past.).
Vitalijai gavus darbo pasiūlymą, pora išvyko gyventi į Telšius, kur moteris iki šiol dirba gydytoja. Donatas, prieš išeidamas į pensiją, 35-erius metus dirbo „Žemaitijos Piene“.
Susipažino šokiuose
Mintimis sugrįždami į judviejų pažinties akimirką, senjorai pasakojo, kad lemtingas susitikimas įvyko ne kur kitur, o universiteto šokiuose.
„Vyras išvedė mane pirmam šokiui, nes sėdėjau prie krašto. Tas šokis suvedė visam gyvenimui“, – prisiminusi šyptelėjo V.Riškienė.
Taip šokio žingsneliu pora per gyvenimą kartu keliauja jau 44 metus. Per šį laiką jiedu užaugino 2 sūnus, o šie Vitalijai ir Donatui padovanojo 3 nuostabius anūkus. Telšiškiai neslepia, kad jų šeimoje, kaip ir daugelyje kitų, pasitaiko nesutarimų. Tačiau juokauja, kad pykčiai ilgai netrunka, nes tam paprasčiausiai nėra laiko.
„Viskas greit išsisprendžia, nes vakare laukia šokių repeticijos“, – šyptelėjo senjorai. Jie pridūrė, kad būtent bendri pomėgiai ir aistra šokiams yra viena iš jų ilgaamžių santykių paslapčių.
Šoka pramoginius ir liaudiškus šokius
Geros nuotaikos nestokojantys telšiškiai jau 19 metų lanko Telšių suaugusiųjų pramoginių šokių klubą bei 6 metus šoka Telšių kultūros centro liaudiškų šokių kolektyve „Džiugas“.
Prieš prasidedant koronaviruso pandemijai, į šokių repeticijas jie vykdavo keturis kartus per savaitę. Tačiau ir karantino metu, kai susitikimai negalėjo vykti kontaktiniu būdu, Vitalija ir Donatas nenustygo vietoje ir šoko namuose. Gavę Vilniaus „Šokių akademijos“ įkūrėjos Jurgitos Česnavičiūtės pasiūlymą, jie prisijungė į nuotolines pramoginių šokių pamokas.
„Buvo visai šaunu įsirengti šokio kampelį namuose, su malonumu laukdavome repeticijų“, – džiaugėsi pašnekovai.
Paklausti, kokie šokiai jiems labiausiai patinka, Vitalija ir Donatas teigė labiausiai mėgstantys Lotynų Amerikos ritmus.
„Labiausiai mėgstame bačatą, salsą, argentinietišką tango“, – vardijo šokėjai.
Nors pramoginius šokius vis dar tenka šokti nuotoliniu būdu, senjorai džiaugėsi, kad su liaudiškų šokių kolektyvu po truputį sugrįžta į šokių aikštelę.
„Rugsėjo mėnesį su Telšių kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvu „Džiugas“ jau spėjome sudalyvauti 2 koncertuose“, – šyptelėjo Vitalija ir Donatas.
Šoka net kelionėse
Šokius dievinantys telšiškiai atskleidė taip pat labai mėgstantys keliauti. Dažniausiai į keliones jie leidžiasi su kitais šokėjais, todėl žingsneliai net atostogų metu nebūna pamiršti.
„Kelionės netikėtai mus prieš 6 metus suvedė su Vilniaus „Šokių akademija“. Nuo to laiko keliaujame kartu kiekvienais metais.
Kelionėse šokame visur: baseine, traukinyje, gatvėse ir aikštėse... Dažniausiai išvykstame į 1–2 keliones per metus“, – sakė pašnekovai.
Ne vieną pasaulio šalį aplankę senjorai pasakojo, kad didžiausią įspūdį jiems paliko Tailandas, Kuba bei Ispanija, kur vyko pirmoji jų kelionė. Tačiau, anot jų, svarbiausia, kad kartu visada keliauja smagi kompanija.
„Visos kelionės su „Šokių akademija“ savitai nepakartojamos ir įdomios“, – teigė Vitalija ir Donatas.
Amžius – ne kliūtis
Pašnekovų teigimu, pasikrauti energijos ir geros nuotaikos jiems padeda bendravimas su jaunais žmonėmis, muzika ir judėjimas. Anot jų, amžius tikrai nėra kliūtis išmokti šokti ar užsiimti kita patinkančia veikla.
„Kai šokis suteikia malonumą, visada galima rasti laiko, kantrybės ir jėgų. Vyresniems patartume negalvoti apie amžių ir pasitikėti savimi.
Niekada nevėlu pradėti mokytis pirmųjų žingsnelių. Vaikystėje ar jaunystėje įgyta patirtis niekur nedingsta, reikia tik ją atgaivinti“, – įsitikinę Vitalija ir Donatas.