Didžiausios KD10 koncentracijos fiksuotos Vilniaus Žirmūnų oro kokybės stotyje (kietųjų dalelių koncentracija čia išaugo ne tik dėl transporto keliamos taršos, bet ir dėl aplink vykdomų statybos darbų) bei Kauno Noreikiškių stotyje (šalia stoties vykdomi žemės ūkio darbai lemia aukštas kietųjų dalelių koncentracijas).
Šį rytą aukštos kietųjų dalelių KD10 koncentracijos vis dar fiksuojamos Vilniaus Žirmūnų, Kauno Dainavos ir Noreikiškių, Šiaulių oro kokybės tyrimų stotyse. Vakarų Lietuvoje šį rytą palijo, čia aplinkos oras jau švaresnis.
Padidėję ir smulkiųjų kietųjų dalelių KD2,5 koncentracijos aplinkos ore (miestuose rugsėjo 9 d. vidutinė paros koncentracija svyruoja nuo 20 iki 32 µg/m³).
Artimiausias dvi paras daug kur trumpai palis, pūs vidutinio stiprumo pietų krypčių vėjas. Vakarų Lietuvoje, kur lietaus bus daugiau, oro užterštumas turėtų sumažėti. Tačiau kituose regionuose didelė tikimybė, kad oro kokybė išliks prasta (ypač didesniuose miestuose).
Oro užterštumo priežastys kompleksinės, t. y. kietųjų dalelių koncentracija padidėja dėl vietinių taršos šaltinių: transporto taršos, pakeltosios taršos, kai dulkės keliamos nuo perdžiūvusių paviršių, taršos dėl statybų, kelių remonto darbų, žemės ūkio darbų. Dalis teršalų pietryčių krypties oro pernašos atnešami ir iš kitų šalių.
Sveikatos specialistai ragina gyventojus nesiimti aktyvios fizinės veiklos lauke. Jei būtina užsiimti aktyvia veikla lauke, specialistai rekomenduoja dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones. Taip pat rekomenduojama uždaryti langus, valyti paviršius, stebėti savo sveikatos būklę.
Savivaldybių prašome valyti gatves tik drėgnu būdu; prižiūrėti, ar statybų, kelių remonto darbus atliekantys rangovai laikosi aplinkosaugos reikalavimų ir nedidina dulkėtumo.