Sausio pabaigoje Dovilė Lisauskienė kartu su savo vaikais – Ukme ir Arkumi – važiavo iš namų gamtos apsuptuje į Kaišiadoris. Ir visai netikėtai šeimyna pastebėjo šalia kelio stovintį stirnos jauniklį.
Tiek Dovilė, tiek jos vaikai labai apsidžiaugė pamatę tokį vaizdelį ir nutarė stabtelėti, mat pasirodė, kad stirnos jauniklis – labai draugiškas, nebijojo žmonių ir priminė animacinio filmuko herojų Bembį.
Užfiksuotais vaizdais Dovilė mielai pasidalijo su portalo lrytas.lt skaitytojais.
„Štai tokia ypatinga pažintis įvyko prie Žaslių kaimo, netoli Kaišiadorių. Važiuojant su vaikais pastebėjom stirnaitę ir nusprendėmė prieiti prie jos arčiau, o ji tai priėmė su dideliu meilumu. Tas momentas, kai tampi laukinio gyvūno draugu, kai esi ne gąsdinantis ir baisus, o savas, priverčia pasijusti lyg pasakoje.
Kai tave taip prisileidžia, pasijunti kaip Mažasis princas, atsakingas už lapę, o šį kartą – už stirnaitę.
Tiesa, palikti ją pakelėje buvo nedrąsu. Bet, važiuodami atgal, jos ten jau neberadome – kitoje kelio pusėje pastebėjome stirnaičių bandą. Viliuosi ir tikiuosi, kad ji atrado savo šeimą, grįžo pas savus, o mums paliko atsiminimą, kurį atsiminsim visi dar labai ilgai. Tiek aš, tiek vaikai buvo euforijoje“, – pasakojo Dovilė.
Stirna
Kaip rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, stirna (lot. Capreolus capreolus), poranagių (Artiodactyla) būrio, elninių (Cervidae) šeimos žinduolis. Paplitusi Europoje, Kaukaze, Mažojoje Azijoje. Kai kurie tyrėjai skiria 2 stirnos rūšis: europinė stirna (Capreolus capreolus; gyvena iki Uralo) ir sibirinė stirna (Capreolus pygargus; didesnė, gyvena už Uralo).
Kūno ilgis iki 150 cm. Aukštis ties gogu iki 100 cm (Lietuvoje gyvenančių – 73–85 cm); patinų kūno masė iki 60 kg, patelės mažesnės. Kailis vasarą šviesiai rudas, žiemą pilkas. Pasturgalyje ryški balta dėmė, vadinamasis veidrodėlis. Grakščios. Galva maža. Patinai turi trišakius, rečiau keturšakius 20–40 cm ilgio ragus. Kojos ilgos, lieknos. Uodega trumpa, nematyti tarp plaukų.
Lietuvoje dažna. Gyvena miškuose, krūmynuose, laukuose. Gerai prisitaiko prie besikeičiančio kraštovaizdžio. Minta žolėmis, medžių ūgliais, lapais, vaisiais, žieve; žiemą iš po sniego išsikasa samanų, kerpių.
Poruojasi rugpjūčio–spalio mėnesiais. Patinai rujos metu gina savo teritoriją nuo kitų, pešasi tarpusavyje. Pajutę pavojų loja. Nėštumas 6–10 mėnesių. Veda 1–2 (retai 3) apie 1 kg masės jauniklius. 1 mėn. pradeda rupšnoti žolę.
Jaunikliai iki 2–3 mėn. dėmėti. Subręsta antrais, kartais (anksti atvestos jauniklės) ir pirmais gyvenimo metais.
Pagrindiniai priešai – vilkai, lūšys. Gyvena iki 16 metų. Medžiojamos mėsai ir kailiams.
Pagrindiniai priešai – vilkai, lūšys. Gyvena iki 16 metų. Medžiojamos mėsai ir kailiams.
Lietuvoje 2019 buvo 170 645 stirnos.