Venecijos kanalų vanduo tapo švaresnis, Venecijai priklausančioje Burano saloje plauko gulbės, Kaljario uoste pastebėti delfinai, miestuose laksto šernai, Romos fontanuose plauko antys. Be to, sustojus transportui oras tapo gerokai švaresnis.
Italas gamtos mylėtojas Francesco Delrio tviterio paskyroje pasidalijo vaizdais iš Italijos. „Karantino metu gamta atsiima tai, kas jai priklauso“, – rašė italas.
Žymiuosiuose Venecijos kanaluose dabar tvyro neįtikėtina ramybė – anksčiau dideli srautai vandens transporto priemonių įprastai sujaukdavo vandenį, šis tapo skaidresnis.
Dabar, kai eismas sustojo, dumblas nusėdo į dugną ir vanduo tapo skaidrus. Burano saloje ramią užuovėją rado gulbės. Tuo tarpu stojus pramonei Kaljario uoste Sardinijoje užfiksuoti delfinai. Tai reginiai, kurių nebuvo matyti Venecijoje ir kituose miestuose metų metus.
Šiuo metu daugiau nei 30 tūkst. susirgimų koronavirusu užfiksavusi Italija sustojo. Taip pat, kaip ir visa Europa. Italijos miestai nutilo.
Griežto karantino sąlygose gyvenančios šalies miestuose žmonių ir transporto priemonių srautai sumenko iki istorinio minimumo. Pasitraukus žmonėms čia sugrįžo žvėrys, paukščiai.
Kovo pradžioje Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte pasirašė įsaką, kuriuo nurodyta visiems žmonėms užsidaryti namuose ir iš jų išeiti tik dėl neatidėliotinai svarbių darbo, sveikatos ar skubios pagalbos priežasčių.
Tokio pačio griežto karantino ėmė laikytis ir Prancūzija, Ispanija ir kitos šalys. Daugelio Europos valstybių sienos uždarytos turistams.
Iki šiol buvusios populiarios turistų traukos vietos Italijoje kaip niekada tuščios – čia drastiškai sumažėjęs oro užterštumas. Ne tik dėl transporto srautų sumažėjimo, bet ir pramonės sulėtėjimo.
Europos kosmoso agentūra pasidalijo vaizdais, užfiksuotais palydovo, kaip Šiaurės Italijoje prasidėjus karantinui sumažėjo oro užterštumas.